Mecwaldowski, Kuna na Europejskiej Nocy Literatury [WIDEO]

Aktor Wojciech Mecwaldowski jest kolejną, po Izie Kunie i Jacku Fedorowiczu, gwiazdą, która będzie czytać wrocławianom podczas 6. edycji Europejskiej Nocy Literatury we Wrocławiu. W sobotę 22 kwietnia 10 polskich sław czytać będzie fragmenty książek 10 współczesnych autorów w 10 fantastycznych miejscach Nadodrza.


– Podczas szóstej edycji Europejskiej Nocy Literatury po raz drugi zaprosimy uczestników na spacer poza ścisłe centrum miasta: tym razem do znanych i mniej znanych zakątków wrocławskiej dzielnicy Nadodrze - mówi Katarzyna Janusik, koordynatorka projektu. Czytania odbędą się w godzinach 17:00-22:00, a ich tematem przewodnim będzie natura.  

Europejska Noc Literatury, organizowana od 2013 roku jako element programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, na stałe już wpisała się w kalendarz wydarzeń kulturalnych we Wrocławiu i nieodmiennie cieszy się dużym zainteresowaniem czytelników – w 2016 roku, w związku z ogromną frekwencją na czytaniach, odbyły się aż dwie odsłony projektu: 23 kwietnia edycja specjalna dedykowana twórczości Williama Szekspira w 400. rocznicę śmierci, a 19 czerwca – dogrywka na zielonych terenach Wielkiej Wyspy.

Europejskiej Nocy Literatury 2017

Europejskiej Nocy Literatury 2017

W plenerze / Spotkania z autorami / Dla wszystkich
Termin 22 kwietnia 2017 od 17:00 do 22:00

Miejsce Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

Zobacz

 Zobacz, jak było w ENL z Szekspirem

Tegoroczna edycja ENL będzie elementem obchodów zakończenia kadencji Wrocławia jako Światowej Stolicy Książki UNESCO – dzień później, 23 kwietnia, miasto przekaże ten tytuł stolicy afrykańskiej Gwinei, Konakry. Wśród 10 czytających 22 kwietnia na Nadodrzu wystąpią m.in. Wojciech Mecwaldowski, Iza Kuna i Jacek Fedorowicz.

Gwiazdy czytają

Wojciech Mecwaldowski, choć częściej można go zobaczyć w ogólnopolskich produkcjach, pochodzi z Dolnego Śląska. Urodził się w Dusznikach Zdrój, studiował na wrocławskiej PWST. Zaczynał od ról epizodycznych w serialach i drugoplanowych („Bezmiar sprawiedliwości”, „Pręgi”). Dziś jest jednym z najpopularniejszych aktorów komediowych. Pojawił się w wielu produkcjach fabularnych i telewizyjnych m.in. Kochaj i tańcz” oraz w jednej z najpopularniejszych komedii ostatnich lat „Lejdis”, w serialu „Usta, usta”, gdzie zagrał obok Pawła Wilczaka, Magdaleny Różczki i Soni Bohosiewicz. Występował m.in. w „Jak się pozbyć cellulitu”, „Wojna żeńsko-męska”.

Iza Kuna jest przede wszystkim aktorką teatralną, ale nie popularność przyniosły jej seriale telewizyjne i udział w fabułach komediowych. Znamy ją z ról w takich produkcjach jak „Szpilki na Giewoncie”, a także z reklamy Banku Zachodniego, w której wystąpiła z Chukiem Norrisem. Grała też w „Lejdis”, „Płynących wieżowcach”. „Baronie24”, „Singilece”. Ostatnio można było zobaczyć ją w roli Głowackiej w „Wołyniu”.

Jacek Fedorowicz, satyryk i aktor. Niezapomniany prowadzący magazyn satyryczny w radiowej „Trójce” – „60 minut na godzinę”, wraz z Piotrem Skrzyneckim był pierwszym prowadzącym Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. W latach 60. I 70. Ubiegłego wieku często występował na estradzie m.in. w Kabarecie Wagabunda, był też autorem satyrycznego programu „Dziennik Telewizyjny”.

ENL - Dogrywka: zobacz, kto czytał na Wielkiej Wyspie

Zgłoś uwagę