We Wrocławiu powstanie drugi drapacz chmur

Będzie miał 35 pięter i 140 metrów wysokości. Najwyższy z budynków kompleksu biurowo- usługowo–mieszkaniowego Quorum ma stać się drugim po Sky Tower wysokościowcem w mieście. Jego budowa rozpocznie się jeszcze w tym roku nad Odrą, przy ul. Sikorskiego.

  • fot. Cavatina


Kompleks budynków Quorum powstanie w ścisłym centrum Wrocławia, przy samym nabrzeżu Odry. Będzie się składał z trzech budynków biurowo-usługowych i jednego mieszkalnego.

Z widokiem na miasto i Odrę

Wzdłuż bulwarów planowane są m.in. restauracje i kawiarnie z ogródkami z widokiem na rzekę. Natomiast na czwartej kondygnacji – podium całego kompleksu – przewidziana jest powierzchnia przeznaczona na tarasy i zieleń, która będzie dostępna dla wszystkich mieszkańców.

Z drugiego najwyższego budynku we Wrocławiu będzie można także podziwiać panoramę miasta. Na najwyższej, 35. kondygnacji zaplanowano taras widokowy. Dodatkowo, w strefie wejściowej najwyższego budynku zlokalizowana będzie dwukondygnacyjna strefa usługowa. Z kolei od południowej strony budynku, znajdującego się po przeciwnej stronie ulicy, powstanie deptak oraz ogólnodostępne tereny zielone.

Biura i mieszkania

Quorum zaoferuje łącznie ponad 80 tys. mkw nowoczesnej powierzchni biurowej klasy A, zaś w budynku mieszkalnym powstanie około 330 mieszkań na wynajem. W całym kompleksie na potrzeby użytkowników biurowych oraz mieszkańców przewidziano ok. 1500 miejsc postojowych.

Rozpoczęcie prac budowlanych przy ul. Sikorskiego we Wrocławiu przewidziane jest jeszcze w tym roku.

Za projekt i generalne wykonawstwo Quorum odpowiada zespół Cavatina.Zgłoś uwagę