Uniwersytet Medyczny: Przeciwko koronawirusowi zaszczepiono ponad 1400 studentów

Studenci kierunków medycznych są w grupie „zero”, czyli na początku kolejki do szczepienia przeciwko koronawirosowi. Na wrocławskim Uniwersytecie Medycznym szczepionki podano ponad 1400 studentom.

  • Kampus Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, fot. Tomasz Walków

    Kampus Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, fot. Tomasz Walków


- Od 4 stycznia do 15 stycznia zaszczepiliśmy 1415 osób – informuje Monika Maziak, rzeczniczka prasowa Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

To studenci ze wszystkich wydziałów. Wśród nich są obcokrajowcy kształcący się we Wrocławiu, zarówno w formule English Division, jak i na zajęciach z wykładowym językiem polskim.

Część studentów English Division szczepiła się w domach i tam muszą przyjąć drugą dawkę. Na uczelni nie można zakończyć procesu rozpoczętego w innym miejscu.

Monika Maziak: - Na swoje szczepienie czekają jeszcze 1122 osoby. Na razie musieliśmy wstrzymać podawanie pierwszej dawki szczepionki kolejnym chętnym ze względu na brak gwarancji dostawy preparatu. Musimy zachować odpowiednią liczbę szczepionek do podania drugiej dawki. Tak samo zdecydowały władze innych instytucji, w których odbywają się szczepienia.Zgłoś uwagę