wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 09:00

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Weź miasto w swoje ręce! Nabór do Mikrograntów do 15 marca

Weź miasto w swoje ręce! Nabór do Mikrograntów do 15 marca

Redakcja www.wroclaw.pl,

Mikrogranty 2021, projekt "Mapa ciała". fot. Marta Sobala
Mikrogranty 2021, projekt "Mapa ciała".

Do 15 marca trwa pierwszy w tym roku nabór do Mikrograntów. Wszyscy mieszkańcy Wrocławia mogą zgłaszać swoje pomysły na działania społeczne. Nabór prowadzi Wrocławski Instytut Kultury i Fundacja Umbrella. Jak można zgłosić projekt?

Mikrogranty to ogólnomiejski program wsparcia oddolnych inicjatyw, do którego każdy wrocławianin i wrocławianka może zgłosić swoje propozycje działań z zakresu animacji, rekreacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związanych z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz innych o charakterze kulturotwórczym i wzmacniającym więzi.

Pierwszy w tym roku nabór do Mikrograntów potrwa od 1 do 15 marca. Tradycyjnie można wziąć udział w jednej z trzech ścieżek: dla osób fizycznych (również tych prowadzących działalność gospodarczą) i grup nieformalnych, dla grup młodzieżowych, czyli osób od 13 do 21 roku życia, a także dla organizacji pozarządowych działających do 5 lat oraz starszych, których przychód za ostatni, zamknięty rok obrotowy nie przekroczył 3 tysięcy złotych brutto. Co ważne, w naborze mogą brać udział również osoby bez stałego meldunku w mieście – wystarczy chcieć działać w jego granicach!

Wybrane projekty otrzymają wsparcie finansowe (od 1 do 10 tysięcy złotych brutto w zależności od ścieżki), a także pomoc organizacyjną, promocyjną, administracyjną i logistyczną. Jak zgłosić swoją propozycję? Wystarczy wypełnić specjalny formularz, który do 15 marca dostępny będzie na stronie www.wroclaw.pl/mikrogranty.

Jakie pomysły można zgłaszać w Mikrograntach?

– Do programu przyjmujemy bardzo różnorodne propozycje inicjatyw, których celem jest wzajemne poznanie się, integracja, ciekawe spędzanie czasu wolnego, dzielenie się pasjami, a także udzielanie sobie wsparcia – tłumaczą koordynatorzy Mikrograntów. Mogą to być więc różnego rodzaju warsztaty, tematyczne spotkania, wędrówki śladami ciekawych osiedlowych historii lub inne sąsiedzkie aktywności. W zgłaszanych propozycjach najważniejsze jest to, by angażowały do wspólnego działania mieszkańców i mieszkanki najbliższej najbliższej okolicy.

– W kontekście trwającej obecnie wojny w Ukrainie i przyjazdu do naszego miasta tysięcy uchodźców z naszego sąsiedzkiego państwa możecie uwzględniać możliwość udziału w Waszych projektach osób ukraińsko- i rosyjskojęzycznych – dodają organizatorzy. Działania zgłaszane w ramach Mikrograntów mogą być okazją, by spróbować włączyć rodziny uciekające przed wojną w aktywności dające im poczucie bezpieczeństwa, a także pozwalające na wytchnienie i dobry czas w przyjaznej, ale nowej dla nich społeczności.

Na przestrzeni lat w programie niejednokrotnie pojawiały się międzykulturowe inicjatywy, których celem było m in. poznawanie kultur poprzez grę i zabawę („5 stron świata”) spotkania reprezentantów i reprezentantek kultury latynoamerykańskiej (Fundacja Kultura Brzmienia – „Viva Szczepin!”), czy też integracja przy kuchennym stole w projekcie Ady Klimaszewskiej - „Gotujemy na Psim Polu! Przepiśnik polsko-ukraiński”.

Weź udział w spotkaniach informacyjnych i warsztatach

Osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z programem będą mogły wziąć też udział w specjalnych warsztatach i szkoleniach dedykowanych każdej ze ścieżek. Zajęcia online dla młodzieży zaplanowano na 3 marca (godz. 16:30), warsztaty ścieżki dla osób fizycznych i grup nieformalnych odbędą się tego samego dnia o godzinie 17:30, a spotkanie dla przedstawicieli organizacji pozarządowych potrwają dwa dni – 3 i 4 marca (godz. 16:00). Projekty skonsultować będzie można także w trakcie trwania naboru mailowo oraz telefonicznie.

Pierwszy w tym roku nabór do Mikrograntów odbędzie się między 1 a 15 marca. Swoje propozycje przesyłać można przez specjalne formularze zgłoszeniowe, które przez dwa tygodnie dostępne będą na stronie www.wroclaw.pl/mikrogranty. Wybrane przez komisje inicjatywy ogłoszone zostaną 8 kwietnia.

Mikrogranty - przydatne dokumenty

Wszystkie szczegóły, terminy konsultacji oraz dokumenty niezbędne do przygotowania się do naboru (regulaminy, wzory wniosków, materiały pomocnicze) można znaleźć na stronach ścieżek:

Mikrogranty dla osób fizycznych i grup nieformalnych:

www.instytutkultury.pl/Mikrogranty | kontakt: [email protected]

Mikrogranty NGO:

www.sektor3.wroclaw.pl/mikrograntyngo | kontakt: [email protected]

Mikrogranty młodzieżowe:

www.sektor3.wroclaw.pl/mikrograntymlodziezowe Kontakt: [email protected]

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl