wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 07:05

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Jak zgłosić projekt do WBO 2024? Zobacz krok po kroku
Smartfon z wyświetlonym formularzem zgłoszenia projektu do WBO Adobe Stock / wroclaw.pl
Smartfon z wyświetlonym formularzem zgłoszenia projektu do WBO

Od 15 stycznia do 19 lutego możecie zgłaszać swoje projekty do tegorocznej edycji Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego (WBO). Jak to zrobić? Najłatwiej przez internet. Pokazujemy jak to zrobić, krok po kroku.

Formularz zgłoszeniowy znajdziecie od 15 stycznia na stronie WBO. Najprościej jest wypełniać go na komputerze, łatwiej wtedy opisać projekt, wybrać lokalizację na mapie czy dodać załączniki.

Jak zgłosić projekt WBO? Zaczynamy: uzupełnij swoje dane

Wpisz imię i nazwisko, a także dane kontaktowe. Adres, telefon i adres mailowy, na który otrzymasz potwierdzenie złożenia wniosku. Jeżeli jesteś niepełnoletni, poza danymi lidera wpisz także dane kontaktowe przedstawiciela ustawowego.

Zgoda na udostępnienie imienia i nazwiska – jeżeli chcesz, żeby projekt był podpisany Twoim imieniem i nazwiskiem na stronie internetowej, zaznacz tę opcję. Żadne inne dane osobowe nie będą opublikowane na liście projektów.

Wybierz również formę kontaktu – zaznacz jak chcesz, żeby kontaktował się z Tobą Wydział Partycypacji Społecznej, za pomocą maila czy pocztą tradycyjną.

Następnie opisz swój projekt

Zacznij od nazwy. Nie powinna być zbyt długa. Nie może również wprowadzać głosujących w błąd co do zakresu projektu. Następnie określ, czy projekt ma oddziaływanie osiedlowe, czy ponadosiedlowe. Wpisz krótkie uzasadnienie tego wyboru.

Zaznacz, czy jest to projekt inwestycyjny czy nieinwestycyjny. Wpisz w formularzu kto jest grupą beneficjentów projektu (np. rodzice z dziećmi czy mieszkańcy określonych osiedli) i określ ich szacunkową liczbę.

Teraz możesz skupić się na detalach

Wymień najważniejsze elementy składowe projektu (ułatwi to zweryfikowanie kosztów projektu i możliwości jego realizacji). Opisz swój projekt, aby inni mieszkańcy wiedzieli, co chcesz zrobić. W osobnym polu formularza, napisz uzasadnienie dla jego realizacji. Opis projektu i jego uzasadnienie są wyświetlane na stronie projektu, więc warto żeby były jasne i zrozumiale dla mieszkańców, którzy będą chcieli na niego głosować.

W następnej kolejności oszacuj koszt projektu. Jeżeli nie potrafisz oszacować tej kwoty, możesz posłużyć się szacunkami dla podobnych projektów z poprzedniej edycji WBO lub podobnych inwestycji realizowanych w ostatnim czasie.

Jeżeli masz jakieś uwagi, możesz je wpisać w pole „Uwagi do projektu”. Nie będą one wyświetlane na stronie projektu.

Dodaj załączniki i zaznacz lokalizację projektu na mapie

Dołącz listę poparcia swojego projektu, zeskanowaną z formularza, który znajdziesz do pobrania na stronie www.wroclaw.pl/wbo. Wystarczą 2 podpisy, jeden z nich może być Twój. Lista poparcia projektu nie będzie publikowana. 

Następnie zaznacz na mapie lokalizację projektu. Dodatkowo można ją jeszcze opisać słownie w polu „Opisowa lokalizacja”.

Możesz jeszcze dodać załączniki graficzne. Ważne jest, żeby w załącznikach nie było żadnych danych osobowych oraz żeby Lider był ich autorem albo przynajmniej miał prawo do ich publikacji w Internecie. Pliki w formatach PDF, JPG, PNG, DOC, i DOCX mogą mieć rozmiar do 10 mb.

Na końcu zaznacz zabezpieczenie captcha i kliknij „złóż projekt”. Gotowe!

Jak zgłosić projekt WBO? Tutorial wideo

Możesz zobaczyć jak to wygląda krok po kroku, w tutorialu wideo. Nagrany został podczas jednej z minionych edycji WBO. W tym roku formularz działa w identyczny sposób.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl