Wrocław na weekend: 23-25 października 2015 [WYDARZENIA]

Ostatni weekend października upływa pod znakiem festiwali, takich jak American Film Festiwal, Wrocławskie Spotkania Jednego Aktora czy kończącego się w sobotę Festiwalu Teatralnego Dialog. W niedzielę Hubertusem pożegnamy sezon wyścigowy na Partynicach. Warto wybrać się na giełdę staroci pod Iglicą. Na liczne koncerty zapraszają kluby muzyczne. A bawić się w weekend można dłużej, bo w sobotę zmieniamy czas na zimowy. A w niedzielę - przypominamy - wybory parlamentarne.

 • weekend we wroclwiu


 

Chcesz zgłosić swoje wydarzenie?

Skorzystaj z naszego formularza:

Piątek, 23 października 2015 r.

 

Stadion Wrocław – zwiedzanie z przewodnikiem

Stadion Wrocław – zwiedzanie z przewodnikiem

godz. 10.00, 11.00, 13.00, Stadion Wrocław, wejście i wjazd bramą A od strony alei Śląskiej 1, bilety od 10 do 30 zł, dzieci do 6 lat bezpłatnie

W każdy poniedziałek, środę i piątek można zwiedzić Stadion Wrocław śladami piłkarzy. Zwiedzający zobaczą m.in. szatnie zawodników z owianym z legendarnym już jacuzzi, wyjdą tunelem zawodników na murawę, usiądą na ławce rezerwowych, czy spróbują swoich sił podczas konferencji prasowej. Średni czas zwiedzania wynosi ok. 1 godziny. Stadion mogą zwiedzać zarówno grupy, jak i osoby indywidualne bez wcześniejszej rezerwacji.

 

Wrocławska gra światła – wystawa niezwykłych zdjęć miasta

Wrocławska gra światła – wystawa niezwykłych zdjęć miasta

godz. 8.00-24.00, pasaż kamienicy przy pl. Solnym 14, wstęp wolny

Żaden z nich nie urodził się we Wrocławiu, jednak jak mało kto, na swoich fotografiach potrafią pokazać urodę tego miasta. Jarosław Ciuruś, Maciej Lulko i Janusz Krzeszowski zorganizowali wspólną wystawę magicznych zdjęć Wrocławia. Na fotografiach możemy zobaczyć m.in. Ostrów Tumski, Stare Miasto, most Rędziński czy pl. Grunwaldzki w różnym świetle i niezwykłych kolorach. 
Wystawę można oglądać co najmniej do końca 2015 roku w pasażu kamienicy przy pl. Solnym 14.

 

Nowa wystawa stała w Hali Stulecia: Panorama Lwowa

Nowa wystawa stała w Hali Stulecia: Panorama Lwowa

codziennie w godz. 9.00-18.00, bilety: 5/8/10 zł

W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni Hali Stulecia powstała niezwykła instalacja, której głównym elementem jest przestrzenny model XVIII-wiecznego Lwowa, zbudowany z wielką dbałością o szczegół, przez architekta  i historyka, Janusza Witwickiego. Ekspozycji towarzyszy nowoczesna, multimedialna oprawa, przybliżająca zwiedzającym zarówno postać twórcy, jak i dramatyczne, powojenne losy zabytkowego modelu miasta. Wystawa  powstała we współpracy z Zakładem Narodowym im. Ossolińskich, którego władze udostępniły ze swoich zbiorów bezcenny model makiety.

 

Afrykarium świętuje pierwsze urodziny

Afrykarium świętuje pierwsze urodziny

piątek, 23 października, godz. 10.30-15.00, Afrykarium w zoo, ul. Wróblewskiego, atrakcje w cenie biletu/karnetu do zoo

Program imprezy

 • 10.30 – uroczyste otwarcie w holu głównym Afrykarium, tort urodzinowy dla pierwszych 200 gości
 • 11.00-15.00– Konkurs rysunkowy dla dzieci pt. „Afrykarium oczami dzieci”
  – Warsztaty dla dzieci zorganizowane przez KOLEJKOWO 
  – Pokaz animacji o historii wrocławskiego zoo oraz prezentacja zdjęć wybranych w ramach konkursu Afrykarium w Twoim obiektywie (sala konferencyjna)
  – Malowanie buziek w afrykańskie wzory
 • 12.00-15.00 – Degustacja kuchni afrykańskiej, możliwość zakupu produktów oraz wina afrykańskiego (Wybrzeże Szkieletów, poziom -1)
 • 13.00-15.00– Spotkania z opiekunami zwierząt przy wybiegach:
          13.00 – rekinów podczas karmienia
          13.30 – kotików i pingwinów
          14.00 – hipopotamów
          14.30 – manatów
          15.00 – krokodyli
 • 13.00-15.00 – Pomaluj pingwiny z antarktycznej krainy” - zabawa dla dzieci czyli malowanie figur pingwinów cesarskich w skali 1:1

Godziny otwarcia Afrykarium, ceny biletów

 

Targi Pracy w Magnolia Park

Targi Pracy w Magnolia Park

23-24 października, godz. 10.00-17.00, PH Magnolia Park (główny plac przed parkiem handlowym)
Szukasz pracy w znanej firmie? Chcesz zostać doradcą klienta albo stylistą? Najemcy Magnolia Park zapraszają na Targi Pracy. To okazja, żeby osobiście spotkać się i porozmawiać z potencjalnymi pracodawcami – reprezentantami wybranych sklepów, restauracji i punktów usługowych, które działają w największej galerii handlowej na Dolnym Śląsku. W tej chwili pracowników poszukuje blisko 60 najemców Magnolia Park.
 

 

6. American Film Festival

6. American Film Festival

piątek-niedziela, godz. 10.00-21.00, Kino Nowe Horyzonty, bilety 16-20 zł

W tym roku, obok znanych z Cannes i Sundance tytułów będą też filmy mniej znanych i dopiero rozpoczynających karierę reżyserów, retrospektywa Clinta Eastwooda, czarnoskórych reżyserek oraz seanse reżyserów nagrodzonych Indie Star Award – Hala Hartley'a i Davida Gordona Greena. Program

 

Festiwal Teatralny Dialog

Festiwal Teatralny Dialog

Od 17 do 24 października, różne miejsca, bilety od 25 zł

Jedenaście spektakli z trzech kontynentów wybrała na VIII edycję festiwalu Dialog Wrocław Krystyna Meissner. To ostatni festiwal pod jej dyrekcją. Do Wrocławia przyjadą spektakle z siedmiu krajów. Widzowie zobaczą dwa spektakle Iva van Hove: „Szepty i krzyki” oraz „Po próbie/Persona”, Goście zobaczą trzy spektakle z Polski. „Wycinkę” Krystiana Lupy, zrealizowaną w Teatrze Polskim we Wrocławiu, „Dziady” Radosława Rychcika z Poznania, który przeniósł tekst Mickiewicza w świat amerykańskiej popkultury i „Francuzów” Krzysztofa Warlikowskiego inspirowanych powieścią Marcela Prousta „W poszukiwaniu straconego czasu”. Z Nowej Zelandii przyjedzie Samoańczyk Lemi Ponifasio ze spektaklem „W jej ustach kamienie”. Program festiwalu

 

Koncert: \" data-mce-src=

Koncert: Nie spiesząc się donikąd...

piątek, 23 października, godz. 18.00, Klub Muzyki i Literatury, pl. T. Kościuszki 10, wstęp wolny.

Koncert gitarowy na gitarę klasyczną oraz pokaz zdjęć

W programie utwory rożnych kompozytorów, od baroku po współczesność.
Krzysztof Nieborak - gitara
Hanna Nieborak - fotografie

 

 

WYSTAWA INTERAKTYWNA - W ZIEMI

WYSTAWA INTERAKTYWNA – W ZIEMI

wernisaż wystawy piątek, 23 października, godz. 18.00, Muzeum Współczesne Wrocław, pl. Strzegomski 2 (bunkier), wstęp wolny

Kolejna odsłona interaktywnej instalacji Patrycji Mastej z cyklu Samoobsługowe Muzeum przeniesie zwiedzających w głębokie doświadczenie wielozmysłowe. Zanurzeni w ziemi, za pomocą subtelnych bodźców obudzimy wzrok, dotyk, zapach i słuch, by uwrażliwić się na intuicyjne doświadczanie sztuki znajdującej się na pozostałych wystawach MWW.

 

Życie jest snem - €“ pożegnanie z tytułem

„Życie jest snem” – pożegnanie z tytułem

godz. 19.00, Wrocławski Teatr Współczesny

Pod koniec października ostania szansa obejrzenia spektaklu Wrocławski Teatru Współczesnego w reżyserii Lecha Raczaka „Życie jest snem” [w repertuarze od stycznia 2013].

 „Życie jest snem” siedemnastowiecznego dramaturga Calderóna de la Barki to rzecz o poszukiwaniu tajemnicy i głębi istnienia przez ludzi pełnych niepokojów, niepewnych niczego na tym świecie, nawet samych siebie, borykających się z losem.

Słynny dramat prezentujemy w znakomitej obsadzie aktorskiej – na scenie między innymi Maciej Tomaszewski i partnerująca mu Renata Kościelniak, a także Krzysztof Kuliński i Krzysztof Zych oraz grono młodych aktorów WTW.

25 października, w niedzielę, teatr dla rodziców: spektakl z opcją bezpłatnej opieki nad dzieckiem. 

 

KAMP! & OXFORD DRAMA

KAMP! & OXFORD DRAMA

piątek, 23 października, godz. 19.00, Impart, sala teatralna, bilety: 40-50 zł

Kamp! zakończyli pracę nad nowym albumem. Nowa płyta będzie promowana prawie dwudziestoma koncertami w całej Polsce, także w ramach trzeciej edycji Brennnessel on Tour, gdzie Kamp! towarzyszyć będzie zespół  Oxford Drama. Płyta „In Awe" promowana jest singlem „Preserve”, który został ciepło przyjęty przez portale muzyczne w kraju i za granicą.

 

Unkilled Dogs 6 – koncert charytatywny w klubie Liverpool

Unkilled Dogs 6 – koncert charytatywny w klubie Liverpool

piątek, 23 października, godz. 19.00, klub Liverpool, bilety 15 zł

Powrót z  pełną mocą i godzinami bardzo dobrej muzyki live. Po raz szósty Unkilled Dogs odbędzie we Wrocławiu, a całkowity dochód z wejściówek zebrany zostanie przez fantastycznych ludzi z fundacji ratujących zwierzęce życia i zdrowia na terenie Dolnego Śląska. 

Wystąpią: Know, Anastasis, The Sound Code, InDespair. Więcej

 

Żegnaj Kotku! – spektakl muzyczno-taneczny

„Żegnaj, kotku!” – spektakl muzyczno-taneczny

piątek, 23 października, godz. 20.00, Centrum Inicjatyw Artystycznych, ul. Tęczowa, bilety 12 zł/18 zł rezerwacje: www.cia.wroclaw.pl

Próba odpowiedzi na pytania, w jaki sposób zdobyć, utrzymać i porzucić faceta. Czy warto zaryzykować życie w trudnym związku, czy jednak lepszy byłby wybór bycia singielką? Widowisko jest dynamiczną kompilacją muzyki (w tym popularnych piosenek polskiej sceny rozrywkowej), tańca i akcji kabaretowych. Bilety https://ekobilet.pl/centrum-inicjatyw-artystycznych, https://www.facebook.com/cia.wroclaw

 

Goran Ivanovic Trio w Colloseum Jazz Caffe

Goran Ivanovic Trio w Colloseum Jazz Caffe

piątek, 23 października, godz. 20.00, wstęp wolny

Muzycy prosto z Chicago we Wrocławiu. Goran Ivanovic to wirtuoz gitary klasycznej. W ramach występu będzie można usłyszeć także kontrabas i perkusję.

 

Fixed Festung Breslau – impreza rowerowa

Fixed Festung Breslau – impreza rowerowa

23-25 października, godz. 20.00, park Tołpy, ul. Nowowiejska, wstęp 5-25 zł

W programie podwórkowe wyścigi, gra miejska na rowerach i dużo zabawy.

Harmonogram 

Piątek 23 października 
20.00 - LUDZKA TRAGEDIA (wpisowe 5 zł) - wyścig podwórkowy na kozach w Parku Stanisława Tołpy
22.00 - NUWR start w Parku Stanisława Tołpy
24.00 - AFTER i otwarcie imprezy

Sobota 24 października

10.00 Welodrom Wrocławski Welodrom im. Wernera Józefa Grundmanna

 

Snøffeltøffs, Camera i Federico Albanese w Firleju

Snøffeltøffs, Camera i Federico Albanese w Firleju

piątek, 23 października, godz. 20.00, ul. Grabiszyńska 56, bilety 20/25 zł

Snøffeltøffs – czyli Florian i Julian, lub Snøff i Tøff, dwóch rodowitych Berlińczyków zainspirowanych brzmieniem lo-fi i garażowym graniem z lat 60. 

Camera – berliński zespół zainspirowany stylem Motorik. Ich muzyka charakteryzuje się energicznymi partiami instrumentów, które przeplatane sa psychodelicznymi pogłosami. 

Federico Albanese – wszechstronnie uzdolniony kompozytor poruszający się na pograniczu muzyki klasycznej, popu i muzyki filmowej.

 

ENEMEF: Noc Deppa

ENEMEF: Noc Deppa

piątek, 23 października, godz. 22.00-7.30. Multikono Pasaż i Arkady, bilety 25-33 zł

ENEMEF: Noc Deppa to zestaw doskonałych filmów z jednym z najlepszych współczesnych aktorów. Zagrał w ponad 60 filmach, zdobył 19 nagród filmowych i 48 nominacji, z czego 3 do Oscara.

W repertuarze:

 • najnowszy i intensywny PAKT Z DIABŁEM

 • pełen akcji JEŹDZIEC ZNIKĄD

 • mocno zawiany DZIENNIK ZAKRAPIANY RUMEM

 • zabawne MROCZNE CIENIE

 

7 Urodziny Casa de la Musica

7 Urodziny Casa de la Musica

piątek, 23 października, start o godz. 22.00, Rynek Ratusz 11/12, wstęp wolny

Gościć będą zawsze pełni pozytywnej energii i radości: Iza i Jose Torres, bawić będą nasi najlepsi kubańscy DJ-e, orzeźwiające drinki i koktajle wg autorskich receptur zaserwują nasi barmani i kelnerzy, a to wszystko w karaibskim gorącym klimacie.

 

Wrocław Restaurant Week

Wrocław Restaurant Week

Przez dziewięć dni 18 wrocławskich restauracji podczas festiwalu Wrocław Restaurant Week proponować będzie specjalne menu, złożone z przystawki, dania głównego i deseru w promocyjnej cenie 39 zł. Podobnie jak w poprzedniej edycji wydarzenia, w festiwalu smaków wezmą udział wyróżniające się lokale, specjalizujące się w różnych kuchniach, które poziomem gastronomicznej oferty nie odbiegają od światowych standardów.

Lista restauracji, które biorą udział w wydarzeniu.

 

 

Sobota, 24 października 2015 r.

 

TROPHY TOUR - Strefa Euro 2016

TROPHY TOUR - Strefa Euro 2016

sobota, godz. 10.00-18.00, Rynek

W najbliższy weekend we Wrocławiu będzie można zobaczyć trofeum, które w styczniu przyszłego roku wzniosą Mistrzowie Europy w Piłce Ręcznej. Specjalnie z tej okazji na Rynku powstanie specjalna Strefa EURO 2016 z szeregiem zabaw i aktywności, która będzie otwarta w godzinach 10.00-18.00.

Wrocław i Kraków będą kolejnymi, po Płocku, Kielcach i Warszawie miastami, w którym będzie można obejrzeć trofeum, o które rywalizować będzie 16 drużyn podczas przyszłorocznych Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn Polska 2016. 

 

Piękna mowa - piękna przestrzeń

Piękna mowa - piękna przestrzeń

Park Południowy obok Agawy, godz. 11.00- 16.00

Projekt "Piękna mowa - piękna przestrzeń" jest realizowany w ramach mikroGrantów z ESK2016. Będzie można w prosty sposób poznać trudne definicje. Zostaną utworzone drzewa przeciw mowie nienawiści oraz pajęczyna tolerancji. Ponad to malowanie eco toreb, koszulek, bańki mydlane i wiele innych. Podsumowaniem całego projektu jest wernisaż, który upamiętni oraz uwieczni na fotografiach piękną przestrzeń stworzoną przez naszych uczestników. Więcej informacji https://www.facebook.com/events/1692142411015689/

 

Fixed Festung Breslau – impreza rowerowa

Fixed Festung Breslau – impreza rowerowa

23-25 października, godz. 20.00, park Tołpy, ul. Nowowiejska, wstęp 5-25 zł

W programie podwórkowe wyścigi, gra miejska na rowerach i dużo zabawy.

Harmonogram sobota, 24 października

10.00 Welodrom Wrocławski Welodrom im. Wernera Józefa Grundmanna

Parkrun Wrocław

Parkrun Wrocław

godz. 9.00, Jaz Opatowicki, ul. Braci Gierymskich 161, wymagana wcześniejsza rejestracja

Parkrun to bieg na dystansie 5 kilometrów z pomiarem czasu organizowany co tydzień przez cały rok. Udział w biegu jest bezpłatny, ale obowiązuje jednorazowa rejestracja, a następnie wydrukowanie i przyniesienie ze sobą nadanego Indywidualnego Kodu Uczestnika. W ramach parkrun wszyscy biegają dla własnej satysfakcji, dlatego każdy biegnie własnym tempem. Rejestracja: www.parkrun.pl/rejestracja

 

Warsztaty dla rodziców i nauczycieli. Na złość babci

Warsztaty dla rodziców i nauczycieli. Na złość babci

24 października, godz. 9.00-13.30, Złote Przedszkole, ul.Małopolska 5, udział bezpłatny, obowiązują zapisy, tel. 783-305-138.

Na złość babci - o radzeniu sobie z trudnymi emocjami i zachowaniami. Tematyka warsztatów: Skuteczne wydawanie poleceń. Zasady. Konsekwencje. Dziecięce wybuchy złości. Jak wpływać na zmianę zachowania dziecka? Prowadzący: mgr Anna Mazurczyk-Peisert ? psycholog, terapeuta integracji sensorycznej z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi. Warsztaty finansuje miasto. Zapisy: info@harmonia.wroclaw.pl., Anna Mazurczyk-Peisert, tel. 783-305-138. 

 

Wrocław Restaurant Week

Wrocław Restaurant Week

Przez dziewięć dni 18 wrocławskich restauracji podczas festiwalu Wrocław Restaurant Week proponować będzie specjalne menu, złożone z przystawki, dania głównego i deseru w promocyjnej cenie 39 zł. Podobnie jak w poprzedniej edycji wydarzenia, w festiwalu smaków wezmą udział wyróżniające się lokale, specjalizujące się w różnych kuchniach, które poziomem gastronomicznej oferty nie odbiegają od światowych standardów.

Lista restauracji, które biorą udział w wydarzeniu.

 

Nowa wystawa stała w Hali Stulecia: Panorama Lwowa

Nowa wystawa stała w Hali Stulecia: Panorama Lwowa

codziennie w godz. 9.00-18.00, bilety: 5/8/10 zł

W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni Hali Stulecia powstała niezwykła instalacja, której głównym elementem jest przestrzenny model XVIII-wiecznego Lwowa, zbudowany z wielką dbałością o szczegół, przez architekta  i historyka, Janusza Witwickiego. Ekspozycji towarzyszy nowoczesna, multimedialna oprawa, przybliżająca zwiedzającym zarówno postać twórcy, jak i dramatyczne, powojenne losy zabytkowego modelu miasta. Wystawa  powstała we współpracy z Zakładem Narodowym im. Ossolińskich, którego władze udostępniły ze swoich zbiorów bezcenny model makiety.

 

Klub Rodzica - Z biblioteczki Hałabały

Klub Rodzica – Z biblioteczki Hałabały

sobota, 24 października, godz. 10.00, Biblioteka Grafit (filia nr 5), ul. Namysłowska 8, wstęp wolny

Organizatorzy zapraszają do czytania i słuchania przy bajkowym fotelu. W każdą sobotę dzieci, rodzice i dziadkowie spotykają się w bibliotece na wspólnych wędrówkach w świat bajek. 

Wycieczki po Wrocławiu z przewodnikiem

Wycieczki po Wrocławiu z przewodnikiem

24-25 października, godz. 9.00
Wycieczki po Wrocławiu 
Tematy:
 • Zwiedzanie Starówki – sobota, godz. 9.00-12.00
 • Od Rynku do Sky Tower – niedziela, godz. 9.00-11.00
Dodatkowe informacje i zapisy pod numerem tel. 71 346 60 05.

 

Poranki filmowe: Po drugiej stronie: co tam jest?

Poranki filmowe: Po drugiej stronie: co tam jest?

godz. 10.00, Kino Nowe Horyzonty, bilety 12 zł

W programie: Bajki Bolka i Lolka. Czarodziejskie lustro, Mami Fatale. Podziemne królestwo, Bali. Kamera, Koziołek Matołek. Po drugiej stronie tęczy

 • Sobota: warsztaty poprowadzi Katarzyna Stelmach (zabawy w języku francuskim).

 

Trening na macie dla dzieci i rodziców

Trening na macie dla dzieci i rodziców

sobota, 24 października, godz. 9.30-11.00, Centrum Sztuk Walki, ul. Grabiszyńska 279, 30 zł (dziecko w wieku 4-10 plus rodzic)

Wspólna zabawa, czyli trening dla dzieci i rodziców. Wiele ćwiczeń ukierunkowanych będzie na współpracę lub zdrową rywalizację z dzieckiem. Mają one na celu zacieśnienie kontaktu emocjonalnego, jak i fizycznego. Wiele z tych ćwiczeń można później wykorzystać do wspólnych zabaw z dzieckiem w domu lub plenerze. Zajęcia dwa razy w miesiącu: 10 i 24 października 7 i 21 listopada, 5 i 19 grudnia. Koszt: 60 zł miesięcznie – 2 treningi po 1,5 godziny. Przyda się T-shirt, spodnie dresowe i klapki. Napoje i owoce na miejscu.

 

Arcydzieła sztuki japońskiej w kolekcjach polskich – dzień otwarty wystawy

Arcydzieła sztuki japońskiej w kolekcjach polskich – dzień otwarty wystawy

sobota, 24 października, godz. 10.00-17.00, Muzeum Narodowe, pl. Powstańców Warszawy 5, wstęp wolny

Drzeworyty, miecze samurajskie, kimona i bezcenne przedmioty z laki, których wykonanie trwa nawet rok. W Muzeum Narodowym do zobaczenia jest wystawa poświęcona sztuce Dalekiego Wschodu.

Program dnia otwartego

 • 11.00  Pokaz ubierania strojów kimono i yukata. Każdy chętny będzie mógł przymierzyć yukatę – lekki strój japoński dawniej używany jako strój domowy lub kąpielowy.
 • 12.00 Pokaz kyudo – łucznictwa japońskiego. Łucznicy opowiedzą o dziejach tej dyscypliny, wytłumaczą złożony ceremoniał i zaprezentują swoje umiejętności. 
 • 13.00 Po wystawie „Arcydzieła sztuki japońskiej w kolekcjach polskich” oprowadzi kuratorka Dorota Róż-Mielecka.
 • 14.30 Nauka gry i miniturniej shogi dobutsu. Uczestnicy będą mieli okazję nauczyć się zasad shogi dobutsu – uproszczonej wersji shogi – i spróbować swoich sił w rywalizacji z innymi. Nie obowiązują zapisy, zajęcia dla osób w każdym wieku.

 

Targi Pracy w Magnolia Park

Targi Pracy w Magnolia Park

godz.10.00-17.00, PH Magnolia Park (plac przed parkiem handlowym)
Okazja, żeby osobiście spotkać się i porozmawiać z potencjalnymi pracodawcami – reprezentantami wybranych sklepów, restauracji i punktów usługowych, które działają w największej galerii handlowej na Dolnym Śląsku. W tej chwili pracowników poszukuje blisko 60 najemców Magnolia Park.
 

 

6. American Film Festival

6. American Film Festival

piątek-niedziela, 23 -25 października, godz. 10.00-21.00, Kino Nowe Horyzonty, bilety 16-20 zł.

W tym roku, obok znanych z Cannes i Sundance tytułów będą też filmy mniej znanych i dopiero rozpoczynających karierę reżyserów, retrospektywa Clinta Eastwooda, czarnoskórych reżyserek oraz seanse reżyserów nagrodzonych Indie Star Award – Hala Hartleya i Davida Gordona Greena. Program

 

Kryte lodowiska przy ul. Wejherowskiej i przy ul. Spiskiej

Kryte lodowiska przy ul. Wejherowskiej i przy ul. Spiskiej

Orbita i ul. Spiska

Kryte lodowisko rozpoczęły sezon 2015/2016. Więcej o lodowiskach.

 

Horror Day 2015 - Dolnośląski Festiwal Grozy

Horror Day 2015 – Dolnośląski Festiwal Grozy

sobota, 24 października, 11.00-20.00, Dolnośląska Biblioteka Publiczna, Rynek 58, wstęp wolny

W programie m.in.: spotkanie z Robertem J. Szmidtem, prelekcje Łowców Przygód, Stowarzyszenia Trickster (słowiańskie demony, strach nostalgiczny) oraz weird fiction, czarnobylska Zona i slashery. Ponadto stalkerski bar, gry planszowe, nocna sesja RPG, biblioteczna wypożyczalnia horrorów, możliwość nabycia książek. Będzie można również można zabrać ze sobą przerażającą karykaturę autorstwa Szymona Teluka. Więcej na www.facebook.com/festiwalgrozy 

 

Brzdąc na Zamku –„Mali architekci - Blokowisko”

Brzdąc na Zamku – „Mali architekci – Blokowisko”

sobota, 24 października, godzina 11.00 i 12.30, CK Zamek, pl. Świętojański 1 (Leśnica), obowiązują zapisy

Uczestnicy zajęć zamienią się w małych architektów i podczas najbliższego spotkania poznają zasady projektowania dużych osiedli bloków mieszkalnych oraz, w części warsztatowej, wspólnie zbudują makietę takiego osiedla.

 • Część I. Pogadanka i prezentacja
 • Część II. Warsztaty. Budujemy osiedle. Należy przynieść 1 pudełko o wymiarach około 30x30x40

Wstęp 7 zł tylko po wcześniejszej rezerwacji. Zapisy pod numerem telefonu 349 32 81 wew 29. Liczba miejsc ograniczona.

• Czas trwania około 60 minut. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci od 3 do 7 lat. Jeśli nie uzbiera się wystarczająco duża liczba chętnych, odbędzie się jedynie spotkanie o godzinie 11.00.

 

Targi Staroci „Pod Iglicą”

Targi Staroci „Pod Iglicą”

sobota-niedziela, 24-25 października, godz. 8.00-16.00, teren wokół Hali Stulecia

Pod Halą Stulecia, na placu pod Iglicą, od lat w wybrane weekendy odbywają się Targi Staroci. Można tu upolować meble, czy dzieła sztuki, jakich próżno szukać w sklepach. Wizyta na giełdzie może być zaowocować też znalezieniem czegoś naprawdę oryginalnego na prezent dla wyjątkowej osoby. Targi oprócz kolekcjonerów, odwiedzają też artyści, którzy chętnie wynajmują tam stoiska, sprzedając na nich rękodzieło, takie jak np. biżuteria czy domowe akcesoria.

 

Michała Jędrzejewskiego poczta osobista

Michała Jędrzejewskiego poczta osobista

Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu, ul. Z. Krasińskiego

"Michała Jędrzejewskiego poczta osobista" to wyjątkowa wystawa, a zarazem podróż po nieistniejących państwach i kontynentach przedstawiona w postaci znaczków pocztowych, na którą zapraszamy do MPiT! Niedziela wstęp wolny! Godz. otwarcia Muzeum: sob. 10.00-15.00, niedziela godz. 11.00-16.00 www. muzeum.wroclaw.pl

 

Zajęcia w Humanitarium

Zajęcia w Humanitarium

sobota-niedziela, Humanitarium, Ogrody Doświadczeń, ul. Stabłowicka 147a, bilety od 10 zł

Rezerwacje miejsc na stronie Humanitarium. 

sobota, 24 października

 • godz. 13.15, 15.15 – Zamieszajmy. Dzieci poznają różnicę pomiędzy mieszaniną a związkiem chemicznym, stworzą również mieszaniny jednorodne i niejednorodne. Dla dzieci w wieku 5-9 lat.
 • godz. 11.15, 12.15, 14.15, 16.15 – Pachnące laboratorium. Młodzi laboranci dowiadują się, w jaki sposób powstają perfumy i czym są olejki eteryczne. Warsztaty rodzinne (dzieci od 4-10 lat).

 

Targi Mody i Designu w Bułce z Masłem

Targi Mody i Designu w Bułce z Masłem

sobota, 24 października, godz. 12.00-18.00, ul. Włodkowica 8a, wstęp wolny

Targi w zaciszu kawiarnianego patio. Na wydarzenie zapraszają przedstawiciele wrocławskich marek odzieżowych i wnętrzarskich min.: Na Maszynie, Malina Crafts Pets , Sz.P.Ulka, Paula Szarejko, Skądmasz, Piracka Wytwórnia Przestrzeni, Velvet Crafts, Liselove, Muszkietka, Kropka. Całość wzbogacona o wegańskie słodkości od Sugar Szop i  pyszności Bułki z Masłem.


Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life

Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life

od soboty 26 września, od godz. 10.00, bilety 25 zł

Pierwsza publiczna wystawa dotycząca anatomii człowieka, którą miało okazję podziwiać już ponad 40 milionów odwiedzających w 90 miastach w Europie, Azji, Afryce Południowej i Ameryce. Ekspozycja od 23 lat rozbudza ogromne emocje i zainteresowanie wszędzie tam, gdzie się pojawia.

Zwiedzający mają możliwość poznania zmian ludzkiego ciała – od poczęcia, poprzez okres niemowlęcy, dzieciństwo, dojrzałość, aż po jesień życia. Dzięki innowacyjnemu procesowi plastynacji, który został wynaleziony i opatentowany przez dr. Gunthera von Hagens, odwiedzający mają możliwość podziwiać wewnętrzne piękno naszego ciała, zajrzeć do najskrytszych zakamarków ludzkiego organizmu oraz poznać szczegółowo układy narządów, m.in. kostny, mięśniowy, trawienny, oddechowy, krążenia i nerwowy.

Wystawa czynna 3 miesiące.

 

Bezpłatne warsztaty i wykłady w Muzeum Narodowym

Bezpłatne warsztaty i wykłady w Muzeum Narodowym

godz. 12.00, Muzeum Narodowe, pl. Powstańców Warszawy 5, wstęp wolny,

24 października

 • godz. 12.00 „Alzacki dobrodziej śląskich karmelitów. Fundacje Johanna Adama de Garniera” – wykład. Zakon NMP z Góry Karmel pojawił się na Śląsku pod koniec XIV w., wtedy też powstał klasztor w Strzegomiu, który zlikwidowany został w okresie reformacji. Po zakończeniu wojny trzydziestoletniej udało się go odzyskać oraz założyć trzy nowe placówki: w Głębowicach, Wołowie i Kożuchowie. Kluczową rolę w ich powstaniu odegrał baron Johann Adam de Garnier, pochodzący z Alzacji, pułkownik wojsk cesarskich, właściciel dóbr w Głębowicach, któremu poświęcone będzie to spotkanie. Wykład wygłosi Dariusz Galewski. 
 • godz. 14.00 Spacer z wolontariuszami: „Wytworne damy w Muzeum”, oprowadza Małgorzata Reszka.

 

Aktywne Parki – ostatni weekend

Aktywne Parki – ostatni weekend

sobota-niedziela, godz. 12.00-17.00, Wyspa Piaskowa, park Południowy, park Jedności (Zakrzów), wstęp wolny

Ostatni weekend Aktywnych Parków. W trzech miejscach: w parku Południowym, zakrzowskim parku Jedności oraz na Wyspie Piaskowej czekać będą instruktorzy, którzy zachęcą mieszkańców do wspólnych ćwiczeń, treningów, rozgrywek, turniejów. Przygotowana kadra oraz sprzęt sportowy gwarantują dobrą zabawę i dużo ruchu. Na miejscu będzie drobny sprzęt sportowy – badmintony, turnballe, piłki, frisbee, łuki. Więcej.

 

Wspinaczka sportowa - Wrocławska Liga Boulderowa 2015

Wspinaczka sportowa – Wrocławska Liga Boulderowa 2015

Ściana wspinaczkowa Zerwa, ul. Przybyszewskiego 63 sala 174 – budynek Uniwersytetu Wrocławskiego

Do końca października trwa III edycja Wrocławskiej Ligi Boulderowej. W tych dniach i w godzinach otwarcia ściany wspinaczkowej (www.zerwa.pl) każdy może rozpocząć przygodę ze wspinaniem. Zapraszamy wszystkich chętnych do zabawy. Więcej na stronach: www.wlbwroc.cba.pl lub FB: www.facebook.com/wlbwroclaw.

 

Święto Dyni w MDK Fabryczna

Święto Dyni w MDK Fabryczna

sobota, 24 października, godz. 12.00-16.00, ul. Zemska 16a, obowiązują zapisy

Warsztaty, na których z dyni będzie można zrobić dzieło sztuki. Podczas zajęć uczestnicy zobaczą jak wykonać lampion, warzywne stwory, poznają też przepis na ciasteczka z tego warzywa.

Zapisy: 71 785 09 20 lub na portierni MDK Fabryczna.

Wstęp wolny z własną dynią, pozostali 5 zł.

 

„Cukierek albo psikus”, czyli Halloween w Arkadach Wrocławskich

„Cukierek albo psikus”, czyli Halloween w Arkadach Wrocławskich

sobota, 24 października, godz. 12.00, Arkady Wrocławskie 2-4 (parter), wstęp wolny

Warsztaty szycia upiornych strojów w ramach Arkadowego Uniwerku. Dzieci spełnią swoje kostiumowe marzenia oraz poznają halloweenowe zabawy. Będzie można spotkać duchy, czarownice i dynie z wyszczerbionymi zębami. Tego dnia odbędą się także halloweenowe zawody. Na zakończenie zajęć dzieci upolują słodycze, rozbijając wiszącą piniatę w kształcie dyni. 

Finał ligi futbolu amerykańskiego

Finał ligi futbolu amerykańskiego

sobota, 24 października, godz. 13.30, stadionie przy ul. Sztabowej 101

Starcie niepokonanych w tym sezonie futbolistów Wrocław Outlaws z także niepokonanymi Warsaw Dukes. Stawką meczu jest mistrzostwo PLFA 2. 

Banici w swojej historii grali już raz z warszawskimi Książętami. W sparingu w maju pokonali ich 44:7. Jednak teraz na boisko wejdą dwie zupełnie inne drużyny niż te które grały w tamtym sparingu. Wiele wskazuje na to, że w  sobotę będziemy świadkami arcyciekawych wydarzeń.

 

Straszne Muzeum – wystawa powozów i warsztaty dla dzieci

Straszne Muzeum – wystawa powozów i warsztaty dla dzieci

sobota, 24 października, godz. 15.00, Muzeum Powozów Galowice pod Wrocławiem

Pokazana zostanie unikatowa ekspozycję „Karawanem przez historię”, czyli rzecz o konnych pojazdach pogrzebowych, na której prezentowane są największy pojazd tego typu w Polsce. Dopełnieniem wystawy będą stare ryciny i zdjęcia z epoki oraz współczesne fotografie związane z tematem konnych wozów pogrzebowych. 

 • godz. 15.00 – bezpłatne twórcze warsztaty dla dzieci, które będą tworzyć kostiumy, maski, peleryny. Będzie rozmowa o potworach, wampirach i dobrych duszkach, a każde dziecko, stworzy własne przebranie. Dorośli mogą wziąć udział w warsztatach wykonywania świec (koszt udziału 30 zł, obowiązują zapisy na muzeum@gallen.pl), 
 • 16.30 – specjalne oprowadzanie z dreszczykiem (opłata zgodnie z cennikiem muzeum).

 

Noc bez księżyca

Noc bez księżyca

godz. 15.00, Wrocławski Teatr Lalek, pl. Teatralny 4, bilety 25 zł i 20 zł 
Gdy zapada noc, robi się ciemno, bardzo ciemno. Chyba że świeci księżyc. Ale on nie zawsze świeci. Czasem nie ma go na niebie. Gdzie wtedy jest i co porabia? To pytanie nie daje spokoju Zohar, która postanawia odnaleźć nieobecny księżyc i przywrócić jego światło światu pogrążonemu w ciemności. Wyrusza w podróż przez nocne miasto, odważnie stawiając czoła wszystkim niespodziankom, jakie napotka na swej drodze. Rezerwacja biletów: tel. 71 335-49-49, widownia@teatrlalek.wroclaw.pl

 

Wrocławskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora WROSTJA

Wrocławskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora WROSTJA

sobota-niedziela, Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna, ul. Braniborska 59

WROSTJA potrwają od 24 do 26 października. Tym razem w części międzynarodowej zobaczymy aktorów z Litwy, Słowacji, Ukrainy i Wielkiej Brytanii. W programie, jak co roku, Dzień Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego Filia w Wrocławiu, podczas którego odbędą się premiery spektakli według tekstów Tadeusza Różewicza w wykonaniu Wiesława Komasy i Krzysztofa Gordona oraz promocja nowszej publikacji z serii „Czarna Książeczka z Hamletem”. W pierwszym dniu Spotkań będzie można zobaczyć dwa głośne monodramy w wykonaniu Jacka Poniedziałka i Kamila Maćkowiaka. Szczegółowy program 

Rezerwacja miejsc na spektakle tel. 71 34 2 22 91 lub osobiście w Dolnośląskim Centrum Informacji Kulturalnej OKiS, Rynek-Ratusz 24.

 

SAM, czyli przygotowanie do życia w rodzinie

SAM, czyli przygotowanie do życia w rodzinie

odz. 18.00, Wrocławski Teatr Lalek, pl. Teatralny 4, bilety: 25 zł i 30 zł

Komedia muzyczna dla dorosłych. Tytułowy bohater, trzynastoletni Samuel, wydaje się być typowym klasowym outsiderem: pochodzi z inteligenckiej rodziny, nosi okulary, nie uprawia sportu, a wolny czas spędza przy pianinie. Szkolni koledzy lekceważą go, a dziewczyny nie zwracają na niego uwagi. Ten pozornie schematyczny obraz szybko się komplikuje. Zgodne małżeństwo rodziców Sama rozpada się, w jego życiu pojawia się Ta Jedyna, a wszystko razem sprawia, że chłopiec zaczyna mieć problemy w szkole. Rezerwacja: widownia@teatrlalek.wroclaw.pl

 

Stolice moich Ojczyzn - wernisaż fotografii Andrzeja Rokosza

Stolice moich Ojczyzn - wernisaż fotografii Andrzeja Rokosza

sobota, 24 października, godz. 18.00, Vinci - Fit - Art, ul. Sukiennice 1/2 w lok. 5.

Wrocławskie Centrum Seniora poleca wernisaż fotografii Andrzeja Rokosza, znanego głównie jako pana Tadeusza Wilka - artysty, fotografa, aktywnego seniora, wolontariusza, współpracującego z Wrocławskim Centrum Seniora, wspierającego instytucję pięknymi fotografiami z wielu wydarzeń z życia Centrum. Pan Tadeusz jest także aktywnym uczestnikiem Akademii Leonarda da Vinci - Złoty Wiek. Jego fotografie mają charakter artystyczny i reporterski.

Strona z fotografiami artysty: http://www.swiatobrazu.pl/fotografie/galeria/uzytkownika/id/74798

 

Festiwal Akademickich Orkiestr Symfonicznych – Poznańczycy we Wrocławiu

Festiwal Akademickich Orkiestr Symfonicznych – Poznańczycy we Wrocławiu

sobota, 24 października, godz. 18.00, sala koncertowa Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego, pl. Jana Pawła II

W ramach Festiwalu Akademickich Orkiestr Symfonicznych.

Program koncertu:
A. Zdrojek-Suchodolska – Zamglenia na orkiestrę symfoniczną 
S. Rachmaninow – III Koncert fortepianowy d-moll op. 30
M. Rimski-Korsakow – Szeherezada
 
Wstęp na koncert po okazaniu bezpłatnej karty wstępu (po odbiór kart wstępu trzeba się zgłosić do recepcji budynku E).

 

 

Otwarcie Wystawy \" data-mce-src=

Otwarcie Wystawy "Kolekcja" - obrazy Mateusza Budzyńskiego

sobota, 24 października, godz. 19.00, Klub Muzycznym Heca, Rynek 7
Mateusz Budzyński -absolwent Wydziału Malarstwa i Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.Uczy malarstwa i rysunku w ASPP Abrys we Wrocławiu. Brał udział w siedmiu wystawach indywidualnych i kilkunastu wystawach zbiorowych w Polsce i zagranicą. 
Wystawa potrwa do 12 listopada 2015.

 

Koncert kwartetu Pakamera \" data-mce-src=

Koncert kwartetu Pakamera "Muzyka z ekranu" wraz z Aleksandrą Bugaj

sobota, 24 październkia, godz. 19.00, cafe wine-bar COCOFLI, ul. Włodkowica 9, wstęp wolny

Kwartet Pakamera tworzą instrumentalistki NFM Leopoldinum Orkiestry Kameralnej z Wrocławia, laureatki konkursów muzycznych, m.in. Międzynarodowego Konkursu Współczesnej Muzyki Kameralnej w Krakowie. W ramach programu Muzyka z ekranu wykonają utwory z filmów: Psychoza, Amelia, Ojciec chrzestny, Star Wars, Lista Schindlera, James Bond, Desperado, Zmiennicy, 07 zgłoś się. Pakamera ma w dorobku dużą liczbę nagrań dla potrzeb kina, teatru i telewizji oraz udział w nagraniach płyt twórców muzyki popularnej, między innymi zespołów Mikromusic, Digit All Love oraz Krzysztofa Kiljańskiego, Katarzyny Nosowskiej, Janusza Radka, Sambora Dudzińskiego.

 

Halloween Beer Party

Halloween Beer Party

sobota, 24 października, godz. 18.00, Zaklęte Rewiry (Klub Pralnia), ul. Krakowska 100, wejściówką jest przyniesienie ze sobą dyni lub świecy

Mile widziane są stroje lub makijaż w klimacie Halloween. Podczas imprezy będą serwowane wyjątkowe piwa rzemieślnicze z zagranicznych oraz polskich browarów. Na imprezie pojawi się premierowo piwo dyniowe – DYNIAMIT – w popularnym w USA stylu Pumpkin Ale, Tłem muzycznym wieczoru będą cztery akustyczne koncerty (punk, rock, folk) przygotowane specjalnie na tę imprezę przez wrocławskie kapele: This Noise, Carbonville, Chicken FooD oraz Trio grające muzykę celtycką. Podczas imprezy serwowane będą z Food Trucka Bratwursty: hot dogi, kiełbaski oraz specjalnie przygotowane dania z dyni. 

 

Życie jest snem - €“ pożegnanie z tytułem

„Życie jest snem” – pożegnanie z tytułem

sobota godz. 19.15, niedziela godz. 18.15, Wrocławski Teatr Współczesny

Pod koniec października ostatnia szansa obejrzenia spektaklu Wrocławski Teatru Współczesnego w reżyserii Lecha Raczaka „Życie jest snem” [w repertuarze od stycznia 2013].

 „Życie jest snem” siedemnastowiecznego dramaturga Calderóna de la Barki to rzecz o poszukiwaniu tajemnicy i głębi istnienia przez ludzi pełnych niepokojów, niepewnych niczego na tym świecie, nawet samych siebie, borykających się z losem.

Słynny dramat prezentujemy w znakomitej obsadzie aktorskiej – na scenie między innymi Maciej Tomaszewski i partnerująca mu Renata Kościelniak, a także Krzysztof Kuliński i Krzysztof Zych oraz grono młodych aktorów WTW.

25 października, w niedzielę, teatr dla rodziców: spektakl z opcją bezpłatnej opieki nad dzieckiem. 

 

Specjalne pokazy fontanny multimedialnej

Specjalne pokazy fontanny multimedialnej

godz. 19.00, sobota-niedziela, pergola przy Hali Stulecia

Fontanna zajmuje powierzchnię bliską 1 ha, a na jej dnie umieszczono aż 800 punktów świetlnych, 300 dysz wodnych oraz 3 dysze ogniowe. Wstęp na teren pergoli jest bezpłatny. Pokazy można oglądać z tarasu widokowego Wrocławskiego Centrum Kongresowego w cenie 5 zł/os. Bilety dostępne są w dniu wydarzenia w holu głównym WCK.

 • godz. 19.00 – sobota, 24 października: Cztery Żywioły
 • godz. 1.:00 – niedziela, 25 października: Mikro- i Makrokosmos

 

Koncert Lari Lu w klubie Anima

Koncert Lari Lu w klubie Anima

sobota, 24 października, Wrocławski Klub Anima, ul. Pilczycka 47, bilety 20/25 zł

Wokalistka Anna Józefina Lubieniecka komponuje od 2014 roku pod pseudonimem LARI LU. Była wokalistka zespołu Varius Manx oraz solistka w zespole Piotra Rubika. Jest muzycznym samoukiem, charyzmatyczną wokalistką o natychmiast rozpoznawalnym głosie i autorką poruszających tekstów w języku polskim. Nagrała płytę „11”. Brzmieniowo album Lari Lu jest ciekawym połączeniem nowoczesnej elektroniki z perkusją i rzadkimi instrumentami akustycznymi, jak dulcimer, sitar czy viola da gamba. Oryginalne aranżacje wraz z ekspresyjnymi aranżacjami wokalnymi nieco wymykają się tradycyjnym kategoriom muzycznym indie czy electro pop.

 

MAKI MIKA w MaluMika

MAKI MIKA w MaluMika

sobota, 24 października, 18.00-21.30, MaluMika, rezerwacja miejsc do 22.10 

O godz. 18.00 odbędzie się pokaz dotyczący sushi w wykonaniu wegańskiej restauracji z Wrocławia The ROOT oraz degustacja wina, którą przeprowadzi Wine Not. Będzie też możliwość stworzenia własnego zestawu do sushi. Organizatorzy proszą o wcześniejszą rezerwację (do 22 paź). Cena: 5 za sushi, 10 za wino oraz 17 zł za miskę na wasabi, 17 zł za talerz na mini zestaw sushi, 32/37 zł za większy talerz na sushi.

 

\" data-mce-src=

„Las” autorski monodram muzyczny Angeliki Pytel

sobota, 24 października, Klub Pod Kolumnami, pl. św. Macieja 21, godz. 19.00 bilety: 15/25 zł

Historia dziewczyny zagubionej w świecie w którym buty same tańczą, tajemnicy lasu zamieszkałego przez roje motyli strzeże drwal, zaś wanna napełnia się morską wodą.  
Czy można się rozpuścić?  
Jak uwierzyć w to wszystko, gdy zza okna dociera blask reklam i hałas tramwajów?  
Studium samotności w tłumie ludzi.  
Kiedy nie wiesz co powiedzieć po prostu to zaśpiewaj.  

Angelika Pytel (26 lat) – aktorka filmowa i teatralna, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie Filia we Wrocławiu. 

 

Koncerty Hawdalowe: Di Galitzyaner Klezmorim Koncert

Koncerty Hawdalowe: Di Galitzyaner Klezmorim Koncert

sobota, 24 października, godz. 19.02, Synagoga Pod Białym Bocianem, ul. Włodkowica 7, bilety 25/35 zł

Zespół w swej twórczości nawiązuje do tradycji muzyki klezmerskiej. Poetycka, melancholijna melodyka przeplata się z żarliwą, ekstatyczną żywiołowością, tworząc przestrzeń wypełnioną szeroką gamą barw i emocji. Klasyczne, akademickie wykształcenie także nie pozostaje tutaj bez znaczenia. Oprócz utworów bazujących na oryginalnych melodiach klezmerskich, coraz więcej jest w repertuarze Di Galitzyaner Klezmorim kompozycji własnych. 

Koncerty Hawdalowe zagościły na stałe na kulturalnej mapie Miasta Spotkań. Odwołują się bezpośrednio do tradycji i kultury żydowskiej. Więcej

 

Gala Muaythai: Polska vs Tajlandia

Gala Muaythai: Polska vs Tajlandia

sobota, 24 października, godz. 19.30, Hala Orbita, ul. Wejherowska 34, bilety: 30-400 zł

Pierwszy mecz Polska-Tajlandia w Muay Thai. Polacy i Tajowie rywalizować będą w jednym z najpopularniejszych na świecie sportów walki. Faworytami starć będą niezwykle silni zawodnicy z Tajlandii. Thanelek Chompon, Seksurin, Robert Kit Kor Wit i Lek Light, którzy mają na koncie po kilkaset zawodowych pojedynków a w przeszłości zdobywali tytuły mistrzowskie. 

Boks tajski znajduje się programie The World Games 2017, ale ma duże szanse na znalezienie się wśród dyscyplin Letnich Igrzysk Olimpijskich.  

 

Niedziela, 25 października 2015 r.

 

Wrocławski Bazar Smakoszy

Wrocławski Bazar Smakoszy

godz. 10.00-16.00, każda niedziela przez cały rok, Browar Mieszczański, ul. Hubska 44, wstęp wolny

W każdą niedzielę przez cały rok kilkudziesięciu wystawców oferuje wysokiej jakości produkty polskie i zagraniczne oraz wyroby certyfikowane. Na Bazarze znaleźć można produkty wytwarzane w tradycyjny, nieprzemysłowy sposób. Bazarowy koszyk wypełnić można wiejską śmietaną, kremowym masłem, twarożkiem, krowim i kozim mlekiem, ekologicznym drobiem, certyfikowanymi warzywami, przetworami, miodami, olejami, przyprawami, sokami, serami, wędlinami, wypiekami i innymi rarytasami.

 

Wrocław Restaurant Week

Wrocław Restaurant Week

Przez dziewięć dni 18 wrocławskich restauracji podczas festiwalu Wrocław Restaurant Week proponować będzie specjalne menu, złożone z przystawki, dania głównego i deseru w promocyjnej cenie 39 zł. Podobnie jak w poprzedniej edycji wydarzenia, w festiwalu smaków wezmą udział wyróżniające się lokale, specjalizujące się w różnych kuchniach, które poziomem gastronomicznej oferty nie odbiegają od światowych standardów.

Lista restauracji, które biorą udział w wydarzeniu.

 

Warsztaty kendo

Warsztaty kendo

niedziela, 25 października, godz. 9.00-11.00, IX LO przy ul. Piotra Skargi 29/31 (wejście do obiektu sportowego od tylnej strony szkoły), wstęp wolny

Wrocławski Klub Kendo Ryushinkai organizuje dla dzieci i młodzieży (od lat 10) oraz dorosłych otwarty trening kendo. Można poznać sekrety japońskiej szermierki i spróbować własnych sił, albo po prostu popatrzeć na trening. Na miejscu będzie można również zasięgnąć informacji o naborze do sekcji kendo od października br. Do udziału w warsztatach wymagany jest luźny strój sportowy.

 

Wycieczki po Wrocławiu z przewodnikiem

Wycieczki po Wrocławiu z przewodnikiem

godz. 9.00
Wycieczki po Wrocławiu 
 • Od Rynku do Sky Tower – niedziela, godz. 9.00-11.00
Dodatkowe informacje i zapisy pod numerem tel. 71 346 60 05.

 

Poranki filmowe: Po drugiej stronie: co tam jest?

Poranki filmowe: Po drugiej stronie: co tam jest?

godz. 10.00, Kino Nowe Horyzonty, bilety 12 zł

W programie: Bajki Bolka i Lolka. Czarodziejskie lustro, Mami Fatale. Podziemne królestwo, Bali. Kamera, Koziołek Matołek. Po drugiej stronie tęczy

 

6. American Film Festival

6. American Film Festival

piątek-niedziela, 23-25 października, godz. 10.00-21.00, Kino Nowe Horyzonty, bilety 16-20 zł

 W tym roku, obok znanych z Cannes i Sundance tytułów będą też filmy mniej znanych i dopiero rozpoczynających karierę reżyserów, retrospektywa Clinta Eastwooda, czarnoskórych reżyserek oraz seanse reżyserów nagrodzonych Indie Star Award – Hala Hartleya i Davida Gordona Greena. Program

 

Kryte lodowiska przy ul. Wejherowskiej i przy ul. Spiskiej

Kryte lodowiska przy ul. Wejherowskiej i przy ul. Spiskiej

Orbita i ul. Spiska

Kryte lodowisko rozpoczęły sezon 2015/2016. Więcej o lodowiskach.

 

Ostatnie gonitwy i Hubertus – koniec sezonu wyścigowego

Ostatnie gonitwy i Hubertus – koniec sezonu wyścigowego

niedziela, 25 października, godz. 11.00, Tor Wyścigów Konnych Partynice, wstęp wolny

Nagroda Zamknięcia Sezonu – międzynarodowa gonitwa z przeszkodami – będzie ostatnim wyścigowym akcentem 2015 roku.

 • godz. 11.10. Trzyletnie konie pełnej krwi angielskiej powalczą o prymat w czempionacie płotowym
 • godz. 11.40. Ostatni raz w tym sezonie zaprezentują się araby.
 • godz. 13.00 Kłusaki francuskie spotkają się w najważniejszej dla tej rasy gonitwie w sezonie – Nagrodzie Cheval Francais. 
 • godz. 13.30 Wyścig folblutów będzie finałem Pucharu młodych jeźdźców.
 • godz. 14.00 Zamykający wyścigowy sezon mityng zwieńczy tradycyjny Hubertus, podczas którego wręczone zostaną trofea najlepszemu trenerowi i jeźdźcowi oraz właścicielowi najlepszego konia. Atrakcją będzie bicie rekordu prędkości koni różnych ras.

Dodatkowe atrakcje dla dzieci – kucyki, gry i zabawy. Konkurs rysunkowy dla dzieci na najciekawszego lisa. 

 

Cocofli Dzieciom: Tekturowo

Cocofli Dzieciom: Tekturowo

niedziela, 25 października, godz. 11.00, Cocofli, ul. Włodkowica 9, wstęp wolny

Niedzielne warsztaty w Cocofli poprowadzi Tekturowo. Zajęcia inspirowane będą książką, po to, by rozbudzić pokłady mocy i inwencji twórczych. Po lekturze zabierzemy się do pracy – będziemy wymyślać, tworzyć, konstruować. Każdy uczestnik zabierze do domu dzieło, przygotowane własnoręcznie, dzięki wyobraźni i zdolnościom plastycznym i manualnym.

 

Targi Staroci „Pod Iglicą”

Targi Staroci „Pod Iglicą”

godz. 8.00-16.00, teren wokół Hali Stulecia

Pod Halą Stulecia, na placu pod Iglicą, od lat w wybrane weekendy odbywają się Targi Staroci. Można tu upolować meble czy dzieła sztuki, jakich próżno szukać w sklepach. Wizyta na giełdzie może być zaowocować też znalezieniem czegoś naprawdę oryginalnego na prezent dla wyjątkowej osoby. Targi, oprócz kolekcjonerów, odwiedzane są też przez artystów, którzy chętnie wynajmują tam stoiska, sprzedając na nich rękodzieło, takie jak np. biżuteria czy domowe akcesoria.

 

Zajęcia w Humanitarium

Zajęcia w Humanitarium

sobota-niedziela, Humanitarium, ogrody Doświadczeń, ul. Stabłowicka 147a, bilety od 10 zł

Rezerwacje miejsc na stronie Humanitarium. 

niedziela, 25 października

 • godz. 13.15, 15.15 – Wężowe laboratorium – uczestnicy wytworzą specjalny płyn, który zmienią w ciekawe twory przypominające malutkie węże.  Dla dzieci w wieku 5-9 lat.
 • godz. 11,15, 12.15, 14.15, 16.15  Sekcja płuc. Zajęcia z anatomii płuc pozwolą zbadać wszystkie ich tajniki, a za pomocą skalpela uczestnicy dostaną się do wnętrza prawdziwego płuca, rozpoczynając fascynującą podróż w głąb ludzkiego organizmu. Dla dorosłych i młodzieży od 12 lat.
 • godz. 17.15  – Plastik z mleka. Dzieci dowiadują się, jaki jest skład mleka i co można z niego wyprodukować. Warsztat rodzinny (dzieci od 4-10 lat).

 

Zwiedzanie z lekkim zawrotem głowy - Panorama Racławicka

Zwiedzanie z lekkim zawrotem głowy – Panorama Racławicka

niedziela, 25 października, godz. 11.15, 13.15, wstęp 10 zł, obowiązuje rezerwacja

Dla dzieci w wieku 6-12 lat wraz z rodzicami. Po krótkim wstępie przeprowadzonym w Małej Rotundzie wspólne oglądanie malowidła Panoramy Racławickiej. Oprócz wysłuchania opowieści o powstawaniu wielkiego obrazu panoramowego i dokładnego obejrzenia Panoramy Racławickiej, drużyny rozwiążą zadania, które ukryte są w oznaczonych kopertach. Na koniec poszukiwania Następców Mistrzów i tworzenie własnej wersji Panoramy.

Zajęcia potrwają ok. 1 godziny. Wstęp 10 złotych od osoby. Rezerwacja telefoniczna: 71 3442344 lub 71 3441661 wew. 113; 114; 116.

 

Bezpłatne warsztaty i wykłady w Muzeum Narodowym

Bezpłatne warsztaty i wykłady w Muzeum Narodowym

godz. 12.00, Muzeum Narodowe, Pl. Powstańców Warszawy 5, niedziela – wstęp 5 zł

25 października

 • godz. 12.00 „Sztuka starożytnej Grecji” - wykład. Michał Pieczka, posługując się bogatym materiałem ilustracyjnym, omówi przemiany sztuki starożytnej Grecji począwszy od cywilizacji kreteńskiej i mykeńskiej, poprzez okres archaiczny i klasyczny aż po hellenistyczny. 

 

Aktywne Parki – ostatni weekend

Aktywne Parki – ostatni weekend

godz. 12.00-17.00, Wyspa Piaskowa, park Południowy, park Jedności (Zakrzów), wstęp wolny

W trzech miejscach: w parku Południowym, zakrzowskim parku Jedności oraz na Wyspie Piaskowej w październikowe weekendy czekać będą instruktorzy, którzy zachęcą mieszkańców do wspólnych ćwiczeń, treningów, rozgrywek, turniejów.Na miejscu będzie drobny sprzęt sportowy – badmintony, turnballe, piłki, frisbee, łuki. Więcej 

 

Jesienny spacer - zwiedzanie cmentarza Św. Wawrzyńca

Jesienny spacer - zwiedzanie cmentarza Św. Wawrzyńca

niedziela, 25 października, godz. 12.00, bilet 5 zł

W ramach cyklicznych spacerów z przewodnikiem, organizowanych przez Centrum Poznawcze Hali Stulecia, uczestnicy zwiedzą cmentarz katedralny Św. Wawrzyńca przy ul. Bujwida.

Zabytkowa nekropolia została założona w 1866 roku, po wyczerpaniu miejsca na dawnym cmentarzu parafii katedralnej przy ulicy Miłej. Wejście główne zdobi ceglana brama z napisem St. Laurentius. Spacer rozpoczyna się o godzinie 12.00 w Centrum Poznawczym Hali Stulecia. W przypadku wątpliwości, czy ze względu na warunki pogodowe spacer odbędzie się, prosimy o kontakt pod numerem telefonu 71 347 50 47 albo 71 347 51 51.

 

Michała Jędrzejewskiego poczta osobista

Michała Jędrzejewskiego poczta osobista

Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu, ul. Z. Krasińskiego 1
Michała Jędrzejewskiego poczta osobista" to wyjątkowa wystawa, a zarazem podróż po nieistniejących państwach i kontynentach przedstawiona w postaci znaczków pocztowych, na którą zapraszamy do MPiT! Niedziela wstęp wolny! Godz. otwarcia Muzeum: sob. 10.00-15.00, niedziela godz. 11.00-16.00 www. muzeum.wroclaw.pl

.

 

Wspinaczka sportowa - Wrocławska Liga Boulderowa 2015

Wspinaczka sportowa – Wrocławska Liga Boulderowa 2015

Ściana wspinaczkowa Zerwa, ul. Przybyszewskiego 63 sala 174 – budynek Uniwersytetu Wrocławskiego

Do końca października trwa III edycja Wrocławskiej Ligi Boulderowej. W tych dniach i w godzinach otwarcia ściany wspinaczkowej (www.zerwa.pl) każdy może rozpocząć przygodę ze wspinaniem. Zapraszamy wszystkich chętnych do zabawy. Więcej na stronach: www.wlbwroc.cba.pl lub FB: www.facebook.com/wlbwroclaw.

 

Gra Miejska ˜– 70 lat później

Gra Miejska – 70 lat później

niedziela, 25 października, start godz. 12.00 na skrzyżowaniu ulic Łokietka i Drobnera (pod muralem „Brama do Nadodrza”), finał ok. 15.00 na pl. Solnym, udział bezpłatny

Wydarzenie jest finałem projektu, który lokalny oddział Klubu Jagiellońskiego przeprowadził z wrocławskimi gimnazjalistami dzięki wsparciu programu mikroGRANTY. Gra miejska jest organizowana z uczniami i jest ich prezentem dla wrocławian. Realizując cykl spotkań i warsztatów skonstruowanych wokół przełomowych wydarzeń, które wpłynęły na tożsamość Wrocławia i wspólnoty jego mieszkańców, organizatorzy chcą opowiedzieć powojenną historię Wrocławia. Każde ze spotkań składa się z dwóch części: rozmowy ze świadkami historii, oraz warsztatów nawiązujących do tematyki poruszanej w dyskusji. Gra miejska będzie opierała się na zagadkach, będzie można sprawdzić swoją wiedzę o Wrocławiu i kreatywność. 

Obowiązkowa rejestracja na http://zapisy.70latpozniej.pl/ do 23.10 do godz. 18:00

 

Niedzielne poranki filmowe i warsztaty – Centrum Sztuki WRO

Niedzielne poranki filmowe i warsztaty – Centrum Sztuki WRO

25 października, godz. 12.30, Centrum Sztuki WRO, Widok 7, wstęp wolny

Spotkanie ze specjalnie wybranymi, najciekawszymi przykładami rosyjskiej animacji. W programie filmy lalkowe powstające w latach 60. i 70. w największym i najpopularniejszym, działającym od 1936 roku rosyjskim studiu animacji – Sojuzmultfilm. Publiczność pozna barwne przygody czwórki bohaterów – małpki, słonika, papugi i węża boa. Po projekcji na najmłodszych widzów czekają zabawy warsztatowe. 

 

Coniedzielne Warsztaty Rodzinne

Coniedzielne Warsztaty Rodzinne

godz. 13.30-15.00, Muzeum Współczesne Wrocław, pl. Strzegomski 2 (bunkier), wstęp wolny, zgłoszenia: edukacja@muzeumwspolczesne.pl

Warsztat dla rodziców z dziećmi trwa półtorej godziny i składa się z dwóch części: na początku spotkania wspólnie zwiedzanie aktualnej wystawy, druga część to  działania manualne, które umożliwią wszystkim twórcze wykorzystanie rozbudzonej wrażliwości i wyobraźni.

Program 25 października – W BRZUCHU ZIEMI
Ziemia skrywa w sobie wiele znaczeń. Jest synonimem bezpieczeństwa, jednak to, co kryje się pod jej powierzchnią, kojarzymy z tajemniczą sferą podświadomości. Ziemia to także ogromy potencjał twórczy, którego siła rodzi życie w nieskończonej wielości jego form. W trakcie warsztatu odwiedzimy nową odsłonę Samoobsługowego Muzeum, interaktywnej przestrzeni zaprojektowanej przez Patrycję Mastej. Tym razem znajdziemy się w ciepłym wnętrzu ziemi i do tworzenia własnych kompozycji będziemy wykorzystywać różne zmysły.

 

VI Marsz Mężczyzn

VI Marsz Mężczyzn

niedziela, 25 października, godz. 13.30, kościół garnizonowy pw. św. Elżbiety, wstęp wolny

VI Marsz Mężczyzn „Synowie Miłosierdzia” jest zarówno dla silnych i twardych mężczyzn, którzy chcą wzmocnić swoją wiarę w Chrystusa i przywiązanie do Ewangelii, jak i dla tych, którzy wierni Bogu i modlitwie, chcą stawać się jeszcze silniejsi i odważniejsi. 

Marsz wyruszy spod kościoła po mszy w godzinę miłosierdzia, tj. o godz. 15.00. Każdy może się dołączyć.

 

Transmisja: półfinały i finały Mistrzostw Świata

Transmisja: półfinały i finały mistrzostw świata

niedziela, 25 października, godz. 14.00 – półfinały, sobota 31 października, godz. 12.00 – finały, Multikino Arkady Wrocławskie, bilety 35 zł

Multikino przy współpracy z marką Sprite i producentem gry Riot Games zapraszają na transmisję rozgrywek Mistrzostw Świata League of Legends 2015. Transmisje półfinałów odbędą się w niedzielę, 25 października, o 14.00, a finały w sobotę, 31 października, o 12.00.

Finały relacjonowane będą bezpośrednio z Mercedes-Benz Arena w Berlinie.

Uwaga! Komentarz oryginalny, angielski.

 

Noc bez księżyca

Noc bez księżyca

godz. 11.00, Wrocławski Teatr Lalek, pl. Teatralny 4, bilety 25 zł i 20 zł , rezerwacja: tel. 71 335-49-49, widownia@teatrlalek.wroclaw.pl

Gdy zapada noc, robi się ciemno, bardzo ciemno. Chyba że świeci księżyc. Ale on nie zawsze świeci. Czasem nie ma go na niebie. Gdzie wtedy jest i co porabia? To pytanie nie daje spokoju Zohar, która postanawia odnaleźć nieobecny księżyc i przywrócić jego światło światu pogrążonemu w ciemności. Wyrusza w podróż przez nocne miasto, odważnie stawiając czoła wszystkim niespodziankom, jakie napotka na swej drodze. Będzie ich wiele: ludzie przypominający ryby, złodzieje wyglądający zupełnie jak złodzieje, księżyc w ogóle nie przypominający księżyca. Świat nocą jest zupełnie inny niż za dnia. W tej historii każdy może zobaczyć coś zupełnie innego, tak jak każdy ma prawo do zabawy z własną wyobraźnią.

 

Witrażowy SWAP

Witrażowy SWAP

niedziela, 25 października, godz. 16.00-19.00, ODT Światowid ul. Sempołowskiej 54A, wstęp wolny

Wymienisz swoje ubrania, nauczysz się robienia biżuterii witrażowej na warsztatach pod okiem zawodowego artysty witrażownika. Zabawisz się, przygotowując własną stylizację – skorzystasz z porad naszej konsultantki. Weźmiesz udział w pokazie mody.

Najlepsze stylizacje nagrodzone zostaną wejściówkami na koncerty organizowane przez ODT Światowid.

Mile widziane zgłoszenia: tel. 71 348 30 10, do 23 października. Liczba stanowisk witrażowniczych na warsztatach ograniczona.

 

SAM, czyli przygotowanie do życia w rodzinie

SAM, czyli przygotowanie do życia w rodzinie

godz. 17.00, Wrocławski Teatr Lalek, pl. Teatralny 4, bilety: 25 zł i 30 zł, rezerwacja: widownia@teatrlalek.wroclaw.pl

Komedia muzyczna dla dorosłych. Tytułowy bohater, trzynastoletni Samuel, wydaje się być typowym klasowym outsiderem: pochodzi z inteligenckiej rodziny, nosi okulary, nie uprawia sportu, a wolny czas spędza przy pianinie. Szkolni koledzy lekceważą go, a dziewczyny nie zwracają na niego uwagi. Ten pozornie schematyczny obraz szybko się komplikuje. Zgodne małżeństwo rodziców Sama rozpada się, w jego życiu pojawia się Ta Jedyna, a wszystko razem sprawia, że chłopiec zaczyna mieć problemy w szkole.

 

Życie jest snem - €“ pożegnanie z tytułem

„Życie jest snem” – pożegnanie z tytułem

niedziela, 25 października, godz. 18.15, Wrocławski Teatr Współczesny

 „Życie jest snem” siedemnastowiecznego dramaturga Calderóna de la Barki to rzecz o poszukiwaniu tajemnicy i głębi istnienia przez ludzi pełnych niepokojów, niepewnych niczego na tym świecie, nawet samych siebie, borykających się z losem.

Słynny dramat prezentujemy w znakomitej obsadzie aktorskiej – na scenie między innymi Maciej Tomaszewski i partnerująca mu Renata Kościelniak, a także Krzysztof Kuliński i Krzysztof Zych oraz grono młodych aktorów WTW.

25 października, w niedzielę, teatr dla rodziców: spektakl z opcją bezpłatnej opieki nad dzieckiem. 

 

Specjalne pokazy fontanny multimedialnej

Specjalne pokazy fontanny multimedialnej

godz. 19.00, sobota-niedziela, pergola przy Hali Stulecia

Fontanna zajmuje powierzchnię bliską 1 ha, a na jej dnie umieszczono aż 800 punktów świetlnych, 300 dysz wodnych oraz 3 dysze ogniowe. Wstęp na teren pergoli jest bezpłatny. Pokazy można oglądać z tarasu widokowego Wrocławskiego Centrum Kongresowego w cenie 5 zł/os. Bilety dostępne są w dniu wydarzenia w holu głównym WCK.

 • godz. 19:00 – niedziela, 25 października: Mikro- i Makrokosmos

 

Wieczory Tumskie: recital Krzysztofa Musiała

Wieczory Tumskie: recital Krzysztofa Musiała

niedziela, 25 października, godz. 19.00, kościół Św. Krzyża na Ostrowie Tumskim, wstęp wolny

Najważniejszym i najbardziej tradycyjnym instrumentem w Kościele katolickim są organy. Podczas spotkania będzie możliwość poznania ich historii i znaczenia dla liturgii.

Program:

Wykład pt.: „Organy w liturgii Kościoła katolickiego na przestrzeni wieków” wygłosi dr Tomasz Głuchowski z Akademii Muzycznej we Wrocławiu. W części muzycznej recital organowy Krzysztofa Musiała – laureata I nagrody IV Akademickiego Konkursu Organowego „Romuald Sroczyński in memoriam”, Poznań 2014. Usłyszymy kompozycje Johanna Sebastiana Bacha, Felixa Mendelssohna-Bartholdy’ego, Cesara Francka oraz Louisa Vierne’a.

 

Nut Ferment. Odcinek 10

Nut Ferment. Odcinek 10

niedziela, 25 października, godz. 19.00, Teatr Muzyczny Capitol, bilety 30 zł

Gośćmi Konrada Imieli będą:

 • João de Sousa,
 • Endy Yden,
 • zespół Behavior.

JOÃO DE SOUSA w dwóch swoich piosenkach i jednym coverze. ENDY YDEN w dwóch swoich piosenkach i jednym coverze BEHAVIOR. BEHAVIOR w dwóch swoich piosenkach i jednym coverze JOÃO DE SOUSA. Piosenkę tytułową zaśpiewa w tym odcinku Maciej Musiałowski.

 

Stand-Up Comedy in English w klubie Mleczarnia

Stand-Up Comedy in English w klubie Mleczarnia

niedziela, 25 października, godz. 19.00, klubokawiarnia Mleczarnia, ul. Włodkowica 7, bilety 20/15 zł

Stand up „The Roast Of Famous Jim Williams”. W angielskiej wersji językowej.

 

Przyjaciółki z Wenus

Przyjaciółki z Wenus

godz. 20.00, Centrum Inicjatyw Artystycznych ul. Tęczowa 79/81, bilety: 12 zł /18 zł , rezerwacje: www.cia.wroclaw.pl

Muzyczna opowieść o kobietach i mężczyznach. To rzecz o uczuciach, związkach, konfliktach, ukazująca w sposób zabawny różnice między płciami. Dla kobiet spektakl jest niepowtarzalną szansą zgłębienia tajemnic budowania szczęśliwego związku. Zabawną i momentami liryczną historią, która umożliwia oderwanie się od codziennych rozterek i zmartwień. Dla mężczyzn jest to okazja do odbycia podróży w dziwny i fascynujący świat kobiecego umysłu. 

 

Fixed Festung Breslau – impreza rowerowa

Fixed Festung Breslau – impreza rowerowa

Niedziela, 25 października 

12.00-16.00 – ALLEYCAT (7 zł) start i meta w Rowerowni CRK
16.00 – AFTER i zamknięcie imprezy
KONKURENCJE NA TORZE (25 zł)

 

Hunter w Starym Klasztorze

Hunter w Starym Klasztorze

niedziela, 25 października, godz. 20.00, ul. Purkyniego 1, bilety 35-45 zł

W tym roku zespół Hunter obchodzi 30-lecie istnienia. W związku z tym cały rok upłynie pod znakiem jubileuszowych oraz koncertów klubowych i plenerowych. Będzie można na nich usłyszeć utwory stare i nowe z każdej płyty. Odbędą się one w specjalnej scenografii, zaskakujących zwrotach akcji, kostiumach, a wszystko w zależności od możliwości technicznych sal koncertowych. Występy będą okraszone specjalnymi efektami świetlno-pirotechnicznymi.

 

City Sound: Apparat w Eterze

City Sound: Apparat w Eterze

niedziela, 25 października, godz. 20.00 klub Eter, ul. Kazimierza Wielkiego 19, bilety: 11/130/150 zł

Niemiecki DJ i producent Apparat po 9 latach powraca do Wrocławia. Światowa gwiazda muzyki elektronicznej wystąpi wraz z Live Bandem w ramach cyklu City Sound.

Apparat pojawia się w Polsce regularnie, ale rzadko przyjeżdża tu ze swoim zespołem. We Wrocławiu zagrał dotąd tylko raz, w 2006 roku, dając niezapomniany didżejski set w nieistniejącym już słynnym klubie Droga do Mekki.

 

 

 

 

 

Wieczór wyborczy u politologów

Wieczór wyborczy u politologów

niedziela, 25 października, godz. 20.00, Instytut Politologii, aula B, ul. Koszarowa 3, wstęp wolny

Instytut Politologii Uniwersytetu Wrocławskiego zaprasza na „wieczór wyborczy”. W programie m.in. komentarze eksperckie i dyskusja z politologami UWr, a także przegląd klipów wyborczych z poprzednich kampanii. Od godz. 21.05 dyskusja transmitowana będzie przez Polskie Radio Wrocław.

Wieczór wyborczy oparty będzie przede wszystkim na dyskusji z uczestnikami panelu ekspertów złożonego z czworga pracowników naukowych Instytutu Politologii na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego.

 

Atrakcje we Wrocławiu

  

Punkt widokowy w Kotowicach

Punkt widokowy w Kotowicach

wieża otwarta codziennie od 10.00 do 20.00, zwiedzanie bezpłatne

Unikatowy obiekt turystyczny położony jest w przysiółku Utrata nad brzegiem Odry w miejscowości Kotowice. Wieża jest położona 20 km od centrum Wrocławia.

Wieżę można uznać za najoryginalniejszy obiekt turystyczny, jaki powstał w ostatnich latach w bezpośrednim sąsiedztwie Wrocławia. Ma wysokość 40 metrów. Położona jest tuż przy brzegu Odry. Widać z niej ciekawą panoramę terenów przyrodniczych Natura 2000 gminy Siechnice, gminy Czernica oraz Wrocławia. Przy dobrej pogodzie podziwiać można piękną panoramę aglomeracji wrocławskiej i dużej części Dolnego Śląska: Masyw Ślęży, Wzgórza Niemczańsko-Strzelińskie oraz zarys Sudetów. Więcej o wydarzeniach na wieży: https://pl-pl.facebook.com/WIEZAwKOTOWICACH.

 

Otwarcie Wyspy Przygody Opatowicka

Wyspa Przygody Opatowicka

ul. Braci Gierymskich 131, godz. 9.00-19.00

Bilet dziecięcy kosztuje 15 zł, ulgowy 25 zł, a normalny 35 zł

 • Trasy łatwe: Małpka, Myszka
 • Trasy średnie: Wiewiórka, Dzięcioł, Świstak
 • Trasy trudne: Goryl, Pantera 

 

Największa w Polsce makieta kolejki

Największa w Polsce makieta kolejki

codziennie od 10.00 do 18.00, Dworzec Świebodzki, bilety 15/19 zł

Wystawa podzielona jest na kilka części. Jedna z nich poświęcona jest gospodarce leśnej i rolnej. Widać na niej zwierzęta hodowlane, a w głębi pięknie odwzorowane gospodarstwo agroturystyczne. W drugiej części znajduje się Karpacz oraz Śnieżka z wiernie odwzorowanym obserwatorium. Dalej natrafiamy na wrocławski Rynek z wiernie odwzorowanymi kamienicami, Dworzec Świebodzki oraz bloki z wielkiej płyty z ul. Żmigrodzkiej. W centralnym miejscu znajduje się stacja Kolejkowo.pl z repliką schroniska Szwajcarka.

Więcej czytaj tutaj.

 

Afrykarium we wrocławskim Zoo godz. 9.00-20.00, ostatnie wejście o 19.00, pozostałe pawilony w zoo otwarte do 16.00 Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią wrocławskiego ogrodu zoologicznego.   Morze

Afrykarium we wrocławskim zoo

godz. 9.00-18.00

Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego.

 • Morze Czerwone – rafa koralowa i ryby rafy koralowej;
 • Plaża nad Morzem Czerwonym – lądowe żółwie pustynne;Wielkie Jeziora Afrykańskie (Tanganika i Malawi) – około 50 różnych gatunków ryb – pielęgnic;
 • Kanał Mozambicki – płaszczki, rekiny młoty, rekiny lamparcie;
 • Wschodnia Afryka – hipopotamy nilowe oraz zwierzęta zamieszkujące sawannę jak: góralki (dalecy krewniacy słoni), mrówniki (często mylone z amerykańskimi mrówkojadami!) oraz dikdik (jedna z najmniejszych antylop);
 • Wybrzeże Namibii  to zewnętrzne baseny w Afrykarium Wrocław, zamieszkane przez pingwiny tońce oraz kotiki południowoafrykańskie (krewniacy popularnych lwów morskich);
 • Dżungla nad rzeką Kongo – krokodyle, wydry, manaty i towarzyszące im ryby – tilapie oraz kilka gatunków ptaków. 
Bilety, zwiedzanie, parkingi, dojazd

  

Kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej - Polinka

Kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej  Polinka

Polinka kursuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 21.00, a w sobotę i niedzielę od godziny 11.00 do 18.00. Startuje ze stacji przy Wybrzeżu Wyspiańskiego i ul. Na Grobli. Na darmowe przejazdy mogą studenci, doktoranci i pracownicy Politechniki Wrocławskiej. Pozostali muszą kupić bilet. Cena jednorazowego przejazdu wynosi 3 zł za bilet normalny i 1,5 zł za bilet ulgowy.

 

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo - godziny, wystawy

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo  godziny, wystawy

Sprawdź ofertę oraz godziny otwarcia

 

Punkty widokowe we Wrocławiu

Punkty widokowe we Wrocławiu

Taras widokowy w Sky Tower, Mostek Czarownic, Wieża Matematyczna oraz wieże archikatedry i kościoła św. Elżbiety - stąd można podziwiać panoramę Wrocławia. Sprawdź godziny otwarcia w długi weekend.

... więcej


Zgłoś uwagę