Imprezy w PUZZLACH na koniec września

Głośne granie i noc z literaturą


20 września

21 Gramóf: Marek Kurpios x Microslave

Start: 21.00, wstęp wolny.

Tomash Gee aka Microslave – pochodzący z Głogowa przedstawiciel i producent sceny „brudnego” techno w Polsce. Wydał ponad 40 epek w zagranicznych labelach. Ma za sobą występy na całym świecie, w takich krajach, jak: Kolumbia, Wenezuela, Belgia, Niemcy, Anglia, Austria, Hiszpania, Węgry, Finlandia, Słowenia, Słowenia, Łotwa, Litwa czy Ukraina. Grał na największych krajowych festiwalach Mayday, Creamfields itp. Tym razem wystąpi pod swoim mniej znanym alter ego Microslave, prezentując set w klimacie minimal i electro. Założyciel minimalowej wytwórni ZEPAM. Jego elektroniczna twórczość można posłuchać na takich labelach, jak definition rec, dirty stuff records.

Marek Kurpios /Wrocław/Kraków – entuzjasta płyt winylowych. Rezydent krakowskiego Bill Hickman. W przeszłości zaangażowany w kilka niezwiązanych ze sobą projektów muzyczno-radiowych. Skupiony na doskonaleniu DJ-skiego warsztatu głównie w stylistyce house/techno, występuje regularnie w Krakowie, miał też okazję grać m.in. w Katowicach, Tychach, Szczecinie czy rodzinnym Wrocławiu, w takich klubach, jak: Rozrywki 3, INQbator, Młotkownia, CityHall, Aula 313, Das Lokal.

 

21 września

XXI.IX.MMXIII Nativizm

Start: 21.00, wstęp wolny

NATIVIZM – zajmuje się produkcją muzyki elektronicznej od 2006 r., jego produkcje okraszone są abstrakcyjnymi wideo, za których realizacją stali undergroundowi producenci filmowi. Promotor nowych brzmień, grając live lub DJ set fundamentalne, pokazuje publiczności, co dzieje się na scenie elektronicznej. Sety Nativizma prezentowane były przez serwis Lineout.pl czy Radio Roxy. Jego twórczość poza autorskimi utworami składa się na liczne remixy i edity dostępne za darmo. Wykładowca Ableton Live dla NUTRON, dzielił scenę z ludźmi jak: Actress (UK), Samiyam (US), Lapalux (UK), Teebs (US), DJ Craze (US), Eric Lau (UK), Hybris (UK), Kryptic Minds (UK), Youngsta (UK), Kid Koala (CAN), KRTS (US).

 

Europejska Noc Literatury

Philippe Claudel „Zapachy” (Francja) – czyta Michał Rusinek.

Wstęp wolny.

Czytania we wszystkich miejscach rozpoczną się w tym samym czasie i będą się odbywały co pół godziny przez piętnaście minut. Podążając za mapą, każdy uczestnik będzie miał szansę wysłuchać wszystkich dziesięciu tekstów. Godziny czytań: 18.00 18.30 19.00 19.30 20.00, 20.30 21.00 21.30 22.00 22.30.

25 września

Instytut Filmów Dźwiękoszczelnych

Start: 20.00, wstęp: 10 zł – w przedsprzedaży, 15 zł – w dniu wydarzenia.

„Hałas, dekonstrukcja, muchy w nosie! Celuloidowy rechot! Płacz nad rozlaną oranżadą i śpiew pingwinich skrzydeł w grudniu!”. Dziki performens, mariaż sztuk i niebywała uczta dla następujących części ciała: oko i ucho lewe, oko i ucho prawe, jak również serce i mózg (jeżeli znajdują się na wyposażeniu).

Na białym czworokącie pojawią się postaci z innego wymiaru, wiekowi reprezentanci epoki kina niemego. Jednak będzie to tylko pretekst do tego, aby na scenie zmaterializowali się przedstawiciele Instytutu. Z użyciem instrumentów dokonają dźwiękowej ilustracji prezentowanych ruchomych obrazów.

IFD wystąpi w następującym składzie: Wojtek Buliński – perkusja, Rafał Łuc – akordeon, Jan Michalec – trąbka,  Grzegorz Piasecki – kontrabas, Andrzej Strzemżalski – elektronika, głos, obój. Gościem specjalnym będzie Bartek Kapłoński, który wprowadzi swój pierwiastek chaosu z użyciem gitary i/lub jej podobnych.

26 września

Rasmentalism +Jot, Spisek Jednego, Teskko

Wstęp; 15 zł (w klubie)

Rasmentalism to dwóch miłośników dobrej muzyki i ładnego (łatwego) życia: Ras (wokal) i Ment (muzyka). Do tej pory nagrali trzy doskonale przyjęte albumy: „Dobra Muzyka, ładne życie” (2008), „Duże Rzeczy” z W.E.N.Ą. (2009) oraz „Hotel Trzygwiazdkowy” (2011). W 2011 r. ukazał się także ich pierwszy wosk, wydany przez Junoumi Records pt. „Rasmentalism EP” [JNM012]. Są świeżo po podpisaniu kontraktu z Asfalt Records i pracują nad kolejnym albumem, którego pierwszą odsłoną jest singiel „Drogowskazy”. Na koncertach u boku duetu Rasmentalism pojawia się DJ Tort (klawisze, talkbox, wokal), który w 2012 roku wydał wspólnie z Rasem „Maui Wowie EP”. Koncerty zespołu Rasmentalism to przede wszystkim profesjonalizm, energia i doskonały kontakt z publicznością, a także okazja do posłuchania przedpremierowo numerów z nadchodzącego albumu.

Do tego Pan JOT na supporcie + Spisek Jednego + Teskko.

 

 

28 września

Party Tun Ova! Splendid Sound & Tu-Gedda Sound (STP/Austria)

Start: 21.00, wstęp: 10 zł.

Tu-Gedda Sound to młoda utalentowana ekipa z St. Pölten w Austrii. Mimo krótkiego stażu na scenie – powstali w połowie zeszłej dekady – mogą pochwalić się już całkiem pokaźną ilością imprez i jednym, ważnym zwycięstwem soundclashowym.

Organizację imprez rozpoczęli w 2007 r., co zaowocowało pierwszym własnym cyklem imprez „Come-a-Yard” w 2008 r. W tym samym roku powstał też pierwszy mixtape „Picking up clear” w kombinacji z jamajskim artystą Lawgiverem. W 2009 r., po serii imprez w całej Austrii wraz z „One Culture Camp”, przejęli legendarny austriacki regular King's Tone Club, odbywający się od 2006 r. w ich rodzinnym STP. Od tego czasu zdążyli już zagrać imprezy w całej europie (Niemcy, Włochy, Polska) oraz wygrać clash War ina Vienna 2012.

 

 mat. prasowe, MaWiZgłoś uwagę