Wrocławska restauracja wśród najlepszych

Restauracja La Maddalena, jako jedyna z Wrocławia, została uhonorowana prestiżową nagrodą „Grand award – trzy widelce” i znalazła się na prestiżowej liście 100 najlepszych restauracji w Polsce, obok takich miejsc, jak Atelier Amaro czy Amber Room.

 • La Maddalena

  materiały prasowe

 • La Maddalena

  materiały prasowe

 • La Maddalena

  materiały prasowe

 • La Maddalena

  materiały prasowe


Wyniki najbardziej prestiżowego konkursu w Polsce ogłoszono w sobotę (25.10) wieczorem na specjalnej gali Poland 100 Best Restaurants, która została zorganizowana w warszawskiej restauracji Strefa. Obok wrocławskiej La Maddaleny, znajdującej się przy ul. Włodkowica, prestiżową nagrodę „Grand award – trzy widelce” otrzymał m.in. Atelier Amaro (jedyna restauracja w Polsce, mogąca się poszczycić gwiazdką Michelin), Amber Room czy gdyńskie Sztuczki.

 Te niezwykle cenione nagrody w branży przyznawane są nie tylko za najwyższą jakość usług, ale też umiejętność przemieniania jedzenia w sztukę – przyznaje Cezary Wołodko, jeden z organizatorów konkursu Poland 100 best restaurants.

Konkurs i zarazem przewodnik po najlepszych restauracjach w Polsce to niezwykle prestiżowy w skali kraju projekt o takim zasięgu i formule. Restauracje są bowiem w głównej mierze oceniane przez konsumentów, dzięki temu ocena jest bardziej obiektywna i wiarygodna niż recenzja jednego lub garstki krytyków kulinarnych. Na ocenę i końcowy wynik składają się: ocena restauracji przeprowadzona przez ankieterów wśród klientów odwiedzających daną restaurację, ocena poprzez stronę internetową programu, głosowanie SMS i portale społecznościowe oraz recenzja inspektorów przeprowadzona podczas badania  Mystery Shopping tzw. tajemniczy klient. Przez cały rok inspektorzy programu odwiedzili blisko 1,5 tys. restauracji. Z nich wybrano sto najlepszych, a spośród tych zaledwie 29 miejsc w Polsce otrzymało prestiżowe wyróżnienie „grand award – trzy widelce”. Aż 14 restauracji z Warszawy i zaledwie jedna z Wrocławia.

Za najlepszą restaurację w Polsce została uznana w tym roku restauracja Belvedere, znajdująca się w Łazienkach Królewskich w Warszawie.

Obok La Maddaleny, na liście stu najlepszych restauracji w Polsce, z Wrocławia znalazły się jeszcze dwie inne restauracje. Staropolska Pod Fredrą została uhonorowana dwoma widelcami natomiast Lwowska jednym.

Restauracja La Maddalena

Restauracja La Maddalena to miejsce stworzone z miłości do jedzenia i podróży. Nazwa restauracji jest w pewnym sensie symboliczna. Niezwykły archipelag wysp La Maddalena leży na Morzu Śródziemnym i wciśnięty jest między włoską Sardynię i francuską Korsykę. To właśnie na La Maddalenie łączą się smaki obu nacji, słynących przecie z doskonałej kuchni i wielogodzinnych biesiad. 

Wizyta w La Maddalenie to prawdziwa kulinarna podróż po arkanach kuchni europejskiej z nutą fusion. Szef Kuchni, Damian Bildź, przygotowuje dania tylko z naturalnych i pełnowartościowych produktów. Nie stosuje żadnych gotowych półproduktów. Nawet pieczywo jest wypiekane na miejscu. 

Okna restauracji wychodzą na przepiękną, dopiero co odrestaurowaną Synagogę pod Białym Bocianem. Na szczególną uwagę zasługuje romantyczny ogródek restauracji otoczony zabytkowymi murami, znajdujący się na dziedzińcu Synagogi. To jedno z najbardziej magicznych miejsc spotkań wrocławian.

materiały prasowe

Zgłoś uwagę