Radiowcy o Europejskiej Stolicy Kultury

Kilkudziesięciu dziennikarzy radiowych z całej Polski i szefowie rozgłośni publicznych przyjeżdża do Wrocławia, aby poznać przyszłoroczną Europejską Stolicą Kultury.


- Zależy nam uwrażliwieniu mediów na tematy związane z kulturą, szczególnie z Europejską Stolicą Kultury, którą Wrocław będzie pełnił w 2016 roku – mówi Tomasz Duda, prezes Radia Wrocław. Radio Wrocław jest organizatorem trzydniowej konferencji zatytułowanej „Zamieszani w kulturę”, na którą zaproszeni zostali dziennikarze i szefowie publicznych rozgłośni radiowych z całego kraju oraz przedstawiciele Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Podczas konferencji podpisane zostanie porozumienie między Radiem Wrocław i Biurem Festiwalowym Impart 2016 dotyczące promocji wydarzeń ESK.

Uczestnicy konferencji będą mieli okazję zobaczyć wrocławskie instytucje kulturalne, m.in. Narodowe Forum Muzyki, Operę Wrocławską, Ossolineum, Teatr Muzyczny Capitol. Nie tylko zwiedzą te placówki, spotkają się także z ich dyrektorami.
– To okazja do rozmów z osobami, które są bezpośrednio zaangażowane w tworzenie kultury. Między innymi o tym, jakie problemy pojawiają się w relacjach media – kultura – mówi Tomasz Duda.

Drugi, bardziej istotny cel spotkania to promocja Europejskiej Stolicy Kultury. Organizatorom zależy, aby dziennikarze z publicznych rozgłośni z całej Polski informowali swoich słuchaczy o programie ESK i zachęcali do przyjazdu do Wrocławia.Zgłoś uwagę