wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Pszczoły zamieszkały w MPK we Wrocławiu. Siedem uli stanęło na dachu zajezdni autobusowej przy Obornickiej

W zajezdni przy Obornickiej ruch jak w ulu. Dosłownie, bo od kilku dni na jej dachu mieszkają pszczoły. – Nowe lokatorki zawdzięczamy naszemu kierowcy, zapalonemu pszczelarzowi Andrzejowi Januszkiewiczowi – wyjaśnia MPK Wrocław. Nie tylko urządził pasiekę, ale też będzie się nią zajmował, opiekował pszczołami oraz oczywiście zbierał miód.

Reklama

Pszczoły zamieszkały na dachu budynku administracyjnego zajezdni

O ich komfort dba wspomniany kierowca MPK, Andrzej Januszkiewicz. Zaopatruje je m. in. w cukier, żeby miały się czym żywić. Pasieka MPK ma przypominać, że o pszczoły trzeba się troszczyć, bo są niezwykle pożyteczne – zapytają rośliny i dbają o zieleń w mieście.

Ekologia i komunikacja miejska to nierozerwalny związek. Naszą misją jest dbałość o środowisko i realizujemy ją na różne sposoby. Inwestujemy w ekologiczną flotę, w energooszczędne oświetlenie naszych obiektów, panele fotowoltaiczne, zieleń, a teraz nastał ten dzień, w którym na Zajezdnię Autobusową Obornicka zaprosiliśmy pszczoły.
MPK Wrocław na Facebooku

Warto dodać, że pszczoły są we Wrocławiu mile widziane

Zamieszkały już na dachach w Teatrze Muzycznym Capitol, Urzędzie Wojewódzkim, Wroclavii, Ogrodu Botanicznego UWr, CKU Uniwersytetu Ekonomicznego, na terenie Uniwersytetu Przyrodniczego i w ogrodzie Pałacu Królewskiego.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl