Skontroluj stan tarczycy i pomóż w badaniach naukowcom UWr

Naukowcy z Katedry Biologii Człowieka Uniwersytetu Wrocławskiego sprawdzą jakie czynniki mają związek z ryzykiem wystąpienia chorób autoimmunologicznych u młodych kobiet. Do udziału w badaniach zapraszają kobiety w wieku 25-32 lata. 


Badaniu mogą się poddać kobiety, u których zdiagnozowano limfocytarne zapalenie tarczycy typu Hashimoto lub niedoczynność tarczycy, ale jeszcze nie zastosowano leczenia. Dzięki współpracy z naukowcami Katedry Biologii Człowieka Uniwersytetu Wrocławskiego będą mogły:

  • zmierzyć poziom hormonów tarczycy oraz poziom przeciwciał anty-TPO,
  • za pomocą profesjonalnego analizatora medycznego, niedostępnego w klubach sportowych czy gabinetach dietetycznych, precyzyjnie zmierzyć skład ciała (ilość trzewnej, podskórnej tkanki tłuszczowej, ilość masy mięśniowej i wody w organizmie),
  • skontrolować ogólny stan zdrowia, na podstawie szeregu badań morfologicznych i biochemicznych.

Bezpłatne badania

Udział w badaniu jest bezpłatny, wymaga jedynie zaangażowania i precyzyjnego przestrzegania wyznaczonych terminów wizyt. Procedura ma dwa etapy, które nastąpią dzień po dniu w godzinach 7.30-9.00. Po pierwszej wizycie, która automatycznie będzie badaniem kwalifikującym do drugiego etapu, o dalszej współpracy uczestniczki zostaną poinformowane w tego samego dnia popołudniu.

Jednak nawet osoby niezakwalifikowane do drugiego etapu, będą mogły umówić się na dodatkowy termin, aby dokonać darmowej analizy składu ciała. Większość badań odbędzie się w budynku Instytutu Genetyki i Mikrobiologii UWr przy ul. Przybyszewskiego.

Osoby chcące wziąć udział w badaniach powinny najpierw wypełnić odpowiedni formularz zgłoszeniowy, a następnie oczekiwać na dalsze procedury.

Szczegółowe informacje dotyczące badania są TUTAJ.

Zgłoś uwagę