Teatralny październik i listopad w WCDT [PROGRAM]

We Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka swoją pierwszą teatralną przygodę mogą przeżyć zarówno najmłodsze dzieci, jak i „starszaki”. W październiku i listopadzie będzie można wybierać spośród ośmiu różnych spektakli, w tym znalazło się jedno premierowe przedstawienie.

  • WCTD


Repertuar na październik i listopad 2014

  •  5.10, godz. 17.00 (PREMIERA); 20.10, godz. 9.30 (pokaz dla grup zorganizowanych) – „Zabawki” 

Spektakl Fundacji Pantomima to bajka pantomimiczna o ożywionych zabawkach. Czworo bohaterów – Laleczka Niteczka, Lalka Modnisia, Bob Budowniczy i Kowboj – opuszcza wygodny strych, aby w kolejno odwiedzanych przestrzeniach zaspokoić swoją ciekawość świata, ale również po to, by docenić siłę przyjaźni i poświęcenia. 
Przedstawienie dla dzieci od lat 5. 

  • 7.10, 8.10, godz. 9.00 (pokazy dla grup zorganizowanych); 12.10, godz. 17.00 – „Wspaniała przygoda zająca Teofila”

Bajkowa historia o przełamywaniu własnych ograniczeń i walce z nieśmiałością. Spotkania poszukującego przyjaciół zająca z niezwykłymi, zwierzęcymi bohaterami to prawdziwy przegląd kunsztu sztuki lalkarskiej. Spektakl jest pouczającą historia z morałem, osadzoną w pięknych, niekonwencjonalnych dekoracjach. Dla dzieci w wieku 3-10 lat. 

 
 
  • 12.10, 16.11, godz. 10.30 – „Kosmiczna podróż”

Spektakl Teatru Bąbli dla dzieci w wieku 1-4 lat. Muzyczno-ruchowa historia tworzenia się kosmosu, powstawania planet, kosmicznych podróży. Doskonała okazja do pierwszego kontaktu z teatrem.

 

 

  • 19.10, 30.11, godz. 17.00 – „Żywa woda”

Spektakl Repertuarowego Teatru Dziecięcego, oparty na klasycznych dziełach literatury polskiej, z ciekawymi rozwiązaniami muzyczno-świetlnymi. W przedstawieniu wystąpili najzdolniejsi uczestnicy warsztatów dla dzieci z rodzin wielodzietnych.


 

  • 26.10, godz. 10.30 – „Bajka o dwóch domkach”

Spektakl Teatru Bąbli dla dzieci w wieku 1-3 lat. Historia o sympatycznych bohaterach, Tuli-Tuli i Ała-Ała, o krainach miękkiej i kłującej: o przyjaźni mimo różnic.

 

 

 

  • 26.10, godz. 17.00; 27.10, godz. 9.00  (pokaz dla grup zorganizowanych)  „Historia potworzasta z parasolkowego miasta”

Pełna uroku baśń o przyjaźni, inności i przełamywaniu międzyludzkich barier. Historia znajomości pastuszka i smoka, osadzona jest w oryginalnych  dekoracjach, stworzonych przez dziecko. Dynamiczna akcja, muzyczność przedstawienia i dowcipne dialogi – oto największe zalety spektaklu. Przedstawienie dla dzieci w wieku 4-10 lat.

 
 
  • 31.10, 19.11, godz. 9.30 – „Pies i kot” (pokaz dla grup zorganizowanych)

Barwna bajka z ekologią w tle rozgrywana w planie lalkowym i aktorskim. Bohaterowie: piesek i kotka uczą dzieci zachowań proekologicznych, w tym segregowania śmieci i oszczędzania wody. Przedstawienie dla dzieci w wieku 3-7 lat. 

 

 

  • 23.11, godz. 17.00; 24.11, godz. 9.00 (pokaz dla grup zorganizowanych) – Baśń o złotej rybce

Adaptacja klasycznej baśni w konwencji teatru lalek i teatru cieni witrażowych.

 

 

 

 

mw/WCDT

Zgłoś uwagę