Wrocławscy studenci medalistami mistrzostw świata w karate

Z brązowym medalem wrócili Polacy z Akademickie Mistrzostwa Świata w karate w japońskim Kobe. W 16-osobowej kadrze było aż 5 zawodników reprezentujących wrocławskie uczelnie.

  • fot. karate-budokan.pl


Tegoroczne Akademickie Mistrzostwa Świata w karate rozgrywane były w japońskim Kobe, gdzie przez cztery dni. W składzie reprezentacji Polski znalazło się 5 studentów z Wrocławia oraz dwóch trenerów z klubie Budokan Wrocław.

Drużyna złożona wyłącznie z przedstawicieli stolicy Dolnego Śląska (Maksymilian Szczypkowski, Jan Sieradzki – Politechnika Wrocławska, Aleksander Adamów – Uniwersytet Przyrodniczy) pod wodzą Macieja Jędruszka zdobyła brązowy medal w kata drużynowym mężczyzn.

W tej dyscyplinie liczy się techniczna poprawność ruchów, kolejność, tempo oraz synchronizacja drużynowa. Reprezentacja Polski gładko pokonała Chiny 5:0, jednak w walce o finał lepsza okazała się Austria, która zwyciężyła 3:2.

Pochwały należą się także zawodnikom startującym w konkurencji kumite. Tam wrocławska delegacja w kategorii indywidualnej wywalczyła piąte i siódme miejsca. Trenerem akademickiej kadry Polski w kumite jest Piotr Babicz z Budokan Wrocław.

Warto podkreślić, że w maju tego roku przedstawiciele Politechniki Wrocławskiej zdobyli złote medale na Akademickich Mistrzostwach Polski, które rozgrywane były w stolicy Dolnego Śląska, zarówno w konkurencjach drużynowych, jak i indywidualnych. Dzięki temu zapewnili sobie start w mistrzostwach świata.

Zgłoś uwagę