Myślisz o założeniu lub rozwoju własnej firmy, ale brakuje ci doświadczenia i zaplecza? Opisz swój pomysł i weź udział w kolejnej edycji konkursu „Why Start Up a Business?”. Dla autorów najlepszych rozwiązań przewidziano nagrody pieniężne i pakiety usług, które pomogą w rozpoczęciu prowadzenia własnego biznesu lub jego rozwijaniu. Organizatorzy na zgłoszenia czekają do 31 maja.
Dla studentów, absolwentów i pracowników naukowych
Konkurs „Why Start Up a Business?” adresowany jest do studentów, absolwentów, doktorantów oraz pracowników naukowych. Do udziału mogą zgłaszać się osoby, które dopiero planują rozpocząć działalność gospodarczą, jak i początkujący przedsiębiorcy działający w sektorze mikro i małych przedsiębiorstw, z jednym ograniczeniem – firma nie może być zarejestrowana dłużej niż 12 miesięcy licząc od daty zgłoszenia do konkursu. Zadaniem uczestników jest opracowanie krótkiego biznesplanu zawierającego najważniejsze założenia przedsięwzięcia i prognozy jego działalności. Zgłoszenia można nadsyłać do 31 maja br. na adres Wrocławskiego Parku Technologicznego.
Atrakcyjne nagrody i prestiżowi partnerzy
Na autorów zwycięskich projektów czeka szereg nagród – bony na realizację usług świadczonych przez WPT, bezpłatne korzystanie z powierzchni biurowej, dostęp na preferencyjnych warunkach do laboratoriów wyposażonych w specjalistyczny sprzęt, a także nagrody pieniężne. W tym roku przewidziano również nagrody specjalne ufundowane przez partnerów konkursu: KGHM Cuprum, Magenta Grupa TAURON, Fundację Przedsiębiorczości Technologicznej (MIT Enterprise Forum Poland) oraz Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Politechniki Wrocławskiej. O rozstrzygnięciu konkursu zdecyduje jury, w skład którego wejdą przedstawiciele WPT oraz partnerów. Przy ocenie zgłoszonych prac pod uwagę będą brane takie kryteria jak: unikalność pomysłu, prognozy finansowe i uzasadnienie rynkowe.
Ubiegłoroczne pomysły już się realizują
W pierwszej edycji konkursu największe uznanie jury zdobył projekt przygotowany przez zespół naukowców z Politechniki Wrocławskiej, który zakładał produkcję i sprzedaż nanocząstek srebra i złota jako dodatków do produkcji kosmetyków: kremów, toników, maseczek. Na dwóch kolejnych miejscach znaleźli się konstruktorzy mobilnego robota inspekcyjnego służącego do lokalizowania awarii w sieciach wodno-kanalizacyjnych oraz projektanci bezzałogowych samolotów bliskiego zasięgu. Wszystkie pomysły są dziś rozwijane w WPT.
Szczegółowe informacje o konkursie, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie http://www.konkurs.technologpark.pl/