wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

21°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:25

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Maleńkie jeże uratowane przez Ekostraż
Kliknij, aby powiększyć
Cztery uratowane jeżyki (leżą na plecach) fot. Ekostraż
Cztery uratowane jeżyki (leżą na plecach)

Czujni ludzie ocalili cztery jeżykowe sierotki. Dzięki nim maluszki trafiły do Ekostraży. Teraz trzeba je dokarmiać preparatem mlekozastępczym, masować im brzuszki, umieścić w inkubatorkach, sprawdzać . Ale to kropla w morzu potrzeb. Ekostraż apeluje, że zaczyna się najbardziej niebezpieczny w roku okres dla jeży, bo wiele z nich pada ofiarą samochodów, kosiarek i m.in. psów.

Reklama

Te cztery oseski straciły matkę, a żyją na tym świecie dopiero tydzień. Przerażone i głodne wyszły z gniazda, pełzając nieporadnie i tuląc się do siebie w poszukiwaniu ciepła. Teraz mają już tylko siebie... No i swoją prywatną, ekostrażową opiekunkę.
Ekostraż we Wrocławiu

Ekostraż podkreśla, że najbliższe miesiące nie będą łatwe, bo to szczyt jeżowego sezonu, a wiele kolczastych zwierzątek padnie ofiarą aut i psów. Można jednak im pomóc. 

Pomoc dla jeżyków – można ratować jeżowe dzieci

Ekostraż potrzebuje zapasów preparatu mlekozastępczego, sprzętu do dokarmiania, inkubatorków, kocyków, podkładów, karmy przejściowej. Zachęca, by wesprzeć inicjatywę przez stronę www.ratujemyzwierzaki.pl.  

Można wykonać tradycyjny przelew z dopiskiem „Dla jeżowych dzieci” na konto nr 78 1540 1030 2103 7774 4098 0001, bądź skorzystać z PayPala https://tiny.pl/dqvsj albo wesprzeć jeżyki robiąc zakupy online.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl