SMS podpowie, czy prawo jazdy już gotowe

Czekasz na prawo jazdy lub dowód rejestracyjny? Teraz sms podpowie, czy dokument jest gotowy do odbioru.

  • usluga sms w urzedzie


Od 25 czerwca 2015 dla klientów Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego Wrocławia została uruchomiona nowa elektroniczna usługa: System Wysyłania Powiadomień.

Usługa polega na informowaniu pocztą elektroniczną lub SMS-em osoby uprawnionej do odbioru w urzędzie wyprodukowanego prawa jazdy lub dowodu rejestracyjnego pojazdu. Usługa jest bezpłatna i dobrowolna. Jedynym warunkiem skorzystania z niej jest wskazanie w składanym w urzędzie wniosku numeru telefonu komórkowego bądź adresu e-mail. Operatorem systemu jest Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A.

Statystyki

Co miesiąc cztery Centra Obsługi Mieszkańca (ul. G. Zapolskiej 4, pl. Nowy Targ 1-8, ul. W. Bogusławskiego 8,10 i al. M Kromera 44) odwiedza kilka tysięcy klientów. Najwięcej z nich korzysta z COM przy ul. Zapolskiej.

Tylko w czerwcu b.r. do wszystkich COM-ów zgłosiło się 4878 kierowców ze sprawami ziązanymi z prawem jazdy. 16 168 osób załatwiało spawy związane z rejestracją pojazdu (dane na podstawie pobranych biletów)Zgłoś uwagę