Zobaczcie, na jakie wydarzenie można wybrać się w weekend, kiedy Wrocław przekaże Konakry na Nowej Gwinei tytuł Światowej Stolicy książki UNESCO. 23 kwietnia w tramwaju czy autobusie zamiast biletu wystarczy mieć ze sobą książkę (zarówno w formie tradycyjnej, jak i na czytniku e-booków). Akcja potrwa cały dzień.

Weekend literacki na zakończenie Światowej Stolicy Książki UNESCO
Spotkania z autorami / Targi Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia
W sobotę 22 kwietnia 10 polskich sław czytało fragmenty książek 10 współczesnych autorów.
Europejska Noc Literatury, organizowana od 2013 roku jako element programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, na stałe już wpisała się w kalendarz wydarzeń kulturalnych we Wrocławiu i nieodmiennie cieszy się dużym zainteresowaniem czytelników – w 2016 roku, w związku z ogromną frekwencją na czytaniach, odbyły się aż dwie odsłony projektu: 23 kwietnia edycja specjalna dedykowana twórczości Williama Szekspira w 400. rocznicę śmierci, a 19 czerwca – dogrywka na zielonych terenach Wielkiej Wyspy.

Europejska Noc Literatury 2017
W plenerze / Spotkania z autorami / Dla wszystkich Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia
Zobacz, jak było w ENL z Szekspirem
Tegoroczna edycja ENL będzie elementem obchodów zakończenia kadencji Wrocławia jako Światowej Stolicy Książki UNESCO – dzień później, 23 kwietnia, miasto przekaże ten tytuł stolicy afrykańskiej Gwinei, Konakry.
Gwiazdy czytały
Iza Kuna jest przede wszystkim aktorką teatralną, ale nie popularność przyniosły jej seriale telewizyjne i udział w fabułach komediowych. Znamy ją z ról w takich produkcjach jak „Szpilki na Giewoncie”, a także z reklamy Banku Zachodniego, w której wystąpiła z Chukiem Norrisem. Grała też w „Lejdis”, „Płynących wieżowcach”. „Baronie24”, „Singilece”. Ostatnio można było zobaczyć ją w roli Głowackiej w „Wołyniu”.
Jacek Fedorowicz, satyryk i aktor. Niezapomniany prowadzący magazyn satyryczny w radiowej „Trójce” – „60 minut na godzinę”, wraz z Piotrem Skrzyneckim był pierwszym prowadzącym Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. W latach 60. I 70. Ubiegłego wieku często występował na estradzie m.in. w Kabarecie Wagabunda, był też autorem satyrycznego programu „Dziennik Telewizyjny”.
fot. UM Wrocław