Twój udział w konsultacjach jest ważny, ponieważ to dzięki Twoim opiniom możemy wspólnie kształtować przestrzeń, w której żyjemy.
Czego dotyczą konsultacje?
Pod koniec 2024 roku przeprowadzono pierwszy etap konsultacji dotyczących przyszłości ul. Szczytnickiej, skupiając się na organizacji ruchu, pieszych i rowerzystów oraz elementach małej architektury i zieleni. Konsultacje miały różne formy, w tym e-spotkania, spaceru konsultacyjnego i warsztatów, a mieszkańcy mogli również przesyłać opinie przez e-formularz. Na podstawie zebranych opinii powstał raport. Drugi etap konsultacji dotyczy pracy nad propozycjami projektantów, uwzględniając wymagania konserwatorskie, a realizacja przebudowy ulicy zależy od dostępnych funduszy.
Drugi etap konsultacji zakłada pracę nad konkretnymi propozycjami projektantów. Bardzo ważnym uwarunkowaniem przy tworzeniu koncepcji przebudowy, zmian przestrzennych i nasadzeń są wymagania konserwatorskie, które mają na celu zachowanie walorów historycznych ulicy Szczytnickiej.
Realizacja przebudowy ulicy Szczytnickiej zgodnie z ostateczną koncepcją planowana jest w zależności od dostępnych środków finansowych własnych oraz uzyskanych dofinansowań zewnętrznych, w najbliższych latach.
Jak wziąć udział w naradzie obywatelskiej?
Do udział w naradzie zaprosimy 21 osób wybranych spośród tych, które zgłoszą się do 4 maja 2025 r. za pomocą tego linku, a następnie zostaną wylosowane w przewidziany w regulaminie sposób. Narada będzie jedna, ale rozłożona na trzy dni. Zaplanowano je na soboty: 10, 17 oraz, 31 maja 2025 r. Każde spotkanie rozpoczyna się o 11:00 i potrwa 3–4 godziny. Narada zostanie zorganizowana w pobliżu ul. Szczytnickiej.
Po 3 czerwca zaprosimy wszystkich mieszkańców i mieszkanki Wrocławia do skomentowania wyników narady poprzez formularz elektroniczny.
Więcej o naradzie obywatelskiej (regulamin) w sprawie ulicy Szczytnickiej.
Masz szczególne potrzeby i chcesz uczestniczyć w konsultacjach?
Jako organizatorom zależy nam, aby w konsultacjach mogły uczestniczyć wszystkie zainteresowane osoby. Jeżeli masz specjalne potrzeby, napisz do nas (adres: konsultacje[at]feps.pl ) najpóźniej 5 dni przed planowanym wydarzeniem, zapewnimy Ci udział w konsultacjach społecznych w sposób bezpośredni lub alternatywny.
Konsultacje realizuje Fundacja na Rzecz Studiów Europejskich w ramach zadania publicznego współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław.
Tekst: Tadeusz Mincer