wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 00:07

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. WCA
  4. Przed nami XII - ostatnia edycja programu Mozart! Nabór wniosków potrwa do 31 maja.
Przed nami XII - ostatnia edycja programu Mozart! Nabór wniosków potrwa do 31 maja.

Wrocławskie Centrum Akademickie już po raz 12. zaprasza partnerstwa naukowo-biznesowe do składania wniosków o dofinansowanie na realizację wspólnych projektów. To niepowtarzalna okazja na zdobycie miejskiego finansowania, ponieważ przed nami już ostatnia odsłona programu Mozart. Na zgłoszenia czekamy do 31 maja!

Reklama

Miejski Program Wsparcia Partnerstwa Szkolnictwa Wyższego i Nauki oraz Sektora Aktywności Gospodarczej "MOZART" został zainicjowany przez Prezydenta Wrocławia już 11 lat temu. Od tego czasu wciąż cieszy się zainteresowaniem wśród przedsiębiorców i naukowców, którzy zgłaszają chęć współpracy w ramach wspólnych - autorskich projektów. . Po wnikliwej analizie wniosków komisja konkursowa wybiera  najciekawsze i najlepiej dopracowane pomysły, które przez 12 miesięcy są realizowane w formule zaproponowanej przez Miasto.

Adresaci Programu

Zaproszenie do udziału w programie kierujemy do przedsiębiorców, którzy prowadzą na terenie Wrocławia działalność gospodarczą i zatrudniają we Wrocławiu co najmniej dwie osoby na podstawie umowy o pracę, umowy B2B lub umowy zlecenia w partnerstwie z naukowcami ze stopniem co najmniej  doktora i są zatrudnieni na uczelniach jako nauczyciele akademiccy (w charakterze pracownika badawczego, badawczo-dydaktycznego lub dydaktycznego) czy w charakterze pracowników naukowych w instytutach należących do systemu szkolnictwa wyższego  .

Korzyści z udziału w  Programie

Firma, bez ponoszenia kosztów związanych z zatrudnieniem naukowca, ma możliwość skorzystania z jego potencjału intelektualnego i wykorzystania specjalistycznej wiedzy na rzecz rozwoju przedsiębiorstwa. W efekcie współpracy naukowców i przedsiębiorców powstają innowacyjne rozwiązania, nowe produkty i usługi. W konsekwencji firmy biorące udział w programie zwiększają swoje obroty i dochody, poszerzają ofertę, co owocuje rozwojem lokalnych przedsiębiorstw, a także powstawaniem nowych miejsc pracy.

Naukowiec natomiast zyskuje możliwość pracy w środowisku biznesowym i wykorzystania swojej wiedzy w praktyce. Dodatkowo elastyczna formuła programu pozwala na łączenie pracy na rzecz przedsiębiorstwa z dotychczasową pracą na uczelni, co daje możliwość przeniesienia nowozdobytych doświadczeń do praktyki dydaktycznej. Organizowane są staże i praktyki studenckie, powstają programy nauczania, dostosowane do realnych i aktualnych potrzeb rynku pracy. Skutkiem jest lepsze przygotowanie absolwentów do podjęcia zatrudnienia po ukończeniu studiów.

Tematyka dotychczasowych projektów partnerstw jest bardzo ciekawa i różnorodna. Od początku trwania programu dofinansowanie otrzymało ponad 300 partnerstw, a ich współpraca zaowocowała powstaniem wielu nowych produktów i usług. Wśród nich znalazły się miedzy innymi: bardzo popularny obecnie napój kawowy, nowatorskie maści i plastry na trudno gojące się rany, zdalnie sterowany robot budowlany, chleb z młótem, meble celulozowe, zielone ściany i wiele innych.

Zapraszamy do udziału w Programie!

W RAMACH XII EDYCJI PROGRAMU:

  • dofinansowanie z budżetu Miasta otrzyma maksymalnie 20 partnerstw – realizowane przez nie projekty będą trwać 12 miesięcy, a miesięczny wymiar czasu pracy w ramach każdego z nich wyniesie średnio 32 godziny
  • wsparcie finansowe Miasta wyniesie 3 200 zł brutto dla naukowca za 32 godziny pracy (jest to pomoc de minimis dla przedsiębiorstw)
  • dofinansowane otrzymają partnerstwa, których współpraca dąży do rozwoju rynku pracy, przede wszystkim poprzez tworzenie innowacyjnych produktów i usług; dodatkową korzyścią ze współpracy będzie możliwość przedstawienia przez naukowca oddziaływania efektów projektu na macierzyste środowisko pracy, jak również możliwość dalszej współpracy w ramach programów badawczych o szerszym kontekście
  • komisja konkursowa zbada m.in., czy realizacja określonego we wniosku celu projektu jest prawdopodobna w świetle przekazanych przez partnerstwo informacji; oceni, czy program partnerstwa wykorzystuje doświadczenie naukowca i dorobek firmy; przyjrzy się zagadnieniom i zaplanowanym zadaniom, przebiegowi projektu oraz rezultatom końcowym, których odbiorcą jest firma, jak również korzyściom dla środowiska macierzystego naukowca oraz dla wrocławskiego rynku pracy; poza treścią projektu ocenie zostaną poddane potencjał przedsiębiorstwa oraz dorobek i doświadczenie naukowca, tj. m.in. przebieg jego pracy akademickiej, współpraca z otoczeniem społeczno-gospodarczym, udział w projektach lub grantach badawczych, w ramach oceny uwzględnione zostaną informacje na temat jego wyróżnień i nagród, publikacji czy dokonań artystycznych, patentów na wynalazki, praw ochronnych na wzory użytkowe

 

TERMIN ZGŁASZANIA WNIOSKÓW UPŁYWA 31 maja 2023 r.

 

HARMONOGRAM DZIAŁAŃ:

  • ogłoszenie konkursu: 15.03.2023 r.
  • termin zgłaszania wniosków: do 31.05.2023 r.
  • rozstrzygnięcie konkursu: do 8.09.2023 r.
  • przygotowanie i zawarcie trójstronnych umów: 8-29.09.2023 r.
  • rozpoczęcie realizacji projektów: 1.10.2023 r.

(w przypadku zmian w harmonogramie informacja na temat zaktualizowanych terminów zostanie opublikowana na stronie Akademickiego Wrocławia)

DOKUMENTY KONKURSOWE znaleźć można na klikając w poniższy link:

MOZART - informacje i dokumenty

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl