wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

12°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna

Wyszukiwarka

Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wrocławianie z branży space tech – polskim towarem eksportowym
zdjęcie ilustracyjne Scanway
zdjęcie ilustracyjne

Wrocławska spółka Scanway, pod znakiem Marka Polskiej Gospodarki, będzie promować polskie technologie kosmiczne na międzynarodowych rynkach. Swoje rozwiązania przedstawi na najważniejszych, światowych wydarzeniach branżowych sektora space tech. Twórcy spółki Scanway są laureatami nagrody – „30 Kreatywnych Wrocławia” w 2017 r.

Reklama

To co robi wrocławska spółka Scanway pokazane będzie m.in. w Stanach Zjednoczonych, Niemczech czy Norwegii. Chodzi m.in. nad budową polskiego satelity do obserwacji Ziemi ScanSAT, a wraz z German Orbital Systems, do 2025 roku wyśle pierwszego, europejskiego satelitę na orbitę Księżyca.

 – Pracujemy nad różnorodnymi projektami, które wszechstronnie wykorzystują nasze doświadczenie w projektowaniu zaawansowanych systemów optycznych. Wychodząc na rynek międzynarodowy, chcemy pokazać potencjał polskiej firmy z sektora space tech na świecie. Z naszym know-how możemy realizować własne inicjatywy kosmiczne, ale też współpracować z największymi agencjami kosmicznymi na świecie – mówi Jędrzej Kowalewski, CEO Scanway.

Scanway – Marka Polskiej Gospodarki

Już w październiku Scanway, specjalizujący się w pomiarach 3D, systemach wizyjnych, przetwarzaniu obrazów i obserwacjach zdalnych, zaprezentuje się na, jubileuszowej, 70. edycji (IAC), jednym z najważniejszych wydarzeń w branży space tech, które odbędzie się w Waszyngtonie.

źródło: Scanway

W listopadzie Scanway weźmie udział w Space Tech Expo Bremen, wydarzeniu szczególnie istotnym dla europejskiego rynku kosmicznego. Spółka ma również w planach obecność na kongresie Australian Space Research Conference oraz The 2019 Canadian Aerospace Summit.

– To, że możemy promować naszą działalność na świecie pod szyldem Marki Polskiej Gospodarki, jest dla nas dużym wyróżnieniem. Wierzę, że nasz krajowy sektor high-tech, szczególnie jego część związana branżą kosmiczną, ma dużo do pokazania na międzynarodowych rynkach. Łączymy różne doświadczenia inżynieryjne i biznesowe, dzięki czemu tworzymy innowacyjne, wysoko wyspecjalizowane rozwiązania – dodaje Jedrzej Kowalewski.

Scanway będzie promował swoją ofertę ze środków własnych, przy wsparciu Mazowieckiego Klastra ICT oraz, przede wszystkim, wykorzystując środki pozyskane w konkursie Go To Brand, organizowanym przez Polską Agencję Rozwoju Przemysłu, którego celem jest sfinansowanie promocji polskich marek na rynkach zagranicznych. Spółka wzięła udział w konkursie we współpracy z Wrocławskim Parkiem Technologicznym (WPT) – skorzystała z oferowanego przez tę instytucję programu Bon na Dotację.

– Tylko w tym roku planujemy pojawić się na 5 wydarzeniach branżowych, na 3 różnych kontynentach. To z pewnością nie koniec naszej działalności w tym zakresie – podsumowuje Jędrzej Kowalewski.

Scanway z Wrocławia

Scanway specjalizuje się w pomiarach 3D, systemach wizyjnych, przetwarzaniu obrazów i obserwacjach zdalnych. Przy wsparciu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju prowadzi prace nad polskim satelitą do obserwacji Ziemi ScanSAT, który ma zacząć prace w 2021 roku, a w ramach porozumienia z German Orbital Systems do 2025 roku wyśle pierwszego, europejskiego satelitę na orbitę Księżyca.

Kosmos to jednak nie wszystko. Scanway komercjalizuje i przekuwa technologie kosmiczne na użyteczne i przynoszące zysk rozwiązania w ziemskich zastosowaniach, dedykowane szczególnie różnym sektorom przemysłu.

30 Kreatywnych Wrocławia

Twórcy Scanwaya są laureatami nagrody – „30 Kreatywnych Wrocławia” w 2017 r. W tym plebiscycie nagrodzono już ponad 150 wrocławian, którzy teraz odnoszą sukcesy nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie.

Wrocław zdobywa… kosmos

Scanway, to kolejny przykład wrocławskich marzeń o kosmosie. 17 kwietnia 2019 r. na Międzynarodową Stację Kosmiczną wystrzelone zostały pierwsze w historii, dwa nanosatelity – Światowid i KRAKsat, zaprojektowane i skonstruowane przez wrocławskich inżynierów z firmy SatRevolution.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl