Idea rajdu jest prosta – uczestnicy muszą przejść wyznaczoną trasę, znaleźć i zaliczyć punkty kontrolne oraz wykonać postawione przed nimi zadania - sprawnościowe, zręcznościowe i logiczne. Zawodnicy mogą korzystać z mapy i kompasu, a trasę przemierzają pieszo lub na rowerze.
W tej edycji do wyboru jest pięć różnych tras:
- rowerowa – o długości 40 km z limitem 5 godzin, drużyny 2-4 osobowe;
- rowerowa – o długości 60 km z limitem 7 godzin, drużyny 2-4 osobowe;
- piesza podstawowa – o długości 40 km z limitem 11 godzin, drużyny 4-6 osobowe;
- piesza – o długości 60 km z limitem 15 godzin, drużyny 3-5 osobowe;
- piesza nawigacyjna – trasa podstawowa, ale klasyfikowana według umiejętności nawigacyjnych – drużyny rozliczane są nie według czasu, ale najmniejszej liczby przebytych kilometrów.
Udział w rajdzie to świetna okazja do sprawdzenia hartu ducha oraz swoich umiejętności w posługiwaniu się mapą i kompasem, a także niezapomniana przygoda w gronie przyjaciół. W najbliższej edycji niespodziankami będą punkt archeologiczny, zadania przygotowane dla uczestników przez grupę wioślarzy z Politechniki Wrocławskiej oraz... żołnierze Armii Czerwonej, którzy pojawią się na trasie rajdu.
Wśród wszystkich uczestników, którzy będą obecni na zakończeniu rajdu i zdobędą przynajmniej jeden punkt kontrolny, rozlosowane zostaną nagrody.
Tropiciel jest organizowany od kilku lat i cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W każdej z edycji bierze udział ok. 700-800 osób. Zaangażowanych jest także ok. 120 wolontariuszy. Tym razem baza rajdu znajdować się będzie w sali sportowej Zespołu Szkół w Minkowicach Oławskich, przy ul. Kościelnej 20 (powiat oławski, gmina Jelcz-Laskowice).
Warto zapisać się już teraz, ponieważ w miarę zbliżania się daty rajdu opłata wpisowa wzrasta. Możliwe jest także zgłoszenie się w dniu startu w bazie rajdu.
Zapisy oraz szczegółowe informacje – TUTAJ.
Organizatorem rajdu jest Stowarzyszenie „Tropiciel” we współpracy z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego.