wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Pamiętaj o segregacji odpadów. Worki na zielone odpady na wrocławskich cmentarzach. Gdzie je odebrać?

Na terenie największych wrocławskich cmentarzy, np. na Grabiszynie czy Osobowicach można także odebrać specjalne brązowe worki, do których wrzucimy liście czy gałązki. Pamiętajmy o tym porządkując groby najbliższych.

Reklama

Pamiętajmy o segregacji a np. liście wrzućmy do specjalnego worka

Przedmioty zniszczone czy z innych powodów niezdatne do użycia wyrzućmy, ale pamiętajmy wówczas o segregacji odpadów. Na terenie największych cmentarzy, np. na Grabiszynie czy Osobowicach przy wejściu (na portierni – przyp. red.) można także odebrać specjalne brązowe worki, do których wrzucimy liście czy gałązki.

Wrocławskie cmentarze – jak co roku w okresie Wszystkich Świętych – będą także częściej odwiedzane przez firmy odpowiadające za wywóz odpadów

– Zwiększamy częstotliwość odbioru odpadów na wszystkich cmentarzach, które obsługujemy. Dodatkowo staramy się robić to w nocy, by nie tworzyć utrudnień dla mieszkańców – mówi  Aleksandra Brzoza, z-ca dyrektora ds. rozwoju usług komunalnych WPO Alba S.A.

Zarząd Zieleni Miejskiej dba o teren wokół nekropoli w parkach i zwiększa częstotliwość sprzątania

Kilka wrocławskich nekropolii znajduje się na terenie parków. Zarząd Zieleni Miejskiej dba o porządek i – w okresie Wszystkich Świętych – zwiększa częstotliwość opróżniania przycmentarnych koszy.

Dodatkowo na 1 listopada pomagamy przygotować tymczasowy parking na terenie szkoły oficerskiej, który obsługuje Cmentarz Osobowicki. Apelujemy także, by nie parkować na terenach zieleni i nie rozjeżdżać ich szukając miejsc przy cmentarzu
Marek Szempliński z ZZM we Wrocławiu

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl