Gruzja – kraj, którego pozornie nie trzeba Polakom przedstawiać. Odwiedzają go znani polscy dziennikarze i celebryci, i chwalą się tym tak w telewizji, jak i w mediach społecznościowych. Krok po kroku Gruzja wyrasta na symbol atrakcyjnego i - stosunkowo niedrogiego - celu podróży. Gdy jednak zapytać naszych rodaków, czy wiedzą coś więcej o tym niewielkim, intrygującym państwie, zapada cisza. A szkoda, bo Gruzja to rzeczywiście wymarzona wakacyjna destynacja, tak zimą jak i latem – piękne góry, ciepłe morze, starożytne zabytki, świetna kuchnia i cenione wina. Dobrze więc, że w najbliższych dniach dojdzie we Wrocławiu do Polsko-Gruzińskiego Forum Biznesowego „Wrocław – Batumi”. To kolejna szansa na rozwój wzajemnych relacji gospodarczych i współpracy w zakresie turystyki.
Zgłoszenie uczestnictwa w Polsko-Gruzińskim Forum Biznesowym „Wrocław – Batumi” przyjmowane są do 22 lutego.
Polsko-Gruzińskie Forum Biznesowe „Wrocław – Batumi”
Spotkania / Tylko dla dorosłych Wrocławskie Centrum Kongresowe
Do udziału w Forum przygotowują się także polskie firmy, w tym wrocławskie biuro podróży Bissole Business Travel, które od lat ma w swojej ofercie wyjazdy do Gruzji, w tym coraz modniejsze ostatnio podróże „szyte na miarę” oczekiwań klientów.
– Gruzja to wspaniały kraj. Z jednej strony bliski sercom Polaków, a z drugiej, prawie zupełnie nieznany – mówi prezes firmy Bissole Business Travel Izabela Abramowicz i dodaje – jeszcze nie zdarzyło nam się, żeby nasi klienci wrócili stamtąd niezadowoleni. Dla wielu z nich to nieprawdopodobne odkrycie. Gruzja to kraj, o historii sięgającej czasów rzymskich, wspaniałej kuchni, urzekających zabytkach, ale też pełen otwartych, gościnnych mieszkańców. Ofertę turystyczną Gruzji będzie można poznać we Wrocławiu, podczas targów turystycznych w dniach od 26 do 28 lutego.
Międzynarodowe Targi Turystyczne 2016
Targi / Dla dzieci / Dla seniorów / Dla wszystkich Hala Stulecia we Wrocławiu
Gruzja znana była już starożytnym Grekom jako Kolchida, a w I wieku p.n.e. stała się częścią Imperium Rzymskiego. W IV wieku n.e. przyjęła chrześcijaństwo – sześćset lat przed Polską! Na terenie tego niewielkiego kraju można znaleźć starożytne miasta, zamki i świątynie. Ale także spróbować wybornej kuchni, oraz coraz bardziej cenionych win i nalewek. Na tyle już istotnych na winiarskiej mapie świata, że wine-tour’y stały się osobną gałęzią turystycznego biznesu. – Byłem, próbowałem – wspomina Jarosław Kowalewski – to dla mnie wielkie zaskoczenie, ale pyszne wina Gruzini produkują równie długo jak Włosi, czy Francuzi.
Festiwal Kulinarny – kuchnia gruzińska i Grand Prix Sommelierów
Eventy / Show / Dla seniorów / Dla wszystkich Hala Stulecia we Wrocławiu
Gruzini mają też świetne trasy narciarskie, jak również krajobrazowo niepowtarzalne rejony do uprawiania paralotniarstwa, czy wypraw na grzbietach koni. Także bezpośrednie połączenia lotnicze z Polski ułatwiają organizację niezapomnianych wyjazdów.