Link do strony www.wroclaw.pl

  Dwa nowe hotele dla pszczół w centrum Wrocławia

  Dwa hotele dla owadów powstały na terenach zielonych przy centrum handlowym Wroclavia. To wspólne przedsięwzięcie wrocławskiego zoo i centrum handlowego, w ramach kampanii „Dzikie w mieście”.

  W owadzich hotelach pod Wroclavią powinna pojawić się dzika pszczoła - murarka ogrodowa. fot. Wroclavia
  W owadzich hotelach pod Wroclavią powinna pojawić się dzika pszczoła - murarka ogrodowa.

  Specjalnie zaprojektowane, wysokie na 1 m konstrukcje zostały ustawione przy galerii handlowej, w pasie zieleni od strony ul. Joannitów, w wydzielonym miejscu bez bezpośredniego dostępu dla przechodniów. Spodziewanym mieszkańcem hoteli jest pszczoła samotna - murarka ogrodowa.

  Czytaj także: Kampania „Dzikie w mieście”

  W pobliżu rosną odpowiednie dla owadów zapylających rośliny, czyli takie, które kwitną, dając pyłek i nektar, np. bluszcz znajdujący się na fasadzie budynku oraz lipy i laurowiśnie.

  fot. Wroclavia

  Poczęstuj nasturcją

  Owady, szczególnie te zapylające, są ważnym elementem bioróżnorodności. Ludzie zawdzięczają im produkcję aż jednej trzeciej żywności. Na całym świecie obserwuje się ich jednak coraz mniej. Stąd pomysł na hotele owadzie. Tam mogą się schronić, odpocząć i rozmnożyć.

  Kto chce podkarmić dziką pszczołę, niech posadzi na balkonie aksamitki, wrzosy, lawendę i nasturcje.

  Wroclavia i zoo łączą siły

  Hotele dla owadów to kolejna inicjatywa Wroclavii, zoo i Wydziału Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego Wrocławia w ramach kampanii „Dzikie w mieście”. Centrum zasponsorowało warsztaty edukacyjne dla wrocławskich szkół i adoptowało pasiekę na terenie ogrodu zoologicznego.

  Przejdź do funpage Zielony Wrocław na stronie Facebook