wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

16°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 17:00

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Bezpłatne wsparcie psychologa dla młodych
Młoda dziewczyna próbująca pocieszyć przyjaciółkę, widok z balkonu. W tle rozmyty krajobraz z drzewami i wiatą garażową. Zdjęcie ilustracyjne źródło: AdobeStock
Młoda dziewczyna próbująca pocieszyć przyjaciółkę, widok z balkonu. W tle rozmyty krajobraz z drzewami i wiatą garażową. Zdjęcie ilustracyjne

Trudny czas? Problemy w domu? Konflikty z rówieśnikami? Jeśli coś Was martwi i nie wiecie jak się z tym uporać, pogadajcie z psychologiem. Do 30 listopada 2023 za darmo. Wystarczy umówić się przez telefon.

Czeka na Was wrocławska psycholożka, Monika Gzowska. Zapisy pod numerem telefonu +48 699 858 391.

Konsultacje z panią psycholog są bezpłatne i odbywają się w Centrum na Przedmieściu przy ulicy Prądzyńskiego 39a. Organizuje je Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych. Projekt (o dość długiej nazwie „Wsparcie procesów adaptacyjno-integracyjnych dzieci i młodzieży w międzykulturowych społecznościach lokalnych Integruje-My!”) trwa do 30 listopada 2023.

Nie tylko psycholog. Z jakiego jeszcze wsparcia możecie skorzystać w Centrum?

W ramach projektu „Integruje-My”, w Centrum na Przedmieściu dzieje się znacznie więcej. Pełen zakres działań to:

  • Grupowe zajęcia wzmacniające kompetencje językowe i komunikacyjne.
  • Integracyjne, międzykulturowe miejsce spotkań dla dzieci i młodzieży, z uwzględnieniem ciekawych zajęć rozwijających pasje.
  • Interaktywne zajęcia z zakresu bezpieczeństwa cyfrowego (w tym przeciwdziałania manipulacji i dezinformacji oraz hejtowi w Internecie).
  • Wparcie psychologiczno-społeczne psychologa dla dzieci i młodzieży.
  • Spotkania pedagogiczne wspierające rodziców i opiekunów.
  • Przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu młodzieży – z wykorzystaniem metod streetworkingu w pracy terenowej.

Wszystkie działania są bezpłatne i otwarte dla dzieci i młodzieży oraz ich rodziców i opiekunów z terenu Wrocławia. Więcej informacji możecie zasięgnąć w Centrum na Przedmieściu i na stronie projektu.

Głównym celem projektu „Integruje-My!” jest wzmacnianie kompetencji społecznych

W szczególności dzieci i młodzieży oraz ich rodziców i opiekunów we Wrocławiu. Zadanie polega na tworzeniu przyjaznych i bezpiecznych warunków do rozwoju relacji rówieśniczych i aktywności obywatelskiej.

–  Nasz pomysł jest odpowiedzią na szerokie potrzeby realizacji działań wspierających dialog międzykulturowy oraz wykluczenie społeczne dzieci i osób młodych mieszkających we Wrocławiu, szczególnie urodzonych w gorszych warunkach, mających mniejsze szanse ze względu na miejsce/kraj urodzenia, wykształcenie, stan majątkowy, niesprzyjające środowisko, itp. – wyjaśnia Marta Michałowska z Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych.

Zadanie jest realizowane przez Dolnośląską Federację Organizacji Pozarządowych i współfinansowanie ze środków Gminy Wrocław przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego.

Źródło: materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl