Szalone pacynki na Zamku w Leśnicy

Techniki grania pacynką, zabawa w teatr i stworzenie własnej lalki – to atrakcje, które czekają na dzieci w wieku przedszkolnym w Centrum Kultury Zamek w Leśnicy. W sobotę rusza cykl zajęć teatralnych dla najmłodszych.

  • Warsztaty teatralne na Zamku w Leśnicy

    Warsztaty teatralne na Zamku w Leśnicy


„Zabawa w teatr” to cykl zajęć, który ma na celu zapoznanie przedszkolaków z teatrem lalek. Podczas warsztatów maluchy poznają różne techniki teatru lalkowego, a także w formie zabawy - podstawy warsztatu aktorskiego.

Takie umiejętności pozwolą im na twórczą, rozwijającą podróż w bajkowym świecie lalek. Na każdych zajęciach dzieci będą poznawały inną technikę lakową. Pierwsze spotkanie  - „Szalona Pacynka” rozpocznie się od przedstawienia etiudy pacynkowej. Aktorzy pokażą dzieciom podstawy warsztatu grania pacynką. Maluchy będą też mogły odkryć tajemnice skrywane za kulisami oraz stworzyć własne pacynki.

Cykl „Brzdąc na Zamku” przygotowany jest z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym. Do tej pory dzieci mogły poznać polskie animacje, baśnie i muzykę – najbliższe cztery spotkania będą poświęcone teatrowi lalek.

Zdaniem organizatorów – edukacja teatralna powinna być integralną częścią wychowania dzieci we współczesnym świecie. Pozwala ona nie tylko wychowywać aktywnego, wrażliwego odbiorcę sztuki, ale też zaspokoić potrzeby psychiczne najmłodszych.

Spotkanie poprowadzą Jagoda Siegień i Piotr Bublewicz, studenci III roku na Wydziale Lalkarskim PWST we Wrocławiu.

Wstęp na warsztaty kosztuje 7 zł po wcześniejszej rezerwacji. Zapisy pod numerem tel. 71/3493281. Zajęcia trwają godzinę i przeznaczone są dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat.

Centrum Kultury Zamek – pl. Świętojański 1, sobota 28 lutego, godz. 11.00 i 12.30.


Centrum Kultury ZAMEK uczestniczy w programie UrbanCard Premium.
Posiadacze karty otrzymują 20 % zniżkę

Zgłoś uwagę