wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 09:00

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Znamy wyniki wrześniowego naboru do Mikrograntów! Już wiemy, jak będziemy spędzać czas na wrocławskich osiedlach!
Ćwiczące osoby ubrane na sportowo; Slow Jogging na Popowicach Jerzy Wypych
Ćwiczące osoby ubrane na sportowo; Slow Jogging na Popowicach

Radio na Wielkiej Wyspie, integrujące rozgrywki planszówkowe oraz rozmaite spotkania wokół sztuki – znamy laureatki i laureatów ostatniego w tym roku naboru! Jesienią mieszkańcy i mieszkanki Wrocławia razem z Wrocławskim Instytutem Kultury oraz Fundacją Umbrella zrealizują 26 inicjatyw.

Przez pierwsze dwa tygodnie września zespoły trzech ścieżek Mikrograntów zbierały propozycje na projekty z zakresu animacji, edukacji, sztuki i wielu innych działań o charakterze integracyjnym i kulturotwórczym.

Łącznie spłynęło aż 112 inicjatyw, z których ekspertki i eksperci wskazali do realizacji 26 projektów. Wybrane pomysły otrzymają wsparcie finansowe (od 1 do 10 tysięcy złotych brutto), a także pomoc w kwestiach administracyjnych, organizacyjnych, promocyjnych i logistycznych. Oto zwycięskie pomysły z trzech ścieżek.

Mikrogranty dla osób fizycznych i grup nieformalnych

Dobrze wiedzieć, że osoby, które już realizowały projekt w programie, chętnie powracają z propozycjami kolejnych wydarzeń! Po rocznej przerwie, w Mikrograntach znów bierze udział grupa nieformalna Teatr EjAj, która jesienią zaprasza na warsztaty tworzenia podcastów na Wielkiej Wyspie.

„Zmuzykujmy To Razem” szykują dla seniorek i seniorów drugą, świąteczną edycję warsztatów wokalnych, a działające latem na wrocławskich osiedlach O!grodniczki, zapraszają na wspólne odkrywanie bogactwa nasion!

Bliskość z naturą, a dokładniej ze zwierzętami, nawiążemy również dzięki projektowi Sióstr Rzeki Ślęży, z którymi spotkamy się w parkach miejskich, by porozmawiać o występujących tam dzikach.

Wśród trzynastu zwycięskich projektów w tej ścieżce znalazły się również m.in. międzypokoleniowe rozgrywki planszówkowe (wnuczka zagra w „Eurobiznes”, a dziadek w „Wiedźmina”) oraz multisensoryczne, wyciszające spotkania dla rodzin i opiekunów dzieci z Zespołem Downa.

Więcej o trzynastu wybranych projektach można przeczytać TUTAJ

Mikrogranty dla organizacji pozarządowych

Warsztaty gier planszowych odbędą się również w ramach jednego z sześciu projektów wybranych w ścieżce NGO – ,,Jagodno na Planszy’’, zaproponowane przez Fundację Dobrych Czasów. To będzie świetna okazja do sąsiedzkiej integracji!

Stowarzyszenie Pomysłodawcy pomoże dzieciom i młodzieży odkryć ich talenty i pasje przez udział w serii inspirujących warsztatów, a Fundacja Przestrzeń Kreatywna zorganizuje dla nauczycieli i nauczycielek zajęcia z poprawnej emisji głosu.

W tej ścieżce czekają nas również spotkania w plenerze – dzięki inicjatywie Fundacji na Dobrej Drodze wybierzemy się na piesze i rowerowe spacery po Gajowicach zanurzonych w złotej, jesiennej aurze.

Poza tym wśród zwycięskiej szóstki znalazły się dwa projekty krążące wokół sztuki – Fundacja Ormanika szykuje zajęcia z malowania intuicyjnego, a Punto y Raya Lab Poland międzypokoleniowe warsztaty poświęcone sztuce abstrakcyjnej z wykorzystaniem różnych technik szycia.

Więcej o sześciu wybranych pomysłach można przeczytać TUTAJ 

Mikrogranty dla grup młodzieżowych

Młode osoby nie pierwszy raz w tym programie chcą przeciwdziałać stereotypom – postawa godna naśladowania! Grupa przyjaciół BEKa (Bez Etykiety i Kategorii) w prosty i zabawny sposób wyjaśni dzieciom w przedszkolach, jak pozostać sobą i nie poddać się krzywdzącej ocenie innych.

Uczennice jednego z wrocławskich liceów zaproszą kilka specjalistek do poprowadzenia wykładów o profilaktyce zdrowotnej kobiet, a wychowankowie Klubu Aktywności i Rozwoju zorganizują muzyczno-taneczne spotkania integrujące polską, ukraińską i białoruską społeczność.

Wśród zwycięskiej siódemki znalazły się przedświąteczne warsztaty artystyczne oraz projekt zaplanowany z myślą o nadchodzącym Dniu Życzliwości. Poza tym, podobnie jak w dwóch pozostałych ścieżkach, nastolatki również szykują spotkania z grami bez prądu. Na przełomie listopada i grudnia dzieci, młodzież i dorośli zintegrują się przy rozgrywkach w stylu western, podczas gry w mafię i pokera – dobra zabawa gwarantowana!

Więcej o siedmiu wybranych inicjatywach można przeczytać TUTAJ 

Galeria zdjęć

Gratulacje dla zwycięzców i zwyciężczyń!

Wszystkie wydarzenia organizowane w ramach Mikrograntów będą bezpłatne, a ich realizacja potrwa od połowy października do połowy grudnia. Do zobaczenia na wrocławskich osiedlach!

Źródło: materiały organizatorów

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl