Wakacje we Wrocławiu. Pomysły na piątek

Ród wrocławskich krasnoludków rozrósł się do ponad trzystu. W piątek jest okazja na zawarcie bliżej znajomości z częścią tej rodziny. Serię zajęć dla dzieci i młodzieży organizują także wrocławskie muzea.


Piątkowe „Tropem wrocławskich krasnali” poświęcone jest krasnalom i ich zwierzętom. To spotkanie dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat wraz z rodzicami, udział w godzinnym spacerze z przewodnikiem jest bezpłatny.
Miejsce spotkania w piątek o godz. 18 w Rynku, przy Informacji Krasnalowa przy Ratuszu. Udział w wycieczce nie wymaga zapisów. Aby powędrować szlakiem krasnali wystarczy przyjść o odpowiedniej porze i dołączyć do przewodników.

Krótka historia krzesła

Podręcznikowa wiedza może nużyć nastolatków, ale w Muzeum Narodowym wprowadzono sposób, jak ciekawie i wciągająco opowiadać o przeszłości dzieciom i młodzieży. Np. pokazując wydarzenia z przeszłości na przykładzie historii krzesła. - W części teoretycznej zaprezentujemy zmiany stylowe, jakie dokonały się w konstrukcji i dekoracji krzesła od starożytności po wzornictwo współczesne. Opowiemy też o motywach symbolicznych związanych z tym meblem – zapowiadają organizatorzy.
Spotkanie zakończy się zabawami, w których wykorzystane zostaną krzesła. Zajęcia w Muzeum Narodowym rozpoczną się o godz. 10 i 12.

W ogrodzie i na Ostrowie

Serię zajęć dla dzieci i młodzieży przygotowało Muzeum Miejskie we Wrocławiu. W piątek zaprasza do Pałacu Królewskiego i na Ostrów Tumski.
Zajęcia „Magia symetrii” rozpocznie się w przypałacowym barokowym ogrodzie (wejście od ul. Kazimierza Wielkiego 35). Na jego przykładzie dzieci mają okazję poznać zasady XVIII-wiecznych założeń ogrodowych, symetrii. Zajęcia w terenie uzupełnią ćwiczenia plastyczne.

Kredki i szablony zostaną wykorzystane także podczas zajęć zatytułowanych „Od inicjału do monogramu”, także w Pałacu Królewskim. Uczestnicy podczas zwiedzania wystawy „1000 lat Wrocławia” poznają pojęcia „inicjał” oraz  „monogram”, a następnie sami będą próbowali zaprojektować swój inicjał.
Bezpłatne zajęcia trwają ok. 90 minut, w godz. 10-14. Zorganizowane grupy powinny wcześniej uzgodnić termin i godzinę zajęć z Działem Pedagogicznym pod numerem telefonu: 71 391 69 40 w. 113. Indywidualni goście mogą dołączyć do poszczególnych grup.
W piątek w godz. 9-13 historycy zapraszają dzieci i młodzież również na Ostrów Tumski na spacer zatytułowany „Święci w kamieniu zaklęci”. Przechadzka po najstarszej części miasta to okazja na poznanie ciekawostek z życia i legend związanych ze świętymi i błogosławionymi.
Grupy zorganizowane powinny uzgodnić terminu i godziny zajęć z Działem Pedagogicznym pod numerem telefonu: 71 347 16 96 w. 332.  Miejsce zbiórki – pomnik papieża Jana XXIII, od strony pl. Bema.

  • O innych pomysłach na wakacje we Wrocławiu czytaj TUTAJ
Zgłoś uwagę