wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 06:10

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Weź udział w programie Mozart: Naukowcy szukają partnerów biznesowych
Kampus Politechniki Wrocławskiej Tomasz Walków
Kampus Politechniki Wrocławskiej

Trwa nabór partnerstw do ósmej edycji programu Mozart, w ramach którego miasto Wrocław wspiera przedsiębiorców oraz naukowców w realizacji ich wspólnych projektów.

Reklama

W programie Mozart władze miasta oferują wsparcie finansowe dla partnerstw naukowo-biznesowych, czyli naukowców zatrudnionych na uczelniach i w instytutach, którzy współpracują z przedsiębiorcami, którzy działają i zatrudniają pracowników na terenie Wrocławia. Warunkiem otrzymania dofinansowania jest zgłoszenie propozycji wspólnego projektu.

Mozart po raz ósmy

W dotychczasowych siedmiu edycjach programu dofinansowano 192 projekty. Tematyka dotychczasowych projektów partnerstw jest bardzo różnorodna. Projekty te odpowiadają konkretnym potrzebom przedsiębiorstw, wpływając jednocześnie pozytywnie na praktykę dydaktyczną pracowników wrocławskich uczelni i instytutów.

W efekcie współpracy naukowców i przedsiębiorców powstają nowe produkty i usługi, firmy biorące udział w programie zwiększają swoje obroty i dochody, poszerzają ofertę, co w konsekwencji powoduje ich rozwój i wzrost zatrudnienia – również w działach „badań i rozwoju”.

Naukowcy natomiast, korzystając z elastycznej formuły programu, łączą etat na uczelni z pracą na rzecz partnera biznesowego, a dzięki nowemu doświadczeniu modyfikują programy nauczania, tak by w jeszcze większym stopniu odpowiadały wymogom rynku pracy. Dzięki ich zaangażowaniu powstają nowe programy zajęć oraz kursy, a studenci są angażowani w realizację projektów prowadzonych w partnerstwie z przedsiębiorcami w formie staży czy praktyk. Niejednokrotnie przedsiębiorcy biorą także udział w zajęciach dla studentów, którzy dzięki temu mogą zapoznać się z praktycznym podejściem do zagadnień poznawanych na uczelni. Bywa, że dzięki udziałowi w programie, naukowcy doprowadzają do nawiązania współpracy przedsiębiorcy z uczelnią.

Projekty często dotyczą poprawy jakości życia mieszkańców. Efektem współpracy są innowacyjne rozwiązania, produkty i usługi. Lokalnie działające przedsiębiorstwa mają szansę na rozwój, a co za tym idzie na powstanie nowych miejsc pracy. W efekcie to Wrocław i jego mieszkańcy są głównymi beneficjentami zainicjowanego przez miasto programu.

Warunki udziału w Mozarcie

W programie mogą wziąć udział przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą i zatrudniający na terenie Wrocławia co najmniej dwie osoby na podstawie umowy o pracę, oraz naukowcy, co najmniej ze stopniem doktora, zatrudnieni w charakterze pracownika badawczego lub badawczo-dydaktycznego na uczelni czy instytutach naukowych PAN, instytutach badawczych i międzynarodowych instytutach naukowych.

Dofinansowanie z budżetu miejskiego otrzyma 30 partnerstw; realizowane przez nie projekty będą trwać 12 miesięcy (z opcją wydłużenia o 6 miesięcy), a miesięczny wymiar czasu pracy naukowca na rzecz firmy wynosi średnio 32 godziny. Otrzyma on za to 3,2 tys. zł (butto).

Naukowcy szukają partnerów

Wrocławskie Centrum Akademickie - koordynator programu – pomaga w kojarzeniu par, uczestników Mozarta. Radzi jak znaleźć partnerów oraz prezentuje oferty naukowców, którzy szukają potencjalnych współpracowników TUTAJ

Termin zgłaszania partnerstw mija 1 lipca 2019 roku.

Szczegółowe informacje o programie Mozart.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl