wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

12°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 20:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Muchoborski Zakątek Przygody - co to takiego?

Na wrocławskim Muchoborze Wielkim, na skwerku przy ul. Meissnera Zarząd Zieleni Miejskiej tworzy właśnie nowy plac zabaw – Muchoborski Zakątek Przygody. To projekt, który mieszkańcy wybrali w głosowaniu w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Co dokładnie tam powstaje i kiedy skorzystają z niego rodzice z dziećmi?

Reklama

„Muchoborski Zakątek Przygody” to projekt nr 160, WBO 2021. W głosowaniu zdobył aż 2606 głosów. Nowy plac zabaw ma być atrakcją dla dzieci w różnym wieku.

– Dla najmłodszych, poza zjeżdżalnią, szykujemy „zestaw piaskowy”, po drodze huśtawki, bujaki dla bardziej samodzielnych. A nastolatki z pewnością zainteresują się ścianką wspinaczkową i huśtawką „bocianie gniazdo”. Do tego powstaną ścieżki, oświetlenie i mała architektura, wśród nich ławki, stojaki na rowery i kosze – wylicza Marek Szempliński z Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu.

Nie zabraknie także nowych nasadzeń krzewów i bylin.

Dzieci przeżyją przygody już w wakacje

Magdalena Szkudlarska, liderka projektu WBO, podkreśla, że takich placów zabaw na Muchoborze do tej pory brakowało: – Żyję tutaj od 2019 r., a w 2021 r. zostałam mamą. Spacerując z dzieckiem zauważyłam, że w okolicy nie ma zbyt wielu miejsc do zabawy ze swoimi pociechami wśród zieleni. Skwerek przy zbiegu ul. Meissnera i Giżyckiego miał w tym zakresie duży potencjał. Postanowiłam spróbować stworzyć tutaj coś nowego – mówi mama 3-letniego Franka i 6-miesięcznego Stasia.

Udało się za pierwszym razem! Nowy plac zabaw będzie bardzo naturalistyczny, wkomponowany w istniejącą przyrodę i przestrzeń. Prace ruszyły w grudniu 2023 r. Finał planowany jest na wiosnę, co oznacza że najpóźniej w wakacje dzieci będą mogły w nowym zakątku przeżywać już swoje przygody. 

Muchobór Wielki – zielone i rowerowe inwestycje

Muchoborski Zakątek Przygody to kolejna nowość na wrocławskim Muchoborze Wielkim, osiedlu, które - podobnie jak cały zachód Wrocławia - bardzo dynamicznie się rozwija. 

Nasze osiedle w ciągu ostatnich 20 lat bardzo się rozrosło i mieszka na nim coraz więcej rodzin z małymi dziećmi. To pociąga za sobą kolejne inwestycje. Z jednej strony czekamy na budowę żłobka na osiedlu (ul. Szarskiego), a dodatkowo poprzez projekty Funduszu Osiedlowego czy WBO zadbaliśmy o aspekt powstawania terenów zielonych i rekreacji dla rodzin. Niedawno oddany do użytku został park Kunickiego a teraz realizujemy Muchoborski Zakątek Przygody.
Bartłomiej Tylkowski, przewodniczący Zarządu Osiedla Muchobór Wielki

Galeria zdjęć

Mieszkańcy Muchoboru liczą także, że wkrótce skorzystają z wygranych projektów rowerowych: wzdłuż ul. Awicenny i Krzemienieckiej, które umożliwią dotarcie m.in. do nowego placu zabaw także mieszkańcom sąsiednich osiedli.

Ukończone inwestycje na osiedlu Muchobór Wielki we Wrocławiu

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl