Wrocław na weekend: 29-31 stycznia 2016 [WYDARZENIA]

Ostatni weekend stycznia pozwoli odetchnąć po natłoku imprez towarzyszących otwarciu ESK 2016. Warto na spokojnie wybrać się na którąś z wystaw, np. prac Edwarda Dwurnika czy legendarnego hiszpańskiego rzeźbiarza Eduarda Chillidy. Kto woli brzmienia muzyczne, ma jak zwykle do wyboru koncerty w NFM lub klubach, a emocji sportowych dostarczą mecze szczypiornistów podczas Mistrzostw EURO 2016. Ucieszą się też dzieci, bo zaczynają się ferie i czekają na nich różne atrakcje.

 • zima styczen we Wrocławiu 2016


Chcesz zgłosić swoje wydarzenie?

Skorzystaj z naszego formularza:

Piątek, 29 stycznia 2016 r.

 

Stadion Wrocław – zwiedzanie z przewodnikiem

Stadion Wrocław – zwiedzanie z przewodnikiem

godz. 10.00, 11.00, 13.00, Stadion Wrocław, wejście i wjazd bramą A od strony Alei Śląskiej 1, bilety od 10 do 30 zł, dzieci do 6 lat bezpłatnie

W każdy poniedziałek, środę i piątek można zwiedzić Stadion Wrocław śladami piłkarzy. Zwiedzający zobaczą m.in. szatnie zawodników z owianym z legendarnym już jacuzzi, wyjdą tunelem zawodników na murawę, usiądą na ławce rezerwowych, czy spróbują swoich sił podczas konferencji prasowej. Średni czas zwiedzania wynosi ok. 1 godziny. Stadion mogą zwiedzać zarówno grupy, jak i osoby indywidualne bez wcześniejszej rezerwacji.

 

Lodowiska we Wrocławiu

Lodowiska we Wrocławiu

Działa wszystkich pięć lodowisk: dwa kryte (hala Orbita ul. Wejherowska oraz ul. Spiska) oraz ślizgawki pod "chmurką": na pergoli przy Hali Stulecia, przy Stadionie oraz przy ul. Brücknera.

Ceny, godziny otwarcia.

 

Wystawa klocków Lego na Stadionie Wrocław

Wystawa klocków Lego na Stadionie Wrocław

do 7 lutego 2016 r, godz. 9.00-21.00, Stadion Wrocław, Aleja Śląska 1, bilety: od poniedziałku do piątku 15 zł; 21 zł w weekend

Wystawa łączy zabawę i edukację. Eksponaty prezentują postacie, miejsca, a także wydarzenia znane z bajek czy filmów, jak również sceny historyczne oraz najsłynniejsze budowle architektoniczne – zarówno zabytkowe, jak i współczesne. Niezapomniane wrażenia zapewniają makiety kolejowe z jeżdżącymi pociągami z klocków LEGO i ogromne wesołe miasteczko. Są też znane postaci wykonane z klocków, makieta bitwy morskiej pod Oliwą i wiele innych. Aby uniknąć stania w kolejce po bilet - polecamy internetową rezerwację wejściówek.

Więcej informacji.

Dzieci z Bullerbyn

Dzieci z Bullerbyn

29 stycznia, godz. 11.00, Teatr Polski - Scena Kameralna, ul. Świdnicka 28

Powieść Astrid Lindgren od pół wieku wygrywa w cuglach wszystkie plebiscyty na ukochaną książkę dzieciństwa. W tej opowieści jest to, za czym najbardziej we wspomnieniach tęsknimy i czego pragnęlibyśmy dla naszych dzieci – wspaniałe, wolne, szczęśliwe dzieciństwo, spędzone na zabawie i wśród przyjaciół. Teraz historia o dzieciach z małej szwedzkiej osady trafia do teatru w adaptacji Anny Ilczuk. Twórcy wciągną do tworzenia tego spektaklu dzieci – to one za każdym razem na nowo będą współautorami jego scenografii.

 

Wystawa: Edward Dwurnik – „Miłość”

Wystawa: Edward Dwurnik – „Miłość”

Centrum Kultury „Zamek”, wystawa do 29 lutego, wstęp 7/5 zł

Wybór obrazów i rysunków, dokonany przez kurator wystawy, Annę Paleczek-Szumlas, jest subiektywny, jednak stanowi przekrój przez kilka etapów twórczości Dwurnika. Poza tym na wystawie znajdą się także wielkoformatowe prace artysty m.in obraz zacytowany w tytule całej wystawy – „Miłość".

Edward Dwurnik (ur. 1943 r.) to jeden z najbardziej znanych i rozpoznawalnych, współczesnych artystów polskich. Uprawia malarstwo, rysunek i grafikę. W ciągu niemal półwiecza Dwurnik namalował blisko 5000 obrazów, stworzył około 14 000 prac na papierze i niemal 3500 grafik.

 

IV Wrocławska Liga Szachowa Szkół Podstawowych i Przedszkoli

IV Wrocławska Liga Szachowa Szkół Podstawowych i Przedszkoli

29 stycznia, godz. 12.00, Biblioteka Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, Strzegomska 55

W ramach tegorocznej ligi szkół podstawowych i przedszkoli. W turnieju weźmie udział ponad 100 uczestników, którzy powalczą o tytuł szachowych mistrzów Wrocławia we własnych kategoriach wiekowych. Podczas imprezy wyłoniona zostanie także najlepsza szkoła w tej dyscyplinie sportowej. Każdy przedszkolak i uczeń rozgrywa w czasie ligi 28 partii szachowych, po 7 w czasie każdego z turniejów, mając zaledwie 10 minut na jedną rozgrywkę. Uczestnicy otrzymują po 5 sekund za każde wykonane posunięcie.

Zapisy: pawelbabijczuk@gmail.com

 

Polonez dla Fredry w piątek

Polonez dla Fredry

piątek, 29 stycznia, godz. 12.00, Rynek

Maturzyści spotkają się w Rynku po raz 16. W pierwszej edycji Poloneza dla Fredry w 2001 roku wzięło udział kilkunastu młodych ludzi z Piętnastki. Od tamtej pory impreza się rozrosła – co roku wokół ratusza tańczą setki maturzystów.
Na czele korowodu pójdą prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz i redaktor naczelny wrocławskiej „Gazety Wyborczej” Leszek Frelich w parach z uczennicami.

„Gazeta Wyborcza”, organizator zabawy, przygotowuje certyfikaty dla jej uczestników, będą one zawierały kody dostępu do platform e-learningowych oraz pakiet prenumeraty cyfrowej „Wyborczej”.

Tor kartingowy Le Mans

Tor kartingowy Le Mans

Stadion Wrocław, wjazd bramą C od al. Śląskiej, godz. 10.00-23.00
Wyścigi na największym torze kartingowym w południowej Polsce. Gokarty, które na długo pozostawią pozytywne wspomnienia w Waszej pamięci. Organizatorzy gwarantują niezapomniane wrażenia.

 

Bezpłatna degustacja lokalnych produktów

Bezpłatna degustacja lokalnych produktów

29 stycznia, godz. 14.00.-16.00, KsięgarnioKawiarnia Nalanda, pl. Kościuszki 12, wstęp wolny

Degustacja, tradycyjnych, ekologicznych produktów bezpośrednio od lokalnych wytwórców. Degustacja jest organizowana przez grupę zakupową NALANDA (https://lokalnyrolnik.pl/nalanda), w której raz w tygodniu można odbierać produkty prosto od rolników (każdy czwartek w godzinach 17-19). Organizatorzy przygotowują dla gości stół pełen smakołyków min. z gospodarstw rolnych z Doliny Baryczy, Lutyni, czy rodzinnej wytwórni makaronów i piekarni. Do wypróbowania wysokiej jakości produktów (warzyw, owoców, jogurtów, pieczywa) zaprasza koordynator grupy zakupowej Nalanda. Więcej o produktach na: www.loklanyrolnik.pl  

 

Strefa Kibica EURO 2016 Mistrzostwa Piłkarzy Ręcznych

Strefa Kibica EURO 2016 Mistrzostwa Piłkarzy Ręcznych

godz.15.00-23.00, plac pod Iglicą koło Hali Stulecia, do 31 stycznia, wstęp wolny

Strefie Kibica pomieści do 1,5 tys. osób. Strefa otwarta będzie codziennie od godz. 17.00 do 23.00. 29 stycznia od godz. 15.00. Oprócz ogromnego telebimu, na którym będą wyświetlane mecze, do dyspozycji kibiców będą: strefa gastronomiczna, strefa rozrywki oraz strefa sponsorów. Kibice będą mogli wziąć udział w ciekawych konkursach i zabawach i poślizgać się na lodowisku. W czasie mistrzostw zostanie uruchomiona fontanna multimedialna.

 

 Bajkowe stworki wychodzą z norki – piątkowe spotkania z książeczką

Bajkowe stworki wychodzą z norki – piątkowe spotkania z książeczką

29 stycznia, godz. 17.00, Miejska Biblioteka Publiczna nr 29, ul. Reja 1, wstęp wolny

Cykliczne spotkania zainspirowane akcją „Cała Polska czyta dzieciom”, adresowane do młodych czytelników wieku od lat 4, wraz z opiekunami. Można przyjść i posłuchać jak nasi wolontariusze czytają głośno bajki, baśnie oraz inne ciekawe historie.

 

Kręcipupa - spektakl dla dzieci

Kręcipupa - spektakl dla dzieci

29-31 stycznia, piątek, godz. 17.30, Wrocławski Teatr Lalek, pl. Teatralny 4

Muzyczno-ruchowe przedstawienie dla najnajmłodszych i ich rodziców. Spektakl o niepowstrzymanej potrzebie ruchu i niemożności powstrzymania się od KRĘCENIA. KRĘCIPUPA przenosi widza w świat abstrakcji plastycznej, wykorzystując w tym celu przedmioty codziennego użytku. Domowa przestrzeń, w której rozgrywa się akcja przedstawienia, nabiera nowych znaczeń, otwierając widza na nieoczekiwane skojarzenia i rozbudzając jego wyobraźnię.

 

Warsztaty: „Wroclove ’16 – AngularJS + WebComponents”

Warsztaty: „Wroclove ’16 – AngularJS + WebComponents”

29 stycznia, godz. 18.00, Business Link, ul. Rzeźnicza 28-31, wstęp wolny

Wartszaty przeznaczone dla osób, które miały już styczność z programowaniem i chcą rozszerzyć swoje umiejętności w programowaniu aplikacji internetowych o framework AngularJS oraz zobaczyć jak integrować go z WebComponentami. Podczas warsztatu stworzysz działającą aplikacje internetową przy użyciu CoffeeScript i biblioteki AngularJS. Strona organizatora

 

Natalia Podwin akustycznie w Restauracji ALYKI

Natalia Podwin akustycznie w Restauracji ALYKI

29 stycznia, 18.30-21.30, restauracja ALYKI Sky Tower, wstęp wolny, rezerwacja miejsc - 607 458 558

Spotkanie w ramach cyklu „Muzyka na żywo”. Gościem będzie Natalia Podwin, uczestniczka V edycji programu The Voice of Poland. Natalia, choć pochodzi z Kluczborka, swoje dorosłe życie związała z Wrocławiem. Artystka inspiruje się wieloma stylami muzycznymi, choć najbliższe jej sercu są soul oraz r`n`b. Natalia Podwin wystąpi w ALYKI w duecie Karolem Sowińskim. 

 

Spotkanie: „Wolontariat w Etiopii”

Spotkanie: „Wolontariat w Etiopii”

29 stycznia, godz. 20.00, Pub Podróżniczy Wędrówki, ul. Podwale 37/38, wstęp wolny

Anna Stęchła w ubiegłym roku była w Etiopii, lecz nie turystycznie. Uczestniczyła jako wolontariuszka w programie pomocy dla niepełnosprawnych sierot. Pomagając dzieciakom na co dzień poznawała „od wewnątrz” kulturę Etiopii  i jej bogaty koloryt. Podczas spotkania opowie o swojej pracy.

 

TAZM Milczenie światła - spektakl PRACOWNI ROSA

TAZM Milczenie światła - spektakl PRACOWNI ROSA

29-30 stycznia, godz. 19.00, Instytut Grotowskiego, Sala Teatru Laboratorium, bilety 15 zł, rezerwacja i sprzedaż: sekretariat@grotowski-institute.art.pl

Przedstawienie ukazuje próby odnalezienia wewnętrznego pionu w sytuacji krańcowej, nieludzkiej, a może arcyludzkiej opresji. Niesie z sobą pytanie o to, co sprawia, że człowiek może przetrwać, co stanowi dlań źródło siły w ekstremalnych warunkach, wyniszczających jego ciało i serce-umysł. Spektakl oparty został na książce Tahara Ben Jellouna "To oślepiające, nieobecne światło".

 

Poszukiwacze zaginionej arii - z cyklu „Speaking Concerts”

Poszukiwacze zaginionej arii - z cyklu „Speaking Concerts”

piątek, 29 stycznia, godz. 19.00, Narodowe Forum Muzyki, Sala Główna KGHM

Wykonawcy:

Marcin Sompoliński – dyrygent, prowadzenie
Anna Mikołajczyk – sopran
Benno Schachtner – alt
Bronisław Cieślak – prowadzenie
Chór NFM
Agnieszka Franków-Żelazny – kierownictwo artystyczne
Wrocławska Orkiestra Barokowa
Jarosław Thiel – kierownictwo artystyczne

Muzyczna podróż po różnych epokach i stylach wykonawczych. W programie koncertu znajdą się m.in. fragmenty Muzyki sztucznych ogni Händla i Zemsty nietoperza Straussa. Niezapomnianych wrażeń dostarczy suita BAS czyli The Beatles, Abba, Skaldowie.

 

Koncert Wrocławskiej Orkiestry Improwizującej w CeTA

Koncert Wrocławskiej Orkiestry Improwizującej w CeTA

29 stycznia, godz.19.00, Centrum Technologii Audiowizualnych (CeTA), wstęp wolny

Podczas koncertu będzie można wysłuchać premierowych utworów wrocławskich kompozytorów – „Pierwsze czytanie” Rafała Augustyna, inspirowany rytmami latynoamerykańskimi utwór „Rumbación” Jakuba Korczyńskiego oraz „Outfoxed” – nową kompozycję Jagny Krzanowskiej. Utwory wykona Wrocławska Orkiestra Improwizująca pod kierunkiem Adama Webster’a i Dariusza Jackowskiego. Poza tradycyjnymi instrumentami, muzycy będą korzystać również z syntezatorów, elektrycznej mandoliny czy cajonu. Pojawią się ponadto dźwięki stepowania. 

 

Samobójstwo synchroniczne – spektakl

Samobójstwo synchroniczne – spektakl

29-30 stycznia, godz. 20.00, Browar Mieszczański, ul. Hubska 44, bilety 27/25zł

Jest rok 1945. Sekretarka pierwszego polskiego prezydenta Wrocławia, Bolesława Drobnera, ginie, wieszając się na drzwiach swego pokoju. Zostaje stwierdzone samobójstwo. Milicjantów nie dziwi ani to, że stopy Julii Jeschonek dotykają podłogi, ani, że po drugiej stronie drzwi, na tym samym sznurze wisi jej siostra Berta. Drobner powierza śledztwo inspektorowi Krebsowi, gwieździe przedwojennej policji kryminalnej w Breslau, chłodnemu analitykowi i wielkiemu zwolennikowi procedur. Jego partnerem jest porucznik MO, Kwiatkowski, były więzień Auschwitz, nienawidzący Niemców i dyszący żądzą rewanżu.

 

Mikołaj Gruszecki Trio w klubie Vertigo

Mikołaj Gruszecki Trio w klubie Vertigo

29 stycznia, godz. 20.00, Vertigo Jazz Club & Restaurant, ul. Oławska 13

Wirtuoz fortepianu w programie dedykowanym Oscarowi Petersonowi, jednemu z najsłynniejszych pianistów jazzowych w historii. Będzie można usłyszeć standardy złotej ery swingu i nieśmiertelne standardy.
Mikołaj Gruszecki – fortepian
Jakub Mizeracki – gitara
Roman Chraniuk - kontrabas.

 

Cochise w Starym Klasztorze

Cochise w Starym Klasztorze

29 stycznia, godz. 20.00, Klub Muzyczny Stary Klasztor, bilety 30-35 zł

To zespół grający muzykę, będącą oryginalnym połączeniem rocka  i grunge’u. Grupa powstała w 2004 roku i od tego czasu zagrała kilkaset koncertów w całym kraju oraz nagrała cztery studyjne albumy, wydane przez wytwórnie Mystic i Metal Mind. Wśród najciekawszych wydarzeń koncertowych, w których uczestniczył Cochise można wymienić Seven Festival, Świebodzice Rock Festival, Cieszanów Rock Festiwal, czy ubiegłoroczną edycję Impact Festival z legendarną formacją Black Sabbath w roli headlinera.

 

Suits Party w klubie Wall Street

Suits Party w klubie Wall Street

29 stycznia, godz. 21.00, Wall Street Club, ul. Ruska 51, wstęp 10 zł.

Tej nocy panie zjawią się w klubie w wieczorowych sukienkach i szpilkach, by swoim wdziękiem oczarować wszystkich niczym serialowa Donna. Natomiast panowie w garniturach swoim wyglądem i elegancją przypominać będą Harveya Spectra. Gratka dla fanów serialu „Suits” czyli „W garniturach”. 

 

Pokaz filmu z Bollywood

Pokaz filmu z Bollywood

29 stycznia, godz. 21.00, kino Helios Magnolia Park, ul. Legnicka

Pokaz filmu bollywoodzkiego „Bajirao Mastani – Miłość silniejsza od wojny” w reżyserii Sanjay Leela Bhansali. Indyjski dramat historyczny opowiada o miłości władcy imperium Marathów Bajirao I i jego drugiej żony Mastani. W rolach głównych: Ranveer Singh (Bajirao), Deepika Padukone (Mastani) i Priyanka Chopra (Kashibai, pierwsza żona Bajirao).

Sobota, 30 stycznia 2016 r.

 

Parkrun Wrocław

Parkrun Wrocław

godz. 9.00, Jaz Opatowicki, ul. Braci Gierymskich 161

Parkrun to bieg na dystansie 5 kilometrów z pomiarem czasu organizowany co tydzień przez cały rok. Udział w biegu jest bezpłatny, ale obowiązuje jednorazowa rejestracja, a następnie wydrukowanie i przyniesienie ze sobą nadanego Indywidualnego Kodu Uczestnika. W ramach parkrun wszyscy biegają dla własnej satysfakcji, dlatego każdy biegnie własnym tempem. Rejestracja: www.parkrun.pl/rejestracja

 

Filmowe poranki – Ptasie historie

Filmowe poranki – Ptasie historie

30-31 stycznia, godz. 10.00, Kino Nowe Horyzonty, bilety 12 zł

Program każdego spotkania dostosowany jest do tematyki filmowej danego dnia. Poprzez zadania plastyczne, ruchowe oraz rozmowę z dziećmi animator pomaga w pobudzaniu wyobraźni, rozwijaniu kreatywności oraz lokowaniu energii w działaniach twórczych dzieci.

W programie bajki: Hip-Hip i Hurra, Bajki Bolka i Lolka - Brzydkie kaczątko, Parauszek i przyjaciele

Warsztaty sobota - Ania Kąkalec - warsztaty architektoniczne.

 

„Przygody poszukiwaczy słoni” – zabawa plastyczna dla dzieci

„Przygody poszukiwaczy słoni” – zabawa plastyczna dla dzieci

30 stycznia, godz. 10.00 Muzeum Narodowe we Wrocławiu, wstęp bezpłatny, na zajęcia obowiązują zapisy pod nr tel. 71 372 51 48

Oj, nie łatwo jest znaleźć słonie w muzeum! I co z tego, że są one wielkie a trąbami sięgają wprost do chmur skoro ukryły się na obrazie. Zadaniem babć, dziadków i wnucząt będzie odnalezienie muzealnych słoni. Na poszukiwaczy czeka wiele zadań i… słoń na wynos. Zbiórka i rozpoczęcie spotkania w holu muzeum.  Impreza w ramach obchodów Dni Babci i Dziadka w Muzeum Narodowym. Na spotkanie obowiązują zapisy w Dziale Oświatowym w godz. 9.00-15.00 pod nr tel. 71 372 51 48.

 

Wystawa: Rozmowa z Bogiem (usluga czasowo niedostępna) Piotr Olszak

Wystawa: Rozmowa z Bogiem (usługa czasowo niedostępna) Piotr Olszak

30-31 stycznia, Cocofli, ul. Włodkowica 9, 71 756 99 90

Człowiek-tabula rasa, czystość bieli, biel czystości. Nici jak labirynt żył, rozdroża tętnic, jak meandry losu wpisanego w ludzkie przeznaczenie, niesionego we krwi - esencji życia, Boskości w Człowieku... Czemu jesteśmy skazani na monolog - zamiast móc poświadczać dialogu? Zbyt zapatrzeni w jeden punkt-Siebie; obracający się jedynie wokół własnej osi w dzikim pędzie personalnych urojeń...

 

Zimowe Igrzyska Olimpijskie na znakach pocztowych – wystawa

Zimowe Igrzyska Olimpijskie na znakach pocztowych – wystawa

do 31 stycznia, Muzeum Poczty i Telekomunikacji, ul. Z. Krasińskiego 1, bilet 8/6/2 zł, w niedzielę bezpłatny

Na prezentowanej przez Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu wystawie możemy oglądać walory filatelistyczne wydane przez państwa będące organizatorami olimpiad oraz emisje Poczty Polskiej upamiętniające kolejne Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Ponadto wystawa jest wzbogacona przez eksponaty wypożyczone z Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu, takie jak sanie rogate, sanki wyczynowe, łyżwy oraz narty. 

strona muzeum

 

Wycieczki po Wrocławiu z przewodnikiem

Wycieczki po Wrocławiu z przewodnikiem

 • Zwiedzanie Starówki – sobota, godz. 9.00-12.00
 • Od Rynku do Sky Tower – niedziela, godz. 9.00-11.00
Dodatkowe informacje i zapisy pod numerem tel. 71 346 60 05.

 

Lodowiska we Wrocławiu

Lodowiska we Wrocławiu

Działa wszystkich pięć lodowisk: dwa kryte (hala Orbita ul. Wejherowska oraz ul. Spiska) oraz ślizgawki pod "chmurką": na pergoli przy Hali Stulecia, przy Stadionie oraz przy ul. Brücknera.

Ceny, godziny otwarcia.

 

Wystawa klocków Lego na Stadionie Wrocław

Wystawa klocków Lego na Stadionie Wrocław

do 7 lutego 2016 r, godz. 9.00-21.00, Stadion Wrocław, Aleja Śląska 1, bilety 21 zł w weekend

Wystawa łączy zabawę i edukację. Eksponaty prezentują postacie, miejsca, a także wydarzenia znane z bajek czy filmów, jak również sceny historyczne oraz najsłynniejsze budowle architektoniczne – zarówno zabytkowe, jak i współczesne. Niezapomniane wrażenia zapewniają makiety kolejowe z jeżdżącymi pociągami z klocków LEGO i ogromne wesołe miasteczko. Są też znane postaci wykonane z klocków, makieta bitwy morskiej pod Oliwą i wiele innych. Aby uniknąć stania w kolejce po bilet - polecamy internetową rezerwację wejściówek.

Więcej informacji.

 

Bal Karnawałowy w bibliotece

Bal Karnawałowy w bibliotece

sobota, 30 stycznia, godz. 11.00, Biblioteka Grafit (filia nr 5), ul. Namysłowska 8, wstęp wolny

Klub Rodzica zaprasza dzieci w wieku od 3 do 12 lat na Bal Karnawałowy w bibliotece. Mile widziane przebranie. Zapisy pod numerem telefonu 71 780 68 64.

 

 

Warsztaty dla dzieci: Animowany przewodnik po Wrocławiu

Warsztaty dla dzieci: Animowany przewodnik po Wrocławiu

sobota, 30 stycznia, godz. 11.00-13.00, Barbara, ul. Świdnicka 8c, wstęp wolny, obowiązują zapisy

W ciągu ośmiu sobotnich spotkań będzie okazja aby stworzyć niepowtarzalny animowany przewodnik. Uczestnicy odwiedzą kilka szczególnych miejsc we Wrocławiu, które wybiorą uczestnicy warsztatów. Film będzie dowodem na to, że miasto to nie tylko zabytki i miejsca ogólnie znane, lecz również wspomnienia i zwyczaje jego najmłodszych mieszkańców.

Zapisy: zapisy.warsztat.animacji@gmail.com
Wiek uczestników: 7-12 lat
Czas trwania: 8 x 2 godz.
tel. 516 164 313

 

Aktorzy czytają dzieciom w Alei Bielany

Aktorzy czytają dzieciom w Alei Bielany

sobota-niedziela, 11.00-19.00, Aleja Bielany, ul. Czekoladowa 7-22, wstęp wolny

Od 16 stycznia do 7 lutego, na terenie Alei Bielany odbędą się cykliczne spotkania, w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. Co weekend, w godzinach od 11 do 19, wrocławscy aktorzy będą czytać najmłodszym fragmenty książek rekomendowane przez fundację ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom. Dodatkową atrakcją podczas bezpłatnych wydarzeń będą animacje ruchowe. 

 

„Historia brzydoty” Wrocławskiego Teatru Pantomimy

„Historia brzydoty” Wrocławskiego Teatru Pantomimy

30-31 stycznia, godz.19.00, Teatr Polski - Scena na Świebodzkim, bilety 15-30 zł, rezerwacje: 71 337 21 03, a.paluch@pantomima.wroc.pl

Przedstawienie Anny Piotrowskiej powstało z inspiracji Historią brzydoty Umberto Eco. Jedno z kanonicznych dzieł literatury, odnoszące się do teorii estetyki, w którym śledzimy różne, często zaskakujące oblicza brzydoty, było impulsem do zastanowienia się nad relacją piękna i brzydoty. Wzajemne definiowanie się obu tych kategorii i estetyzacja życia w każdym jego aspekcie, kierują naszą uwagę na zewnętrzne atrybuty człowieka.

 

Warsztaty rodzinne i zajęcia w Humanitarium

Warsztaty rodzinne i zajęcia w Humanitarium

30-31 stycznia, Humanitarium, ogrody Doświadczeń, ul. Stabłowicka 147 a, bilety od 10 zł

Rezerwacje miejsc na stronie Humanitarium.

sobota, 30 stycznia

 • godz. 13.15, 15.15 - Wulkan. Dzieci zapoznają się ze zjawiskiem wulkanu. Każdy uczestnik skonstruuje swój własny wulkan i spowoduje jego erupcję. Dla dzieci od 5 lat do 9 lat.
 • godz.  11.15, 12.15, 14.15, 16.15 Kostki kąpieloweUczestnicy nauczą się pracować z wagą oraz dowiedzą się czym jest sztuka tarowania. Dla dzieci w wieku od 4 do 10 lat wraz z opiekunami.
 • godz. 17.00Aniony. Uczestnicy mogą poszerzyć wiedzę chemiczną podczas projektowania i realizacji doświadczeń umożliwiających oznaczenie wybranych anionów, pozwalające na identyfikację składu produktu wytwarzanego w przemyśle. Dla osób od lat 12 i dorosłych.

 

Festiwal Nauki 2016 Uniwersytetu Dzieci

Festiwal Nauki 2016 Uniwersytetu Dzieci

30 stycznia, godz. 11.00 -15.50, Ogrody Doświadczeń Humanitarium, ul. Stabłowicka 147A, udział bezpłatny, obowiązują zapisy

Inauguracja Festiwalu Nauki 2016 organizowanego przez Fundację Uniwersytet Dzieci.Każde warsztaty trwają 50 minut i są prowadzone przez naukowca z wyższej uczelni.

Program wydarzenia 

 • 11.00-11.50 – nauki przyrodnicze: mikrobiologia – Jak wygląda DNA?
 • 12.00-12.50 – nauki społeczne: afrykanistyka – Czy Afrykańczycy tańczą krakowiaka? 
 • 13.00-13.50 – nauki techniczne: astronautyka – Jak skonstruować rakietę kosmiczną? 
 • 14.00-14.50 – nauki humanistyczne: malarstwo – Jak namalować własny portret? 
 • 15:00-15:50 – nauki formalne: logika – Jak podjąć racjonalną decyzję?

 

Zajęcia Nordic Walking dla rodziców z dziećmi

Zajęcia Nordic Walking dla rodziców z dziećmi

sobota 30 stycznia, godz. 11.30, Park Tysiąclecia na Nowym Dworze (Milenijny)

Wrocławski klub sportowy RightWay zaprasza na zajęcia nordic walking. Treningi przeznaczone są dla rodziców z dziećmi w wieku 9-15 lat.

Koszt uczestnictwa: rodzice uczestniczą w zajęciach na podstawie opłaconego karnetu bądź za okazaniem karty MultiSport, FitFlex, OK SYSTEM. Dzieci uczestniczą w zajęciach za opłatą w wysokości 5 zł/udział w pojedynczej jednostce treningowej. Koszt wypożyczenia kijów to 2 zł/osoba. Zapisy na zajęcia z dziećmi przyjmowane są pod adresem: rightway@rightway.com.pl.

 

Wykłady, spotkania i zwiedzanie w Muzeum Narodowym

Wykłady, spotkania i zwiedzanie w Muzeum Narodowym

30 stycznia, godz. 12.00 wykład: „Co Ty wiesz o Prusicach?”. Wstęp wolny, sala 116.

30 stycznia, godz. 10.00-17.00 Pożegnanie wystaw:
    „Kody pamięci. Ikonografia Śląska od XVIII do pocz. XX w.”
    „Petit tour. Widoki Śląska na porcelanie ze zbiorów Muzeum Narodowego we Wrocławiu”
    „Arcydzieła sztuki japońskiej w kolekcjach polskich”
PROGRAM:

 • godz. 13.30 „Manggha – kolekcjoner, muzeum – arcydzieło" - wykład, wstęp wolny, sala 116.
 • godz. 14.30 Warsztaty malowania ceramiki z pracownią MaluMika. Bilet za 20 zł i wcześniejsze zapisy pod nr. tel 71 / 372 51 48
 • godz. 15.30 Spotkanie z Joanną Lamparską, podróżniczką, pisarką, entuzjastką Dolnego Śląska, która opowie o wędrówkach po naszym regionie.

 

Przesłuchanie do zespołu teatru TOTU

Przesłuchanie do zespołu teatru TOTU

sobota, 30 stycznia, godz. 12.00, ToTu, ul. Hubska 6

Teatr ToTu jest teatrem, który pomaga przede wszystkim aktywnie i twórczo realizować się na scenie. W planach są nowe sztuki, dlatego poszukujemy nowych aktorów chętnych wspólnej przygody w industrialnym lofcie. Jak się zgłosić? Kontakt.totu@gmail.com. W odpowiedzi każdy chętny dostanie formularz oraz krótki tekst do przygotowania. Mile będa widziane osoby starsze +50. Poszukiwana będzie również zdolna płeć męska (+50 również mile widziana). „Nie siedź w domu. Nie żyj samą pracą. Realizuj się, buduj i twórz. ToTu tworzy się z pasji” – zachęcaja organizatorzy.

 

Poranki w Multikinie: Hokus pokus Albercie Albertsonie

Poranki w Multikinie: Hokus pokus Albercie Albertsonie

sobota-niedziela, 30-31 stycznia, godz. 12.00, Multikino: Arkady Wrocławskie, Pasaż Grunwaldzki, bilety 12 zł

Albert marzy o posiadaniu psa, ale jego tata uważa, że na to zdecydowanie za wcześnie. Chłopiec jest przekonany, że do spełnienia marzenia można użyć magicznych sztuczek, Przygodowa animacja dla najmłodszych oparta na bestsellerowej serii książek o Albercie Albertsonie autorstwa Gunilli Bergström. Hokus-pokus... To opowieść o dorastaniu, o odpowiedzialności, o magii i o tym, że marzenia się spełniają w najmniej oczekiwany sposób. 

 

Wystawa: Edward Dwurnik – „Miłość”

Wystawa: Edward Dwurnik – „Miłość”

Centrum Kultury „Zamek”, wystawa do 29 lutego, wstęp 7/5 zł

Wybór obrazów i rysunków, dokonany przez kurator wystawy, Annę Paleczek-Szumlas, jest subiektywny, jednak stanowi przekrój przez kilka etapów twórczości Dwurnika. Poza tym na wystawie znajdą się także wielkoformatowe prace artysty m.in obraz zacytowany w tytule całej wystawy – „Miłość".

Edward Dwurnik (ur. 1943 r.) to jeden z najbardziej znanych i rozpoznawalnych, współczesnych artystów polskich. Uprawia malarstwo, rysunek i grafikę. W ciągu niemal półwiecza Dwurnik namalował blisko 5000 obrazów, stworzył około 14 000 prac na papierze i niemal 3500 grafik.

 

Wystawa „Made in Europe”. 25 lat nagrody Mies van der Rohe Award

Wystawa „Made in Europe”. 25 lat nagrody Mies van der Rohe Award

do 13 marca, Muzeum Architektury, Bernardyńska 5

Wystawa poświęcona najważniejszej europejskiej nagrodzie w dziedzinie współczesnej architektury. Podsumuje 25 lat konkursu w blisko 150 modelach architektonicznych oraz 3000 wizualizacjach projektów zgłoszonych od 1988 roku.

Made in Europe to jedno z głównych wydarzeń Weekendu Otwarcia Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Dotychczas wystawa prezentowana była jedynie podczas ostatniego Biennale w Wenecji w Palazzo Michiel oraz w Szanghaju w ramach programu Shanghai Urban Space Art Season 2015.

 

Wymiana książek i akcja pomocy dzieciom w Kinie Nowe Horyzonty

Wymiana książek i akcja pomocy dzieciom w Kinie Nowe Horyzonty

30 stycznia, od godz.12.00 do 14.00, Kino Nowe Horyzonty

Na dobry początek ferii zimowych zaplanowano międzypokoleniową akcję czytania i wymiany książek w skrzynce bookcrossingowej. Będzie to również okazja do podzielenia się książkami z dziećmi na Litwie. Dzieci, młodzież, dorośli oraz oczywiście babcie i dziadkowe będą mogli wymienić się książkami, wspólnie poczytać i porozmawiać o swych ulubionych dziełach literackich, a przede wszystkim pomóc potrzebującym. 

Dla seniorów z wnukami, którzy przyniosą książki na wymianę, ale też jako dar dla dzieci na Litwie – prezenty niespodzianki!

 

Bal karnawałowy w browarze

Bal karnawałowy w browarze

30 stycznia, od godz.12.00 do 6.00 (31 stycznia), Browar Mieszczański, wstęp 10 zł

W programie tańce, hulanki, swawole oraz charytatywne zbiorki ubrań dla potrzebujących i na rzecz zwierząt. Planowane są  też zabawy dla dzieci i dorosłych, podzielone na część dzienną oraz nocną. 

Część Dzienna

 • Tańce i przebieranki dla dzieci
 • Wybory Królowej i Króla Balu.

Część Nocna

 • Przebieranki i bal dla dorosłych
 • Pokaz - KOSZMARNE KLAUNY - Agnieszka Magerle
 • Cameralny Cabarecik Soli Party
 • Freak Show - Pokazy Cyrkowe Jest Akcja Lucas Vit Pan Ząbek Aga Czech Agata Piesiewicz
 • Fireshow- Artekk Blissfemiusz.

 

Książka za kraty

Książka za kraty

do 31 stycznia, godz. 12.00-20.00, Muzeum Współczesne Wrocław, pl. Strzegomski 2a

Niepotrzebne książki nie muszą trafić na makulaturę – można je przekazać więźniom. Kończy się ogólnopolska akcja czytelnicza „Książka za kraty”, zorganizowana we Wrocławiu po raz szósty. Zbierane są książki, gazety, czasopisma oraz audiobooki, płyty CD i DVD dla osadzonych w Zakładzie Karnym w Wołowie. Podarunki można przynosić do kasy Muzeum Współczesnego Wrocław w godzinach otwarcia muzeum do 31 stycznia.

 

Wymiana ubrań w Księgarni Hiszpańskiej

Wymiana ubrań w Księgarni Hiszpańskiej

30 stycznia, godz. 13.00-17.00, Księgarnia Hiszpańska, ul. Szajnochy, wstęp wolny

Poprzednie edycje wymian ubraniowych cieszyły się takim powodzeniem, że organizatorzy postanowili powtórzyć akcję. Zasada jest taka, że przychodzi się z czymś swoim i zostawia dla potomnych, a za to bierze się cokolwiek, co wpadnie w oko, bez krępowania się i negocjacji.

 

Chiński Nowy Rok 2016

Chiński Nowy Rok 2016

sobota, 30 stycznia, godz. 17.00, Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego, wstęp wolny

Wieczór specjalny z okazji Chińskiego Nowego Roku. W programie min. Taniec lwa oraz część artystyczna przygotowana przez studentów i nauczycieli z Instytutu Konfucjusza.

 

Strefa Kibica EURO 2016 Mistrzostwa Piłkarzy Ręcznych

Strefa Kibica EURO 2016 Mistrzostwa Piłkarzy Ręcznych

godz. 15.00-23.00, plac pod Iglicą koło Hali Stulecia, do 31 stycznia, wstęp wolny

Strefie Kibica pomieści do 1,5 tys. osób. Strefa otwarta będzie codziennie od godz. 17.00 do 23.00. Oprócz ogromnego telebimu, na którym będą wyświetlane mecze, do dyspozycji kibiców będą: strefa gastronomiczna, strefa rozrywki oraz strefa sponsorów. Kibice będą mogli wziąć udział w ciekawych konkursach i zabawach i poślizgać się na lodowisku. W czasie mistrzostw zostanie uruchomiona fontanna multimedialna.

 

Noc bez księżyca

Noc bez księżyca

30 stycznia, godz. 15.00, Wrocławski Teatr Lalek, pl. Teatralny 4, bilety 25/20 zł, rezerwacja: tel. 71 3354911,12,49, widownia@teatrlalek.wroclaw.pl

"Noc bez księżyca" Etgara Kereta i Shiry Geffen to historia opowiedziana słowem i obrazem, połączonymi w oryginalnej poetyckiej konstelacji. Oniryczny świat tej opowieści emanuje niesamowitą atmosferą; elementy codzienności przeplatają się w niej z sennymi marzeniami śpiącego dziecka. Spektakl, podobnie jak książka, opowiada o wędrówce Zohar obrazami. Gest i dźwięk zastępują w nim tekst, pozostawiając widzom przestrzeń dla swobodnej interpretacji. W tej historii każdy może zobaczyć coś zupełnie innego, tak jak każdy ma prawo do zabawy z własną wyobraźnią

 

Projekt „Kocham” Elżbiety Jabłońskiej

Projekt „Kocham” Elżbiety Jabłońskiej

sobota, 30 stycznia, godz. 17.00-18.00, podwórko między ulicami: Jedności Narodowej, Żeromskiego i Daszyńskiego

30 stycznia będzie mieć miejsce uroczyste otwarcie przestrzeni zaaranżowanej w ramach projektu "Kocham" Elżbiety Jabłońskiej. Projekt polega na montażu podświetlanej instalacji z betonu architektonicznego, której elementy układać będą się w napis „Kocham” na jednym z wrocławskich podwórek (Ołbin).

Instalacja zainstalowana zostanie na podwórku między ulicami Żeromskiego, Jedności Narodowej i Daszyńskiego. Wymiary to około 10 x 1,5m. Siedzisko składa się z 42  prefabrykatów z betonu architektonicznego w kształcie kwadratu o boku 45 cm, które będą układały się w napis „Kocham”.

 

Noworoczna gala operetkowa w CK Agora

Noworoczna gala operetkowa w CK Agora

30 stycznia, godz. 17.00, Centrum Kultury Agora we Wrocławiu, ul. Serbska 5, bilety 30/24zł, w dniu koncertu 40 zł

Gala operetkowa „Usta milczą dusza śpiewa” w wykonaniu znakomitych artystów operowych: Rafała Żurakowskiego (tenor) oraz Tomasza Huka (baryton), towarzyszyć im będzie Elżbieta Małgorzata Mach (sopran). Przy  fortepianie zasiądzie znakomity pianista Wiktor Szymajda. Będzie można usłyszeć arie operetkowe, pieśni musicalowe, duety miłosne  i czardasze. Nie zabraknie też pieśni neapolitańskich rozsławionych na całym świecie przez włoskich tenorów, zabrzmi min.: Santa Lucia , Corre n grato, Non ti scordar di me, Granada, Wróć do Sorrento,  O sole mio. Całość ubarwiona słowem komentarza.

 

Kręcipupa - spektakl dla dzieci

Kręcipupa - spektakl dla dzieci

29-31 stycznia, sobota, godz. 15, niedziela, godz. 13.00, Wrocławski Teatr Lalek, pl. Teatralny 4

Muzyczno-ruchowe przedstawienie dla najnajmłodszych i ich rodziców. Spektakl o niepowstrzymanej potrzebie ruchu i niemożności powstrzymania się od KRĘCENIA. KRĘCIPUPA przenosi widza w świat abstrakcji plastycznej, wykorzystując w tym celu przedmioty codziennego użytku. Domowa przestrzeń, w której rozgrywa się akcja przedstawienia, nabiera nowych znaczeń, otwierając widza na nieoczekiwane skojarzenia i rozbudzając jego wyobraźnię.

 

Opera Turandot – transmisja z MET

Opera Turandot – transmisja z MET

30 stycznia, godz. 18.30, Kino Nowe Horyzonty

Inscenizację „Turandot” przygotowaną dla Met przez Franca Zeffirellego już dawno okrzyknięto wizytówką nowojorskiej sceny. Sławny reżyser zaprojektował także prawdziwie baśniową scenografię, która nieustannie zachwyca widownię. Pracę nad „Turandot” przerwała kompozytorowi śmierć, lecz dzięki staraniom legendarnego dyrygenta Artura Toscaniniego opera została dokończona – finałowy duet księcia Kalafa i tytułowej księżniczki dopisał Franco Alfano. Partytura Pucciniego obfituje w wielkie przeboje muzyki operowej; każdy zna choćby słynną arię Kalafa „Nessun dorma”

 

TAZM Milczenie światła - spektakl PRACOWNI ROSA

TAZM Milczenie światła - spektakl PRACOWNI ROSA

29-30 stycznia, godz. 19.00 , Instytut Grotowskiego, Sala Teatru Laboratorium, bilety 15 zł, rezerwacja i sprzedaż: sekretariat@grotowski-institute.art.pl; tel. 71 34 45 320

Przedstawienie ukazuje próby odnalezienia wewnętrznego pionu w sytuacji krańcowej, nieludzkiej, a może arcyludzkiej opresji. Niesie z sobą pytanie o to, co sprawia, że człowiek może przetrwać, co stanowi dlań źródło siły w ekstremalnych warunkach, wyniszczających jego ciało i serce-umysł. Spektakl oparty został na książce Tahara Ben Jellouna "To oślepiające, nieobecne światło".

 

Historia brzydoty Przedstawienie Wrocławskiego Teatru Pantomimy

Historia brzydoty Przedstawienie Wrocławskiego Teatru Pantomimy

30, 31 stycznia 2016 godz. 19.00, Scena na Świebodzkim we Wrocławiu pl. Orląt Lwowskich 20 c

Przedstawienie Anny Piotrowskiej powstało z inspiracji Historią brzydoty Umberto Eco. Jedno z kanonicznych dzieł literatury, odnoszące się do teorii estetyki, w którym śledzimy różne, często zaskakujące oblicza brzydoty, było impulsem do zastanowienia się nad relacją piękna i brzydoty.

Na scenie aktorki Wrocławskiego Teatru Pantomimy: Izabela Cześniewicz, Agnieszka Dziewa, Agnieszka Kulińska i Monika Rostecka.

 

Teresa Werner w Radiu Wrocław

Teresa Werner w Radiu Wrocław

30 stycznia, godz. 19.30, Sala Koncertowa Radia Wrocław, al. Karkonoska 10, bilety od 69 zł do 99 zł

W swoim dorobku ma występu na największych scenach teatrów tego świata, m.in. w Carnegie Hall i na Broadwayu. Ze swoim repertuarem występowała nie tylko w Europie, ale również w Afryce, Azji oraz Ameryce Północnej. Znana jest z takich przebojów jak „Miłość jest piękna”, „Dałabym Ci dała” czy „Kocham swoje morze”. Złotą Płytę otrzymała za album „Spełnić marzenia” z roku 2012. Gość specjalny – TOBY z Monachium.

 

Dominika Muzykant Band w klubie Vertigo Koncert | W klubie

Dominika Muzykant Band w klubie Vertigo

30 stycznia, godz. 20.00, Vertigo Jazz Club & Restaurant, ul. Oławska 13

Kwintet, który tworzą studenci wrocławskiej Akademii Muzycznej, mający w swoim repertuarze rozswingowane standardy i opracowania popularnych przebojów.

 

 

Samobójstwo synchroniczne – spektakl

Samobójstwo synchroniczne – spektakl

29-30 stycznia, godz. 20.00, Browar Mieszczański, ul. Hubska 44, bilety 27/25 zł

Jest rok 1945. Sekretarka pierwszego polskiego prezydenta Wrocławia, Bolesława Drobnera, ginie, wieszając się na drzwiach swego pokoju. Zostaje stwierdzone samobójstwo. Milicjantów nie dziwi ani to, że stopy Julii Jeschonek dotykają podłogi, ani, że po drugiej stronie drzwi, na tym samym sznurze wisi jej siostra Berta. Drobner powierza śledztwo inspektorowi Krebsowi, gwieździe przedwojennej policji kryminalnej w Breslau, chłodnemu analitykowi i wielkiemu zwolennikowi procedur. Jego partnerem jest porucznik MO, Kwiatkowski, były więzień Auschwitz, nienawidzący Niemców i dyszący żądzą rewanżu.

 

Marcin Wasilewski Trio w NFM

Marcin Wasilewski Trio w NFM

30 stycznia, godz. 20.30, Narodowe Forum Muzyki, bilety miejsce przy stoliku – 60 zł, bilet normalny – 50 zł, ulgowy – 40 zł

Trio Marcina Wasilewskiego (Marcin Wasilewski- lider, fortepian, Sławomir Kurkiewicz – kontrabas, Michał Miśkiewicz – perkusja) to najbardziej znane polskie trio jazzowe i jedyny w pełni polski zespół w uznawanej za najważniejszą wytwórnię jazzową świata- ECM Records z Monachium. Marcin Wasilewski Trio łączy wielką jazzową tradycję i nowoczesność, w kluczowej dla współczesnego jazzu i także ogromnie wymagającej formule fortepianowego trio, a jednocześnie potrafi znaleźć w jej obrębie swój własny rozpoznawalny głos.

 

Otwarcie Galerii Stukotów i i show Trio Agents Of Time

Otwarcie Galerii Stukotów i show Trio Agents Of Time

sobota, 30 stycznia, godz. 22.00, Galeria Stukotów, ul. Krakowska/100, bilety 35 zł

Muzyczne widowisko w wyjątkowej scenografii. Nowy Live Show włoskiego Trio Agents Of Time, czyli ich niewydany do tej pory materiał. Ich poprzedni Live Show odbił się głośnym echem w świecie muzyki elektronicznej.

Instalacje przestrzenne, scenografie i dekoracje wykonane z drewna i metalu, wideo ART czy rysunki, to tylko niektóre elementy stworzone przez artystów powiązanych z ASP we Wrocławiu oraz Stowarzyszeniem iMPULSE OF TUNES.

 

Niedziela, 31 stycznia 2016 r.

 

Filmowe poranki – Ptasie historie

Filmowe poranki – Ptasie historie

sobota-niedziela, 30-31 stycznia, godz. 10.00, Kino Nowe Horyzonty, bilety 12 zł

Program każdego spotkania dostosowany jest do tematyki filmowej danego dnia. Poprzez zadania plastyczne, ruchowe oraz rozmowę z dziećmi animator pomaga w pobudzaniu wyobraźni, rozwijaniu kreatywności oraz lokowaniu energii w działaniach twórczych dzieci.

W programie bajki: Hip-Hip i Hurra, Bajki Bolka i Lolka, Parauszek i przyjaciele - Zły dzień

Warsztaty niedziela - Akcja Edukacja - Wrocławski Teatr Pantomimy.

 

Filmowe poranki ze Scooby-Doo

Filmowe poranki ze Scooby-Doo

niedziela, 31 stycznia, godz. 10.30, Helios Magnolia, ul. Legnicka, Helios Aleja Bielany, (ul. Czekaladowa, Bielany Wrocławskie), bilety 15 zł

Dla dzieci od lat 4. Każdy seans rozpoczynają kilkunastominutowe konkursy z nagrodami, projekcja filmu odbywa się przy ściszonym dźwięku i oraz z lekko przygaszonymi światłami. Każdy uczestnik Filmowych Poranków może wziąć udział w  zabawie: Akademii Młodych Odkrywców Scooby-Doo.

W programie 31 stycznia: 

Scooby-Doo! Brygada Detektywów - Best of 2, czyli wybrane przez widzów najlepsze odcinki z przygodami dzielnej Brygady. Tym razem aż 4 części: Melodia tajemnicy, Legenda Alicji Maj, Zew cykad, Międzystanowe finały detektywów.

 

Wystawa: Rozmowa z Bogiem (usluga czasowo niedostępna) Piotr Olszak

Wystawa: Rozmowa z Bogiem (usługa czasowo niedostępna) Piotr Olszak

30-31 stycznia, Cocofli, ul. Włodkowica 9, 71 756 99 90

Człowiek-tabula rasa, czystość bieli, biel czystości. Nici jak labirynt żył, rozdroża tętnic, jak meandry losu wpisanego w ludzkie przeznaczenie, niesionego we krwi - esencji życia, Boskości w Człowieku... Czemu jesteśmy skazani na monolog - zamiast móc poświadczać dialogu? Zbyt zapatrzeni w jeden punkt-Siebie; obracający się jedynie wokół własnej osi w dzikim pędzie personalnych urojeń...

 

Zimowe Igrzyska Olimpijskie na znakach pocztowych – wystawa

Zimowe Igrzyska Olimpijskie na znakach pocztowych – wystawa

do 31 stycznia, Muzeum Poczty i Telekomunikacji, ul. Z. Krasińskiego 1, bilet 8/6/2 zł, w niedzielę bezpłatny

Na prezentowanej przez Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu wystawie możemy oglądać walory filatelistyczne wydane przez państwa będące organizatorami olimpiad oraz emisje Poczty Polskiej upamiętniające kolejne Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Ponadto wystawa jest wzbogacona przez eksponaty wypożyczone z Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu, takie jak sanie rogate, sanki wyczynowe, łyżwy oraz narty. Strona muzeum

 

Wycieczki po Wrocławiu z przewodnikiem

Wycieczki po Wrocławiu z przewodnikiem

 • Od Rynku do Sky Tower – niedziela, godz. 9.00-11.00
Dodatkowe informacje i zapisy pod numerem tel. 71 346 60 05.

 

Lodowiska we Wrocławiu

Lodowiska we Wrocławiu

Działa wszystkich pięć lodowisk: dwa kryte (hala Orbita ul. Wejherowska oraz ul. Spiska) oraz ślizgawki pod "chmurką": na pergoli przy Hali Stulecia, przy Stadionie oraz przy ul. Brücknera.

Ceny, godziny otwarcia.

 

Ferie w Cocofli

Ferie w Cocofli

niedziela, 31 stycznia, godz. 11.00, Cocofli, ul. Włodkowica 9, wstęp wolny

Tej zimy na zajęciach z dziećmi uczestnicy spotkają się z niesfornym pingwinem, z Misiem Uszatkiem powędrują na karnawałowy bal, nakarmią ptaki, które zostały u w Polsce na zimowy czas, a w walentynki spróbują rozgryźć co to jest zakochanie.

Warsztaty inspirowane są książką, do której zawsze proponowana jest zabawa dla dzieci i specjalne zadanie. Po każdych zajęciach dzieci wychodzą z pamiątką związaną z przeczytaną opowieścią. Warsztaty poprowadzi absolwentka PWST w Krakowie, Katarzyna Janekowicz.

 

Wystawa klocków Lego na Stadionie Wrocław

Wystawa klocków Lego na Stadionie Wrocław

do 7 lutego 2016 r, godz. 9.00-21.00, Stadion Wrocław, Aleja Śląska 1, bilety 21 zł w weekend

Wystawa łączy zabawę i edukację. Eksponaty prezentują postacie, miejsca, a także wydarzenia znane z bajek czy filmów, jak również sceny historyczne oraz najsłynniejsze budowle architektoniczne – zarówno zabytkowe, jak i współczesne. Niezapomniane wrażenia zapewniają makiety kolejowe z jeżdżącymi pociągami z klocków LEGO i ogromne wesołe miasteczko. Są też znane postaci wykonane z klocków, makieta bitwy morskiej pod Oliwą i wiele innych. Aby uniknąć stania w kolejce po bilet - polecamy internetową rezerwację wejściówek.

Więcej informacji.

 

Aktorzy czytają dzieciom w Alei Bielany

Aktorzy czytają dzieciom w Alei Bielany

sobota-niedziela, 11.00-19.00, Aleja Bielany, ul. Czekoladowa 7-22, wstęp wolny

Od 16 stycznia do 7 lutego, na terenie Alei Bielany odbędą się cykliczne spotkania, w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. Co weekend, w godzinach od 11 do 19, wrocławscy aktorzy będą czytać najmłodszym fragmenty książek rekomendowane przez fundację ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom. Dodatkową atrakcją podczas bezpłatnych wydarzeń będą animacje ruchowe. 

 

Noc bez księżyca

Noc bez księżyca

31 stycznia, godz. 11.00, Wrocławski Teatr Lalek, pl. Teatralny 4, bilety: 25/20 zł, rezerwacja: tel 71 335 49 11/12/49, widownia@teatrlalek.wroclaw.pl

"Noc bez księżyca" Etgara Kereta i Shiry Geffen to historia opowiedziana słowem i obrazem, połączonymi w oryginalnej poetyckiej konstelacji. Oniryczny świat tej opowieści emanuje niesamowitą atmosferą; elementy codzienności przeplatają się w niej z sennymi marzeniami śpiącego dziecka. Spektakl, podobnie jak książka, opowiada o wędrówce Zohar obrazami. Gest i dźwięk zastępują w nim tekst, pozostawiając widzom przestrzeń dla swobodnej interpretacji. W tej historii każdy może zobaczyć coś zupełnie innego, tak jak każdy ma prawo do zabawy z własną wyobraźnią

 

„Historia brzydoty” Wrocławskiego Teatru Pantomimy

„Historia brzydoty” Wrocławskiego Teatru Pantomimy

30-31 stycznia, godz.19.00, Teatr Polski - Scena na Świebodzkim, bilety 15-30zł, rezerwacje: 71 337 21 03, a.paluch@pantomima.wroc.pl

Przedstawienie Anny Piotrowskiej powstało z inspiracji Historią brzydoty Umberto Eco. Jedno z kanonicznych dzieł literatury, odnoszące się do teorii estetyki, w którym śledzimy różne, często zaskakujące oblicza brzydoty, było impulsem do zastanowienia się nad relacją piękna i brzydoty. Wzajemne definiowanie się obu tych kategorii i estetyzacja życia w każdym jego aspekcie, kierują naszą uwagę na zewnętrzne atrybuty człowieka. Tym podstawowym atrybutem jest ciało.

 

Złota Kaczka – spektakl dla dzieci

Złota Kaczka – spektakl dla dzieci

31 stycznia, godz. 11.00, Centrum Kultury Wrocław Zachód, bilety 12 zł, ul. Chociebuska 4-6

Spektakl na motywach polskiej legendy. Przedstawia historię starego żołnierza, powracającego z wojny, który szuka swojej rodziny. Okazuje się, że w tej trudnej sytuacji może mu pomóc jedynie mityczna istota – złota  kaczka, która mieszka w podziemiach zamku Ordynackiego. Według legendy – kto ją spotka, dostanie szansę na niezmierzone bogactwo i szczęście. Żołnierz postanawia podjąć wyzwanie i odszukać złotą kaczkę. Droga do niej okazuje  się bardzo skomplikowana. W spektaklu biorą udział aktorzy i lalki. 

 

Warsztaty rodzinne i zajęcia w Humanitarium

Warsztaty rodzinne i zajęcia w Humanitarium

30-31 stycznia, Humanitarium, ogrody Doświadczeń, ul. Stabłowicka 147 a, bilety od 10 zł

Rezerwacje miejsc na stronie Humanitarium..

niedziela, 31 stycznia

 • godz. 11.15, 12.15, 14.15, 16.15 – Ptaki i ich przysmaki. Dzieci nauczą się rozpoznawać najczęściej występujące w naszych okolicach gatunki ptaków. Dla dzieci w wieku od 4 do 10 lat.
 • godz. 13.15, 15.15.Chromatografia. Młodzi naukowcy poznają podstawowe szkło i przyrządy laboratoryjne. Warsztat z pogranicza plastyki i chemii. Dla dzieci w wieku od 5 do 9 lat.
 • godz. 17.00Poznaj swoja wątrobę. Uczestnicy przekonają się jak ważnym organem jest wątroba. Zajrzą w głąb wątroby, by poznać jak nazywają się najmniejsze jej części. Od 12 lat oraz dla dorosłych.

 

Wrocławski Bazar Smakoszy

Wrocławski Bazar Smakoszy

24 stycznia, godz. 10.00-16.00, każda niedziela przez cały rok, Browar Mieszczański, ul. Hubska 44, wstęp wolny

W każdą niedzielę przez cały rok kilkudziesięciu wystawców oferuje wysokiej jakości produkty polskie i zagraniczne oraz wyroby certyfikowane. Na Bazarze znaleźć można produkty wytwarzane w tradycyjny, nieprzemysłowy sposób. Bazarowy koszyk wypełnić można wiejską śmietaną, kremowym masłem, twarożkiem, krowim i kozim mlekiem, ekologicznym drobiem, certyfikowanymi warzywami, przetworami, miodami, olejami, przyprawami, sokami, serami, wędlinami, wypiekami i innymi rarytasami.

 

Wykłady, spotkania i zwiedzanie w Muzeum Narodowym

Wykłady, spotkania i zwiedzanie w Muzeum Narodowym

godz. 12.00-13.00
„Renesans” - wykład. Barbara Przerwa omówi najważniejsze zabytki sztuki renesansowej w Europie. Przedstawi na wybranych przykładach malarstwa, rzeźby i architektury najistotniejsze zjawiska artystyczne, które odmieniły dzieje sztuki europejskiej. Wstęp z biletem za 5 zł, sala 116.

 

Poranki w Multikinie: Hokus pokus Albercie Albertsonie

Poranki w Multikinie: Hokus pokus Albercie Albertsonie

godz. 12.00, Multikino: Arkady Wrocławskie, Pasaż Grunwaldzki, bilety 12 zł

Albert marzy o posiadaniu psa, ale jego tata uważa, że na to zdecydowanie za wcześnie. Chłopiec jest przekonany, że do spełnienia marzenia można użyć magicznych sztuczek, Przygodowa animacja dla najmłodszych oparta na bestsellerowej serii książek o Albercie Albertsonie autorstwa Gunilli Bergström. Hokus-pokus... To opowieść o dorastaniu, o odpowiedzialności, o magii i o tym, że marzenia się spełniają w najmniej oczekiwany sposób. 

 

Wystawa: Edward Dwurnik – „Miłość”

Wystawa: Edward Dwurnik – „Miłość”

Centrum Kultury „Zamek”, wystawa do 29 lutego, wstęp 7/5 zł

Wybór obrazów i rysunków, dokonany przez kurator wystawy, Annę Paleczek-Szumlas, jest subiektywny, jednak stanowi przekrój przez kilka etapów twórczości Dwurnika. Poza tym na wystawie znajdą się także wielkoformatowe prace artysty m.in obraz zacytowany w tytule całej wystawy – „Miłość".

Edward Dwurnik (ur. 1943 r.) to jeden z najbardziej znanych i rozpoznawalnych, współczesnych artystów polskich. Uprawia malarstwo, rysunek i grafikę. W ciągu niemal półwiecza Dwurnik namalował blisko 5000 obrazów, stworzył około 14 000 prac na papierze i niemal 3500 grafik.

 

Wystawa „Made in Europe”. 25 lat nagrody Mies van der Rohe Award

Wystawa „Made in Europe”. 25 lat nagrody Mies van der Rohe Award

do 13 marca, Muzeum Architektury, Bernardyńska 5

Wystawa poświęcona najważniejszej europejskiej nagrodzie w dziedzinie współczesnej architektury. Podsumuje 25 lat konkursu w blisko 150 modelach architektonicznych oraz 3000 wizualizacjach projektów zgłoszonych od 1988 roku.

Made in Europe to jedno z głównych wydarzeń Weekendu Otwarcia Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Dotychczas wystawa prezentowana była jedynie podczas ostatniego Biennale w Wenecji w Palazzo Michiel oraz w Szanghaju w ramach programu Shanghai Urban Space Art Season 2015.

 

Książka za kraty

Książka za kraty

do 31 stycznia, godz. 12.00-20.00, Muzeum Współczesne Wrocław, pl. Strzegomski 2a

Niepotrzebne książki nie muszą trafić na makulaturę – można je przekazać więźniom. Kończy się ogólnopolska akcja czytelnicza „Książka za kraty”. Zbierane są książki, gazety, czasopisma oraz audiobooki, płyty CD i DVD dla osadzonych w Zakładzie Karnym w Wołowie.  Podarunki można przynosić do kasy Muzeum Współczesnego Wrocław w godzinach otwarcia muzeum do 31 stycznia.

 

 
Warsztaty: „Jak przygotowywać wyciągi z roślin leczniczych?”

Warsztaty: „Jak przygotowywać wyciągi z roślin leczniczych?”

31 stycznia, od godz. 13.00 do 18.00, EkoCentrum Wrocław, ul. Św. Wincentego 25A, koszt 140 zł

Na zajęciach będzie można poznać podstawowe metody ekstrakcji surowców roślinnych. Warsztat będzie składał się z części wykładowej oraz praktycznej. Podczas tej drugiej uczestnicy wykonają kilka ziołowych preparatów. Poznają receptury przydatne w pospolitych dolegliwościach, takich jak infekcje układu oddechowego. Będą smakować je na miejscu, a te bardziej trwałe uczestnicy zabiorą do domu. 

Zapisy: zgłoszenie mailowe lub telefoniczne – tel. 601 748 486, mail: duszabrzozy@gmail.com.

 

Strefa Kibica EURO 2016 Mistrzostwa Piłkarzy Ręcznych

Strefa Kibica EURO 2016 Mistrzostwa Piłkarzy Ręcznych

godz.15.00-23.00, plac pod Iglicą koło Hali Stulecia, do 31 stycznia, wstęp wolny

Strefie Kibica pomieści do 1,5 tys. osób. Strefa otwarta będzie codziennie od godz. 17.00 do 23.00. Oprócz ogromnego telebimu, na którym będą wyświetlane mecze, do dyspozycji kibiców będą: strefa gastronomiczna, strefa rozrywki oraz strefa sponsorów. Kibice będą mogli wziąć udział w ciekawych konkursach i zabawach i poślizgać się na lodowisku. W czasie mistrzostw zostanie uruchomiona fontanna multimedialna.

 

Scena na Dywanie – Kulisiewicz i Para

Scena na Dywanie – Kulisiewicz i Para

31 stycznia, godz. 16.20, Podwórko Capitolu, wstęp wolny

Na dywanowej scenie duet wokalno-instrumentalny, czyli Malwina Kulisiewicz i Tymoteusz Para, czyli wokal, skrzypce i gitara. Ona – Malwina Kulisiewicz – jest skrzypaczką z zawodu i wokalistką z zamiłowania. Absolwentka Akademii Muzycznej im.. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, Laureatka m.in. II Festiwalu im. Włodka Szomańskiego Nie tylko gospel i XI Stacji Kutno – Festiwalu Piosenki Jeremiego Przybory. Tymoteusz Para – zapalony gitarzysta. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Ryszarda Bukowskiego.

Wspólnie zagrają kilka wspaniałych evergreenów – What A Wonderful World, Psalm stojących w kolejce, Ciepłą wdówkę na zimę, Brzydkich.

 

Księże Działa - koncert na Księżu Małym

Księże Działa - koncert na Księżu Małym

niedziela, 31 stycznia, od godz. 16.30, Sala Spółdzielni Mieszkaniowej Księże Małe, ul. Tarnogórska 1, wstęp wolny

W najbliższą niedzielę, w Sali Spółdzielni Mieszkaniowej Księże Małe przy ul. Tarnogórskiej 1 zagrają: zespół gitarzystów Jacaras oraz młody pieśniarz i poeta Kamil Borkowski. Koncerty poprzedzone będą prelekcją, nauką oraz spotkaniem z grą planszową Go. Będzie to pierwsze wydarzenie kulturalne w ramach międzypokoleniowej inicjatywy Księże Działa, a organizatorzy już zapowiadają kolejne imprezy, na które zaproszeni są nie tylko mieszkańcy osiedla Księże, ale wszyscy wrocławianie. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

 • O godz. 16.30 otwarte spotkanie z grą planszową Go poprowadzi Paweł Pałucki.
 • O godz. 18.00 rozpocznie się występ Kamila Borkowskiego. W swojej twórczości nie stroni od rozmaitych  stylistyk - od alternatywy, poprzez poezję śpiewana, piosenkę autorską, aż po piosenkę kabaretową. W jego repertuarze znajdują się utwory i kompozycje własne.
 • O godz. 19.00 zaplanowany jest koncert Jacaras - zespołu gitarzystów przedstawiających barokową dyskotekę o korzeniach flamenco. Zespół wykonuje wokalno-instrumentalne formy okresu baroku oraz tańce Hiszpanii, znajdujące się w XVII i XVIII-wiecznych tabulaturach gitarzystów hiszpańskich, opracowane na współczesne instrumentarium.

 

Warsztaty tańca z woalem

Warsztaty tańca z woalem

31 stycznia, godz. 16.00 - 20.00, Szkoła Tańca An Najma, ul. Krasińskiego 15a, koszt 45zł/ 80zł, z kartą sportową zniżka

Szkoła tańca zaprasza tancerki orientalne i nie tylko - cheerleaderki i animatorki na warsztaty poświęcone woalowi. Na każdym warsztacie niemała dawka techniki pracy z woalem, teorii (jak, kiedy, do czego, w czym tańczyć z woalem) oraz przykłady realizacji. Warsztaty prowadzą założycielki Szkoły Tańca Orientalnego An Najma - Anna Zielińska i Grażyna Kłębek.

1.Warsztat „Klasyczne podejście do tematu” ,16.00 - 18.00. Woal w orientalnym entre - czyli jak go wykorzystać aby: - zwrócić uwagę swoim pojawieniem się na scenie - za jego pomocą podkreślić sylwetkę.

2. Warsztat  „Woal and show”, 18.00 - 20.00. Woal jako rekwizyt „wow”, czyli jak go wykorzystać aby: - widzów zamurowało z wrażenia - wzbogacić swój występ i uczynić go niepowtarzalnym.

Zgłoszenia: info@an-najma.pl lub tel. 608 556 761. strona organizatora: www.an-najma.pl

 

„Sekrety Panny Kazimiery” – spektakl

„Sekrety Panny Kazimiery” – spektakl

31 stycznia, godz. 17.00, Centrum Kultury Wrocław Zachód, bilety 30 zł

Spektakl to fantazja kabaretowa, komediowa opowieść z piosenkami rodem z międzywojennych kabaretów w tle. Żartobliwa, retrospektywna historia domniemanego związku tajemniczego poety z panną Gac, czyli woźną Kazimierą. Uczuciowa grubaska z prowincji, zafascynowana twórczością ówczesnych artystów, żyje blaskiem międzywojennych gwiazd, rewii i teatrzyków. W formie rodzajowego monologu demaskowane są perypetie zakochanej kobiety, której wydaje się, że jest nie tylko natchnieniem, ale nawet pomysłodawczynią najsłynniejszych utworów kabaretów międzywojennych. 

 

Kręcipupa - spektakl dla dzieci

Kręcipupa - spektakl dla dzieci

29-31 stycznia, niedziela, godz. 13.00, Wrocławski Teatr Lalek, pl. Teatralny 4

Muzyczno-ruchowe przedstawienie dla najnajmłodszych i ich rodziców. Spektakl o niepowstrzymanej potrzebie ruchu i niemożności powstrzymania się od KRĘCENIA. KRĘCIPUPA przenosi widza w świat abstrakcji plastycznej, wykorzystując w tym celu przedmioty codziennego użytku. Domowa przestrzeń, w której rozgrywa się akcja przedstawienia, nabiera nowych znaczeń, otwierając widza na nieoczekiwane skojarzenia i rozbudzając jego wyobraźnię.

 

40-lecie U.K.SUBS w Starym Klasztorze

40-lecie U.K.SUBS w Starym Klasztorze

31 stycznia, godz. 18.30, Klub Muzyczny Stary Klasztor, ul. Purkyniego, bilety 40-55 zł

U.K.SUBS, brytyjska legenda punk rocka świętuje swoje 40 urodziny. Z tej okazji zespół wyruszył w międzynarodową trasę koncertową, w której towarzyszy mu charyzmatyczny angielski wokalista i kompozytor TV.Smith.
W urodzinowym koncercie towarzyszyć im będzie również rodzima legenda punk rocka – zespół GAGA/ZIELONE ŻABKI

 

Historia brzydoty Przedstawienie Wrocławskiego Teatru Pantomimy

Historia brzydoty Przedstawienie Wrocławskiego Teatru Pantomimy

godz. 19.00, Scena na Świebodzkim we Wrocławiu pl. Orląt Lwowskich 20 c

Przedstawienie Anny Piotrowskiej powstało z inspiracji Historią brzydoty Umberto Eco. Jedno z kanonicznych dzieł literatury, odnoszące się do teorii estetyki, w którym śledzimy różne, często zaskakujące oblicza brzydoty, było impulsem do zastanowienia się nad relacją piękna i brzydoty. Wzajemne definiowanie się obu tych kategorii i estetyzacja życia w każdym jego aspekcie, kierują naszą uwagę na zewnętrzne atrybuty człowieka. Tym podstawowym atrybutem jest ciało.

Na scenie aktorki Wrocławskiego Teatru Pantomimy: Izabela Cześniewicz, Agnieszka Dziewa, Agnieszka Kulińska i Monika Rostecka.

 

Ostra godzinka – spektakl w browarze

Ostra godzinka – spektakl w browarze

31 stycznia, godz. 20.00, Browar Mieszczański, ul. Hubska 44

W pewnej rozgłośni radiowej, gdzieś na końcu świata, popełniono mord w Wigilię. Wszystko działo się podczas godzinnej audycji na żywo, w obecności gości, techników i dziennikarzy. Jak więc doszło do tego, że nikt niczego nie zauważył? Czy prawdą jest, że demoniczna obsługa studia mogła przeoczyć sprawcę? Emerytowany śledczy wraz z biegłym sądowym będącym akurat w budynku radia, rozpoczną poszukiwania. Pytanie, kim jest tajemniczy słuchacz, dzwoniący z zastrzeżonego numeru do prowadzącej program pięknej dziewczyny oraz o którą Wigilię chodzi?

 

Ferie w Eterze

Ferie w Eterze

31 stycznia, godz. 21.00, Klub Eter, ul. Kazimierza Wielkiego, wstęp 20 zł

Ferie zimowe są po to, aby w końcu odpocząć od szkoły. A gdzie najlepiej można to zrobić? Oczywiście na imprezce. Taito rozpocznie ferie z pompą, czyli imprezowo. Szykuje się duża dawka muzyki klubowej i elektronicznej. Dodatkowo goście otrzymają przy wejściu bransoletki fluorescencyjne.

 

Atrakcje we Wrocławiu

 

Hydropolis

Hydropolis

Hydropolis, godz. 10.00-19.00, ul. Na Grobli 19-21, bilety 27 zł (normalny),18 zł (ulgowy)

Hydropolis, jedyne w Polsce centrum wiedzy o wodzie otworzy podwoje dla zwiedzających. Niepowtarzalna w skali Europy wystawa Hydropolis znajduje się w zabytkowym, XIX-wiecznym podziemnym zbiorniku wody czystej o powierzchni 4000 m². Ekspozycja podzielona jest na 8 stref tematycznych. Każda z nich przedstawia wodę z innego, fascynującego ujęcia.

Uwaga! Impreza cieszy się dużym zainteresowaniem, dlatego warto zarezerwować bilety wstępu przez internet. Strona organizatora. Więcej informacji

  

Punkt widokowy w Kotowicach

Punkt widokowy w Kotowicach

wieża otwarta codziennie od 10.00 do 20.00, zwiedzanie bezpłatne

Unikatowy obiekt turystyczny położony jest w przysiółku Utrata nad brzegiem Odry w miejscowości Kotowice. Wieża jest położona 20 km od centrum Wrocławia.

Wieżę można uznać za najoryginalniejszy obiekt turystyczny, jaki powstał w ostatnich latach w bezpośrednim sąsiedztwie Wrocławia. Ma wysokość 40 metrów. Położona jest tuż przy brzegu Odry. Widać z niej ciekawą panoramę terenów przyrodniczych Natura 2000 gminy Siechnice, gminy Czernica oraz Wrocławia. Przy dobrej pogodzie podziwiać można piękną panoramę aglomeracji wrocławskiej i dużej części Dolnego Śląska: Masyw Ślęży, Wzgórza Niemczańsko-Strzelińskie oraz zarys Sudetów. Więcej o wydarzeniach na wieży: https://pl-pl.facebook.com/WIEZAwKOTOWICACH.

 

Największa w Polsce makieta kolejki

Największa w Polsce makieta kolejki

codziennie od 10.00 do 18.00, Dworzec Świebodzki, bilety 15/19 zł

Wystawa podzielona jest na kilka części. Jedna z nich poświęcona jest gospodarce leśnej i rolnej. Widać na niej zwierzęta hodowlane, a w głębi pięknie odwzorowane gospodarstwo agroturystyczne. W drugiej części znajduje się Karpacz oraz Śnieżka z wiernie odwzorowanym obserwatorium. Dalej natrafiamy na wrocławski Rynek z wiernie odwzorowanymi kamienicami, Dworzec Świebodzki oraz bloki z wielkiej płyty z ul. Żmigrodzkiej. W centralnym miejscu znajduje się stacja Kolejkowo.pl z repliką schroniska Szwajcarka.

Więcej czytaj tutaj.

 

Afrykarium we wrocławskim Zoo godz. 9.00-20.00, ostatnie wejście o 19.00, pozostałe pawilony w zoo otwarte do 16.00 Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią wrocławskiego ogrodu zoologicznego.   Morze

Afrykarium we wrocławskim zoo

godz. 9.00-16.00

Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego.

 • Morze Czerwone – rafa koralowa i ryby rafy koralowej;
 • Plaża nad Morzem Czerwonym – lądowe żółwie pustynne;Wielkie Jeziora Afrykańskie (Tanganika i Malawi) – około 50 różnych gatunków ryb – pielęgnic;
 • Kanał Mozambicki – płaszczki, rekiny młoty, rekiny lamparcie;
 • Wschodnia Afryka – hipopotamy nilowe oraz zwierzęta zamieszkujące sawannę jak: góralki (dalecy krewniacy słoni), mrówniki (często mylone z amerykańskimi mrówkojadami!) oraz dikdik (jedna z najmniejszych antylop);
 • Wybrzeże Namibii  to zewnętrzne baseny w Afrykarium Wrocław, zamieszkane przez pingwiny tońce oraz kotiki południowoafrykańskie (krewniacy popularnych lwów morskich);
 • Dżungla nad rzeką Kongo – krokodyle, wydry, manaty i towarzyszące im ryby – tilapie oraz kilka gatunków ptaków. 
Bilety, zwiedzanie, parkingi, dojazd

  

Kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej - Polinka

Kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej – Polinka

Polinka kursuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 21.00, a w sobotę i niedzielę od godziny 11.00 do 18.00. Startuje ze stacji przy Wybrzeżu Wyspiańskiego i ul. Na Grobli. Na darmowe przejazdy mogą studenci, doktoranci i pracownicy Politechniki Wrocławskiej. Pozostali muszą kupić bilet. Cena jednorazowego przejazdu wynosi 3 zł za bilet normalny i 1,5 zł za bilet ulgowy.

 

 

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo - godziny, wystawy

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo  godziny, wystawy

Sprawdź ofertę oraz godziny otwarcia

 

Punkty widokowe we Wrocławiu

Punkty widokowe we Wrocławiu

Taras widokowy w Sky Tower, Mostek Czarownic, Wieża Matematyczna oraz wieże archikatedry i kościoła św. Elżbiety - stąd można podziwiać panoramę Wrocławia. Sprawdź godziny otwarcia w długi weekend.

... więcej


Zgłoś uwagę