wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 03:15

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Prawdziwe emocje pod lupą naukowców. Politechnika szuka chętnych do udziału w badaniach emocji. Można zarobić
Na zdjęciu mężczyzna siedzi przed monitorami komputera. Zdjęcie ilustracyjne Shutterstock
Na zdjęciu mężczyzna siedzi przed monitorami komputera. Zdjęcie ilustracyjne

Specjaliści z Politechniki Wrocławskiej zbierają dane dotyczące fizjologicznych i psychologicznych reakcji związanych z emocjami. Szukają chętnych do udziału w badaniach. Za udział w nich można zarobić.

Reklama

Badania prowadzą specjaliści z zespołu Emognition na Wydziale Informatyki i Telekomunikacji Politechniki Wrocławskiej. Naukowcy szukają trzystu chętnych do udziału w projekcie.

Smartwatch czyta emocje

Uczestnik badania dostanie dwa przenośne urządzenia: smartwatcha i opaskę na klatkę piersiową, które będą wykorzystane do pomiarów reakcji w życiu codziennym. Niezbędne będzie także udostępnienie telefonu komórkowego.

Zbieramy dane dotyczące sygnałów fizjologicznych, na przykład, wysokości tętna, związanych z sytuacjami wywołującymi emocje. W warunkach laboratoryjnych trudno wywołać naturalne emocje, na przykład, radość, czy wzruszenie. A nam zależy na danych wynikających z zachowań, których doświadczamy w życiu codziennym.
Dominika Kunc z zespołu Emognition

Cztery tygodnie w służbie nauki

Uczestnicy badania zakładają, że obserwacja każdego z uczestników potrwa cztery tygodnie. Poza tym, że będą używać wspomnianych urządzeń, będą musieli odpowiadać na pytania dotyczące doświadczanych w tym okresie emocji.

Dominika Kunc: - Wyniki badań mogą posłużyć do analiz wielu zjawisk. Na przykład, do tworzenia programów wsparcia w formie psychoterapii.

Projekt jest realizowany za zgodą Komisji Bioetyki. Dane uczestników są zanonimizowane, poza tym w każdym momencie można zrezygnować z udziału w przedsięwzięciu. Natomiast za udział w badaniu przewidziane jest wynagrodzenie, do 450 zł w zależności od zaangażowania.

Projekt uczonych Politechniki Wrocławskiej będzie realizowany przez cały 2023 r. Do udziału w nim można się zgłosić w dowolnym momencie.

Zapisy i szczegółowe informacje za pośrednictwem strony Emognition.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl