wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 21:40

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Wszyscy mieszkańcy mogą głosować w WBO
Wrocław, ruch uliczny. Zdjęcie ilustracyjne fot. Janusz Krzeszowski
Wrocław, ruch uliczny. Zdjęcie ilustracyjne

Wrocławianie mogą głosować w WBO 2020 niezależnie od swojego wieku, meldunku, czy posiadanego obywatelstwa.

Młodzież i dzieci

W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, głosować oraz zgłaszać projekty mogą również dzieci i młodzież. W WBO 2019 wrocławianie w wieku poniżej 18 lat oddali ponad 15 tysięcy głosów! Liderów w wieku poniżej 18 lat miały także 3 projekty. 

Głosujcie całą rodziną, zachęćcie dzieci do odrobiny obywatelskiego zaangażowania. WBO to świetna okazja żeby porozmawiać z nimi o mieście, a także pozwolić na poczucie odrobiny mocy sprawczej.

Poświęćcie parę minut i pomóżcie wygrać tym projektom, które uważacie za słuszne!

Wrocławianie nieposiadający numeru PESEL

Miasto należy do wszystkich mieszkańców. Wszyscy wrocławianie mogą głosować w WBO niezależnie od meldunku i posiadanego obywatelstwa. Obcokrajowcy nieposiadający numeru PESEL mogą głosować za pomocą formularzy papierowych. W punkcie do głosowania zamiast numeru PESEL podają wówczas numer innego niż dowód osobisty dokumentu tożsamości. Punkty do głosowania znajdują się w Centrach Obsługi Mieszkańca (ul. G. Zapolskiej 4, pl. Nowy Targ 1-8, ul. W. Bogusławskiego 8-10, al. M. Kromera 44) i są otwarte w godzinach pracy urzędu.  

Do udziału w głosowaniu zachęcają także przedstawiciele mieszkających we Wrocławiu mniejszości. – WBO to możliwość realnego wpływania na przyszłość miasta dla mieszkańców bez względu na pochodzenie. Nieważne, jak długo tu mieszkasz, teraz o miejskich projektach decydujemy razem. To jest podstawa demokracji. Dlatego zachęcam każdego żeby skorzystać z tego prawa – mówi Sofiia Baianova z Fundacji Ukraina.

Seniorzy

W tym roku – ze względu na sytuację epidemiczną – głównym sposobem głosowania będzie głosowanie przez internet. Jak można pomóc w tej sytuacji seniorom, by nie poczuli się technologicznie wykluczeni?

Lada dzień ukaże się w druku najnowszy biuletyn wroclaw.pl, na łamach którego publikujemy instrukcję głosowania przez internet. Zachęcamy także młodsze pokolenia do pomocy swoim seniorom w oddaniu głosu drogą elektroniczną.

Ile mamy czasu, by oddać głos na wybrane projekty?

Głosowanie rusza w piątek 18 września i będzie trwać do 5 października. Każdy mieszkaniec Wrocławia ma jeden głos, w ramach którego może wybrać maksymalnie jeden projekt osiedlowy i jeden ponadosiedlowy.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl