Wystawa w kinie: „Osobliwy świat Hieronymusa Boscha”

Już w poniedziałek w Multikinie w Arkadach Wrocławskich będziemy mogli „zwiedzić” wystawę „Osobliwy świat Hieronymusa Boscha”. Dla naszych czytelników mamy podwójne zaproszenie na ten pokaz.


Aby je zdobyć w zamieszczonym poniżej formularzu zgłoszeniowym wpiszcie poprawną odpowiedź na pytanie:

Z jakiego miasta pochodzi Hieronymus Bosch?

Wygrywa 5 osoba, która udzieli poprawnej odpowiedzi. Laureatów poinformujemy mailowo. Konkurs trwa do 19 maja, do południa.

 

„Wystawa na Ekranie” („Exhibition on Screen”) to prezentacja kolekcji najwybitniejszych artystów malarstwa z najważniejszych muzeów na całym świecie. Na dużym ekranie, w znakomitej jakości obrazu HD są pokazane wystawy tematyczne, uchwycone w specjalny, dostosowany do warunków kinowych sposób.

Film powstał podczas niezwykłej, absolutnie wyjątkowej wystawy, dzięki której w jednym miejscu, rodzinnym mieście Boscha w Holandii, zgromadzono praktycznie wszystkie jego najważniejsze obrazy i rysunki, rozsiane na co dzień na całym świecie. Tę olbrzymią ekspozycję odwiedziło prawie pół miliona zwiedzających dziwiąc się ekscentrycznym wizjom Boscha. Film Grabsky’ego zadaje pytanie kim był Hieronymus Bosch? Dlaczego jego dziwne i fantastyczne obrazy stały się tak popularne? Jak twórczość tego niderlandzkiego malarza łączy sztukę średniowieczną i świat renesansowy? Skąd wreszcie czerpał inspirację, skąd mogły się wziąć jego niekonwencjonalne i ponadczasowe, pełne skomplikowanej symboliki, wizje?

Wystawę zobaczymy 22 maja 2017 r. o godzinie 18:00 w Multikinie w Arkadach Wrocławskich   

Dodatkowy termin retransmisji wystawy „OSOBLIWY ŚWIAT HIERONYMUSA BOSCHA” w Multikinie: 2 październikaZgłoś uwagę