wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

22°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 14:50

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Jeż-kosmita czeka na waszą pomoc (ZDJĘCIA)
Kliknij, aby powiększyć
Mały jeż, który trafił pod opiekę Ekostraży Ekostraż
Mały jeż, który trafił pod opiekę Ekostraży

- Taki 82-gramowy kosmita przyjechał do nas aż z Jelcza Laskowic. Na spodku-tacy jakby był prawdziwym kosmitą. Przywiózł go dokładnie o północy pan, który znalazł go na trawniku. Serdecznie dziękujemy, bo o północy można robić milion innych rzeczy - pisze na swoim Facebooku wrocławska Ekostraż. Zobaczcie zdjęcia i pomóżcie maleństwu! 

Reklama

Osesek jest cały obłocony i niestety pokrwawiony.

- Gdyby nie wytężyć oczu i nie zauważyć ruchów oddechowych klatki piersiowej, można by uznać, że nie żyje. I zimny jak zamrażalka, do tego stopnia, że w jego brzuszku po prostu zamarzło mleko matki. Ostatnie, które mu dała... - piszą opiekunowie z Ekostraży.

Mały jeżyk otrzymuje ciepłe płyny i jest delikatnie dogrzewany. Zaczął się już niezdarnie - jak na noworodka -  poruszać się.

- Każdego dnia przybywają do nas nowe jeżowe oseski na granicy życia i śmierci. Ich zabite przez ludzi matki nie wracają, żeby je nakarmić. A te jeszcze ślepe, bezradne kolczaki, ruszają w świat, nie mając żadnych szans na przeżycie. Pomóż: specjalistyczne preparaty, których używamy do karmienia są bardzo drogie, ale ratują życie jeży - apeluje Ekostraż. 

Jak można pomóc małym jeżom? Np. wysyłając tradycyjny przelew z dopiskiem "mleko dla osesków": EKOSTRAŻ, 78 1540 1030 2103 7774 4098 0001

Tak ostatnio pisaliśmy o małych jeżykach...

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl