Anna Jantar... tańczyła we Wrocławiu

Jeden z pierwszych teledysków Anny Jantar do piosenki „Za nami barwy lata”, powstawał właśnie we Wrocławiu. Filmik podbija teraz internet, a my dzięki niemu możemy nie tylko wspominać wspaniałą polską piosenkarkę, ale także zobaczyć, jak 40 lat temu wyglądało nasze miasto.

  • Anna Jantar

    Anna Jantar na tle wrocławskiego ratusza


Ten teledysk to prawdziwy rarytas dla miłośników talentu tragicznie zmarłej gwiazdy, ale także dla tych którzy są ciekawi jak stolica regionu wyglądała 40 lat temu. Czarno biały film pokazuje Annę Jantar w wielu miejscach Wrocławia. W każdym z nich piosenkarka występuje w innej kreacji. Chyba najodważniejszą gwiazda wybrała do fragmentu z wrocławskim placem Gołębim w tle. Przez kilkanaście sekund mamy okazję podziwiać długie nogi piosenkarki ubranej w tak zwaną małą czarną.

Film kręcony był także w miejscu gdzie dzisiaj stoi pręgierz, przy pomniku Aleksandra Fredry, niedaleko głównego gmachu Uniwersytetu Wrocławskiego i w ogrodach Ossolineum. Dlaczego piosenkarka na teledysk do piosenki o pożegnaniu lata wybrała właśnie Wrocław? W tamtym czasie Anna Jantar współpracowała z wrocławskim Impartem, gdzie często koncertowała wraz z grupą Waganci. Być może podczas spacerów po wrocławskim Starym Mieście zdecydowała się, że właśnie ono będzie tłem do jej nowej piosenki.

Zgłoś uwagę