Czeka na Was wrocławska psycholożka, Monika Gzowska. Zapisy pod numerem telefonu +48 699 858 391.
Konsultacje z panią psycholog są bezpłatne i odbywają się w Centrum na Przedmieściu przy ulicy Prądzyńskiego 39a. Organizuje je Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych. Projekt (o dość długiej nazwie „Wsparcie procesów adaptacyjno-integracyjnych dzieci i młodzieży w międzykulturowych społecznościach lokalnych Integruje-My!”) trwa do 30 listopada 2023.
Nie tylko psycholog. Z jakiego jeszcze wsparcia możecie skorzystać w Centrum?
W ramach projektu „Integruje-My”, w Centrum na Przedmieściu dzieje się znacznie więcej. Pełen zakres działań to:
- Grupowe zajęcia wzmacniające kompetencje językowe i komunikacyjne.
- Integracyjne, międzykulturowe miejsce spotkań dla dzieci i młodzieży, z uwzględnieniem ciekawych zajęć rozwijających pasje.
- Interaktywne zajęcia z zakresu bezpieczeństwa cyfrowego (w tym przeciwdziałania manipulacji i dezinformacji oraz hejtowi w Internecie).
- Wparcie psychologiczno-społeczne psychologa dla dzieci i młodzieży.
- Spotkania pedagogiczne wspierające rodziców i opiekunów.
- Przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu młodzieży – z wykorzystaniem metod streetworkingu w pracy terenowej.
Wszystkie działania są bezpłatne i otwarte dla dzieci i młodzieży oraz ich rodziców i opiekunów z terenu Wrocławia. Więcej informacji możecie zasięgnąć w Centrum na Przedmieściu i na stronie projektu.
Głównym celem projektu „Integruje-My!” jest wzmacnianie kompetencji społecznych
W szczególności dzieci i młodzieży oraz ich rodziców i opiekunów we Wrocławiu. Zadanie polega na tworzeniu przyjaznych i bezpiecznych warunków do rozwoju relacji rówieśniczych i aktywności obywatelskiej.
– Nasz pomysł jest odpowiedzią na szerokie potrzeby realizacji działań wspierających dialog międzykulturowy oraz wykluczenie społeczne dzieci i osób młodych mieszkających we Wrocławiu, szczególnie urodzonych w gorszych warunkach, mających mniejsze szanse ze względu na miejsce/kraj urodzenia, wykształcenie, stan majątkowy, niesprzyjające środowisko, itp. – wyjaśnia Marta Michałowska z Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych.
Zadanie jest realizowane przez Dolnośląską Federację Organizacji Pozarządowych i współfinansowanie ze środków Gminy Wrocław przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego.