wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

8°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 20:10

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Wrocław Bez Barier – wyróżnienia i Tydzień Osób Niepełnosprawnych [WYDARZENIA]

Wręczeniem certyfikatów „Wrocław bez barier” w Barbarze w poniedziałek 30 listopada rozpoczął się Tydzień Osób z Niepełnosprawnościami. Wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza i Bartłomieja Skrzyńskiego, rzecznika miasta ds. osób niepełnosprawnych otrzymały instytucje i osoby, które na co dzień przełamują różne bariery. W tym samym czasie w Barbarze zorganizowano targi pracy dla osób niepełnosprawnych.

Reklama

Certyfikaty „Wrocław bez barier” przyznano w kilku kategoriach. Kapituła konkursu uznała, że w kartegorii : miejsce dostępne dla wszystkich wyróżnienie należy się Wyższej Szkole Bankowej, w imieniu ktorej certyfikat odebrał rektor szkoły. W kategorii działań innowacyjnych - za unikalny projekt dotyczący gier wideo i animacji filmowej z udziałem osób niepełnosprawnych certyfikat otrzymał dr Jan Stasieńko z DSW. W kategorii: integracja społeczna, za pracę w tworzeniu audiodeskrypcji na imprezach sportowych i filmowych wyróżniono fundację „Katarynka” i jej wiceprezes Justynę Mańkowską. Po wręczeniu certyfikatów odbyła się publiczna dyskusja z udziałem laureatow oraz posła Sławomira Piechoty i terenowego przedstawiciela rzecznika praw obywatelskich.  Podczas gali i dyskusji obecny był tłumacz języka migowego. 

3 grudnia przypada Miedzynarodowy Dzień Osób Niepelnosprawnych. W poniedziałek podczas Wrocławskiego Dnia Osób Niepełnosprawnych odbędą się liczne panele dyskusyjne z udziałem przedstawicieli środowiska osób niepełnosprawnych, ekspertów i polskiego parlamentu. Przedstawione zostaną projekty miejskie realizowane przez wrocławskie organizacje pozarządowe i całodniowe targi pracy.

Tydzień Osób Niepełnosprawnych: bezpłatne jabłka, warsztaty terapeutyczne, spotkania

wtorek, 1 grudnia:  Mikołajkowa Rozdawajka Jabłek Fundacji „Potrafię Pomóc”

Do Wrocławia przyjedzie 20 ton jabłek, które rozda Fundacja „Potrafię Pomóc”. Owoce trafią do innych organizacji pozarządowych m.in. zajmujących się osobami niepełnosprawnymi, ale także np. do więźniów jednego z wrocławskich zakładów karnych. Akcja zacznie się o godz. 10 przy ulicy Fabrycznej 14 D. Będzie prowadzona we współpracy z Fundacją "Potrafię Pomóc", która działa na rzecz dzieci niepełnosprawnych. 

środa, 2 grudnia: Warsztaty baśnioterapeutyczne w ramach projektu „Wykluczeni z Kultury”.

Centrum Kultury Wrocław-Zachód przy ulicy Chociebuskiej 4-6 realizuje projekt „Wykluczeni z kultury 2015”, w ramach którego zaprasza dzieci z różnymi rodzajami niepełnosprawności na bezpłatne warsztaty baśnioterapeutyczne. W warsztatach biorą udział dzieci niepełnosprawne i grupa około 40 osób z młodszych klas szkół podstawowych. Mile widziane dzieci z młodszych klas, dla których opowiadanie bajek będzie ciekawym przeżyciem. Dodatkową atrakcją są zajęcia ceramiczne, doskonale rozbudzające wyobraźnię maluchów. Najbliższe zajęcia będą 2 grudnia (środa), godz. 10:00 - 11.00 oraz 11.30 - 12.30.  Osoby zainteresowane udziałem ich dzieci w warsztatach proszone są o kontakt pod nr tel. 694 101 323

środa, 2 grudnia: Panel dyskusyjny pt.: "Studenci z niepełnosprawnością - Wrocław".

Wezmą w nim udział m.in. Ariel Fecyk ze Stowarzyszenia „Twoje Nowe Możliwości” i Bartłomiej Skrzyński, rzecznik miasta Wrocławia ds. Osób Niepełnosprawnych. Dyskusja o godz. 10, w Gmachu Instytutu Politologii UWr, ul. Koszarowa.

czwartek, 3 grudnia:  Obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych

W Szkole Podstawowej nr 116 i Gimnazjum nr 52 dla Uczniów z Dziecięcym Porażeniem Mózgowym przy ul. Ignuta 28, o godz. 10.00. W trakcie obchodów zostanie przedstawiona prezentacja o „Wrocławiu bez barier”, odbędą się gry integracyjne, uczniowie opowiedzą o swoich pasjach, a na koniec wystąpi studencka grupa teatralna z Państwowej Wyższej Szkoły Teatralne we Wrocławiu. 

piątek, 4 grudnia:  Spotkanie kibiców niepełnosprawnych z Piotrem Baronem, trenerem żużlowców Betardu Sparty Wrocław, godz. 17.00 przy ul. Szewskiej 66/67

W ramach miejskiego projektu „Świetlica na Szewskiej” (finansowanego ze środków PFRON) swoich fanów odwiedzili już trener piłkarzy Śląska Wrocław Tadeusz Pawłowski i legenda wrocławskiej koszykówki Maciej Zieliński. Teraz czas na żużel. 

fot. Eliza Głowicka

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl