XVI Weekend z Frankensteinem w Ząbkowicach Śląskich

W programie kino letnie dr. Frankensteina z filmami z dreszczykiem, rzeźbienie Frankensteina, pokazy carvingu i akrobacji na rowerze, "lodowe strachy" pod Krzywą Wieżą
z Frankenstein Eiscafe, Parada Potworów, „dycha ząbkowicka” czyli bieg na 10 km - to tylko część atrakcji przygotowanych przez organizatorów.


Krzywa wieży będzie otwarta do północy – już od rana można zdobyć jej szczyt i skosztować bezpłatnie „krwawego napoju” – niespodzianki (czynna: piątek-sobota od 09:00 do 24:00). W sobotę (godz. 10-17) na ząbkowickim rynku porządku i praw mieszczan strzec będą: Kat Jürgens z Nysy oraz Inkwizytor Waldemar z Bolkowa. W tym samy czasie i miejscu trwać będzie event - „Upiorki na wesoło” czyli malowanie twarzy w stylu dr. Frankensteina z przymrużeniem oka (sobota, godz. 10-18). O godz. 18.00 (sobota) „Parada potworów” - wszystkie duchy, wilkołaki, upiory, zombie, czarownice pod wodzą dr. Frankensteina przemaszerują przez rynek w kierunku zamku.

Atrakcje dla dzieci

Dla dzieci i młodzieży zabawy plastyczne i wiele artystycznych niespodzianek: tradycyjny happening rzeźbiarski pod Krzywą Wieżą – „Rzeźbienie dr. Frankensteina" (piątek, godz. 10-16), warsztaty karykatury – „Monstrum Frankenstein” (piątek, godz. 13-16 - Rynek) warsztaty plastyczne „Postacie z bajek i legend ząbkowickich” (sobota, godz. 10-13 - Rynek), „Upiorki na wesoło” – malowanie twarzy, sztuczna piana i bańki mydlane giganty (sobota, godz. 10-18 Rynek).

Zarówno w piątek jak i sobotę po godz. 18:00 impreza przeniesie się na planty zamkowe, gdzie wystąpią wspaniałe gwiazdy polskiej i zagranicznej muzyki. Po zakończeniu koncertów zapraszamy na zabawę taneczną „pod chmurką” – zagrają: Roots Rockets (piątek 24:00) – wspaniałe klimaty reggae oraz Vamos Brothers z Niemczy (sobota 23:40). Na zakończenie XVI Weekendu z Frankensteinem (w sobotę ok. 23:30) pokaz sztucznych ogni.

materiały prasowe

Zgłoś uwagę