Wszyscy zainteresowani dziejami Wrocławia, samym miastem lub po prostu lubiący spacerować, będą mieli okazję lepiej poznać losy najciekawszych miejsc stolicy Dolnego Śląska. Każdy z uczestników otrzyma mapę z zaznaczonymi obiektami, które powinni odwiedzić (łącznie siedem).
W każdym z zaznaczonych punktów znajdzie się osoba, przybliżająca dzieje danego miejsca. Dodatkowo, w poszczególnych lokalizacjach będzie można otrzymać pieczątkę. Na uczestników, którzy zbiorą wszystkie, na Stadionie Olimpijskim czekać będzie medal oraz atrakcyjna pamiątka. Czas pokonania całej trasy nie będzie istotny – w wydarzeniu będzie liczył się jedynie udział, spacer po Wrocławiu oraz poznawanie historii miasta.
– Chcemy, aby wszyscy, którzy przyjadą do Wrocławia na 36. PKO Wrocław Maraton, dzień wcześniej razem z innymi chętnymi wrocławianami wystartowali w pierwszym w historii WrocWalk Marathon 2018, czyli spacerze po medal. Jest to impreza przede wszystkim rekreacyjna, która z jednej strony ma promować Wrocław, z drugiej propagować najprostszą formę roku, jaką jest chód – podkreśla Wojciech Gęstwa, dyrektor Młodzieżowego Centrum Sportu.

WrocWalk Marathon 2018 – spacer na medal
Biegi i maratony / Spacery i wycieczki Kompleks Stadionu Olimpijskiego
Zasady WrocWalk Marathon 2018
Spacerowicze będą mieli pełną dowolność w wyborze trasy, tempa, kolejności odwiedzanych obiektów, a nawet godziny rozpoczęcia zwiedzania (od 9.00 rano) – warunkiem odebrania medalu jest jedynie okazanie na Stadionie Olimpijskim między 13.00 a 18.00 mapy, podbitej pieczątkami z wszystkich zaznaczonych miejsc. W imprezie mogą wziąć udział całe rodziny – nie ma ograniczenia wiekowego, osoby niepełnoletnie muszą jedynie spacerować z opiekunami. Dopuszczalne są także zgłoszenia drużynowe. Pakiety startowe będzie można odebrać już dzień wcześniej, co oznacza, że trasę można zacząć w sobotę od dowolnego miejsca.
Obiektami do zwiedzania będą: Hala Stulecia, Archikatedra św. Jana Chrzciciela, Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego, Pałac Królewski (Muzeum Miejskie Wrocławia), Stary Ratusz (Muzeum Miejskie Wrocławia), Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Stadion Olimpijski (Izba Pamięci Wrocławskiego Sportu).
– Według naszych szacunków, optymalne przejście trasy i zaliczenie wszystkich miejsc to dystans ok. 15 kilometrów – podsumowuje Wojciech Gęstwa.
Jak zapisać się na spacer po medal?
Zapisy do WrocWalk Marathonu 2018 potrwają do 30 czerwca lub do wyczerpania limitu 1000 uczestników. Warunkiem wzięcia udziału w imprezie jest uiszczenie opłaty startowej w wysokości 20 zł. Więcej informacji oraz zapisy dostępne tutaj. Obecnie została jeszcze ponad połowa wolnych miejsc do wzięcia udziału w spacerze po medal.