wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - Partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

20°C Pogoda we Wrocławiu

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 12:20

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Ogórkiem po Wrocławiu wieczorową porą

Trasa przejazdu rozpoczynać będzie się przy Operze. Odjazdy z przystanku „Opera“ zaplanowano na godz. 19:00 i 20:00. Tylko tam będzie istniała możliwość wsiadania. Ze względu na przygotowania do nocnego półmaratonu przejazd odbędzie się przede wszystkim na południu Wrocławia, koło Centrum Historii Zajezdnia i Sky Tower, przez ul. Powstańców Śląskich czy Grabiszyńską. 

Pojazdem obsługującym wieczorne kursy będzie Jelcz 043

Autobus na co dzień stacjonuje w Warszawie i tam wozi turystów w ramach linii zabytkowej. Pojazd pochodzi z końcowej partii produkcyjnej tego modelu, zmontowano go w 1986 r. w podwrocławskim Jelczu. Dziś jest własnością Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej z Warszawy i posiada, charakterystyczne dla autobusów PKS, kremowo-niebieskie malowanie oraz ręcznie otwierane drzwi. We Wrocławiu pojawi się, wraz z innymi „ogórkami“, z okazji zlotu organizowanego przez Centrum Historii Zajezdnia.

zabytkowy Jelcz 043 materiały prasowe KSTM
zabytkowy Jelcz 043

W autobusie obowiązuje taryfa miejska

Ceny biletów są identyczne z tymi, które znamy ze współczesnych pojazdów – 4,60 zł za bilet normalny i 2,30 zł za ulgowy. Bilety będą do nabycia u konduktora w pojeździe. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany trasy przejazdu ze względu na utrudnienia związane z nocnym półmaratonem.

Wrocławskie Linie Turystyczne

Wieczorne kursu autobusu-ogórka są dodatkową ofertą w ramach Wrocławskich Linii Turystycznych. Kursują one w soboty, niedziele i święta aż do 1 września 2024 r. i są obsługiwane przez zabytkowe tramwaje i autobusy. Linia tramwajowa T łączy Operę z Halą Stulecia, linia autobusowa B kursuje w analogicznej relacji, ale inną trasą, zaś linia autobusowa H jeździ między Operą a Centrum Historii Zajezdnia.

Ponieważ wszystkie linie zbiegają się na pl. Teatralnym, to tam najlepiej się udać, planując przejażdżkę. Pierwszy pojazd odjeżdża stamtąd już o 9:45, zaś ostatni koło godziny 18-tej lub 19-tej (w sobotę linie kursują dłużej).

Najstarszy wagon, jaki pojawia się Wrocławskich Liniach Turystycznych, pochodzi z 1929 r., zaś autobus z 1980 r. Wrocławskie Linie Turystyczne są uruchamiane przy wsparciu Gminy Wrocław przez Klub Sympatyków Transportu Miejskiego przy współpracy z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym Sp. z o. o. we Wrocławiu.

Więcej informacji o Wrocławskich Liniach Turystycznych znajdziecie na stronie KSTM.

Źródło: materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama