4. Na Pilczycach powstaje Wesoła Górka [WIZUALIZACJE]
Wesoła Górka na Pilczycach - wizualizacja ZIM
Wesoła Górka na Pilczycach - wizualizacja

Pod koniec 2023 r. zakończyła się budowa skateparku na wrocławskich Pilczycach pomiędzy ulicami Rękodzielniczą, Tkacką i Górniczą. Obecnie obok nowego skateparku powstaje także Wesoła Górka, czyli kolejny projekt realizowany w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Co to takiego? Przeczytajcie i zobaczcie wizualizacje!

Wesoła Górka na Pilczycach

– Na terenie naszych inwestycji staramy się optymalnie wykorzystywać odpowiednią pogodę, szczególnie w sezonie zimowym. Tak jest na przykład na Pilczycach, gdzie pomiędzy ulicą Tkacką a Hutniczą, budujemy Wesołą Górkę, czyli kolejny etap projektu w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego – poinformował Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia na swoim Facebooku.

Istniejąca górka zostanie wyposażona m.in w zjeżdżalnię skarpową, schodki terenowe, ściankę wspinaczkową, dwa place zabaw z bezpieczną nawierzchnią oraz urządzenia do balansowania. Na zieleńcach powstaną nowe ścieżki spacerowe z nawierzchni mineralnej, zamontowane będą karmniki dla ptaków, domki dla owadów, ławki i kosze na śmieci oraz nasadzona zostanie nowa zieleń, m.in. platan klonolistny, 615 szt. róży okrywowej „Yellow Fairy”, łąka kwietna, byliny i trawy.

Obecnie wykonawca prowadzi prace dot. budowy ścieżki i przygotowuje się do dalszego montażu urządzeń. Wesoła Górka pierwszych gości przyjmie już na wiosnę 2024 r. Koszt inwestycji to ponad 430 tys. złotych. Wesoła górka - Zielone skwery Pilczyc, etap II to projekt WBO 2021.

Powiększ obraz: Wesoła Górka na Pilczycach - wizualizacja ZIM
Wesoła Górka na Pilczycach - wizualizacja

Na Pilczycach działa już nowy skatepark

– Warto przypomnieć, że na sąsiadującej działce pod koniec 2023 roku oddaliśmy mieszkańcom do użytku Skatepark – mówi Tomasz Jankowski z Zarządu Inwestycji Miejskich we Wrocławiu.

Skatepark powstał na terenie otwartym, w miejscu nieczynnego zbiornika przeciwpożarowego. Mieszkańcy chcieli nadać mu drugie życie, jako miejsce dla bezpiecznej strefy rekreacji, z której korzystaliby mieszkańcy Pilczyc i sąsiednich osiedli. Obiekt powstał w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego z 2019 roku.

Obiekt ma formę niecki o gładkiej, betonowej powierzchni z wyprofilowanymi przeszkodami, przystosowanymi do jazdy na wrotkach, rolkach, deskorolkach, hulajnogach i rowerach typu bmx (z co najmniej jednym sprawnym hamulcem), z którego mogą korzystać osoby w różnym wieku, przy czym dzieci pod opieką osób dorosłych.

Skatepark jest ogólnodostępny, można z niego korzystać bezpłatnie, zarządza nim Młodzieżowe Centrum Sportu we Wrocławiu. Koszt budowy inwestycji to 2,7 mln złotych. Całość środków pochodziła z budżetu miasta.