wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 09:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Koronawirus im nie przeszkodził. Milion w fabryce BSH we Wrocławiu
Koronawirus im nie przeszkodził. Milion w fabryce BSH we Wrocławiu źródło: BSH

Milion piekarników BSH wyprodukowano we Wrocławiu. Każdego dnia wrocławski zakład przy ul. Żmigrodzkiej dostarcza do konsumentów w niemal całej Europie AGD marek Bosch i Siemens.

Reklama

Na początku czerwca 2019 r. było ponad pół miliona, w maju 2020 zakład świętuje wyprodukowanie milionowego piekarnika. A wszystko zaczęło się we wrześniu 2017 r., gdy koncern BSH otworzył przy ul. Żmigrodzkiej dwie potężne fabryki lodówek i piekarników. Obecnie pracuje w nich blisko 1000 osób.

– Milion wyprodukowanych piekarników oznacza milion zadowolonych konsumentów. Nasz wynik świadczy o tym, że konsumenci darzą nas zaufaniem i cenią sobie sprzęty marek Bosch i Siemens. Cieszy mnie fakt, że każdego dnia, poprzez nasze produkty, sprawiamy, że życie konsumentów w Europie staje się łatwiejsze – mówi Andreas Marek, dyrektor BSH we Wrocławiu oraz szef fabryki piekarników.

Andreas Marek zaznacza, że pierwszy milion to dopiero początek. Fabryka BSH we Wrocławiu, nieustannie rozwija swoje moce produkcyjne, odpowiadając tym samym na zapotrzebowanie rynku na sprzęty gospodarstwa domowego marek Bosch i Siemens Made In Wrocław.

– Ten wynik to dobry początek i zwiastun kolejnych rekordów produkcji. Osiągnięcie, przez naszą fabrykę, kolejnych ambitnych celów jest możliwe dzięki doskonałości operacyjnej, ale przede wszystkim dzięki fantastycznemu i zgranemu zespołowi pracowników – dodaje.

Milion podczas epidemii – Bosch i Siemens Made in Wrocław

Przedstawiciele koncernu zaznaczają, że bardzo dobry wynik produkcji w Fabryce Piekarników BSH został osiągnięty w szczególnie trudnym i nieprzewidywalnym czasie pandemii.

Andrzej Maślak, rzecznik prasowy BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o. podkreśla, że zarząd firmy oraz dyrekcja zakładu podjęły wszelkich starań, by zabezpieczyć miejsca pracy.

źródło: BSH

– Już w pierwszych dniach pandemii BSH we Wrocławiu wprowadziła szereg środków, które zapewniają pracownikom najwyższy stopień bezpieczeństwa. Zadbano też o zmniejszenie liczby osób obecnych w biurach poprzez wprowadzenie rotacyjnego systemu pracy oraz pracy zdalnej – zapewnia rzecznik.

Czytaj więcej: 20 kwietnia br. wrocławski BSH wznowił produkcję lodówek i piekarników.

Prezydent Wrocławia dziękuje BSH za sprzęt dla medyków

W czasie epidemii koronawirusa BSH pomaga polskiej służbie zdrowia. W kwietniu zaoferowano pomoc szpitalom, szpitalnym oddziałom ratunkowym (SOR) i stacjom ratownictwa medycznego w całym kraju. Firma przekazała na ich potrzeby setki urządzeń. Były to pralki, suszarki, pralko-suszarki, czajniki i mikrofale. Wartość pomocy wyniosła 1 mln zł. Część darów trafiła do wrocławskich placówek, m.in. do Dolnośląskiego Szpitala Specjalistycznego im. T. Marciniaka.

Za pomoc BSH podziękował Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia:

– Jestem niezwykle dumny z postawy firmy BSH, która jest jednym z kluczowych reprezentantów branży produkcyjnej w naszym mieście. Pomimo niełatwej przecież sytuacji związanej z epidemią firma potrafiła już po trzech tygodniach wznowić działalność w zakładzie przy Żmigrodzkiej, a jednocześnie zaangażowała się w akcję #BoschwPogotowiu. Bardzo dziękuję za przekazane placówkom sprzęty – to ważny gest, którego nie zapomni Wrocław, jak również inne miasta Dolnego Śląska, które otrzymały w ten sposób wsparcie.

Zakłady BSH przy ul. Żmigrodzkiej we Wrocławiu, źródło: BSH

Inwestycja za 500 mln zł

Przypomnijmy, że w 2015 r. Niemcy (po 21 miesiącach negocjacji) kupili za 95 mln zł majątek po upadłej firmie Fagor Mastercook przy ul. Żmigrodzkiej. Zapowiadali, że zainwestują tam 120 mln zł i zatrudnią ok. 500 osób.

Budowa dwóch nowych zakładów BSH przy ul. Żmigrodzkiej trwała od marca 2016 r. Powstały w halach pamiętających czasy Wrozametu, a później upadłego Fagor Mastercooka. W sumie, cała inwestycja wyniesie ok. 500 mln zł, a pracę znajdzie tam 1300 osób – to dwukrotnie więcej, niż wcześniej zapowiadano.

Największy producent AGD na świecie

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu BSH Home Appliances Group. Firma oferuje na polskim rynku AGD marek Bosch, Siemens i Gaggenau.

Koncern posiada w Polsce sześć fabryk. W trzech łódzkich zakładach produkowane są pralki, zmywarki i suszarki do ubrań, w dwóch wrocławskich piekarniki i lodówki, a w podrzeszowskiej Rogoźnicy małe AGD.

BSH w Polsce, oprócz produkcji, posiada centra usług wspólnych. Pracują one na potrzeby BSH na całym świecie w takich obszarach, jak: usługi informatyczne, księgowe, handel zagraniczny czy centralne zakupy.

BSH w Polsce rozwija Centrum Badań i Rozwoju w Łodzi oraz Centrum Kompetencyjne Digital & E-Commerce. Dzięki temu Polacy mają swój udział w projektowaniu i produkcji zaawansowanych technologicznie urządzeń AGD oraz wprowadzaniu nowych rozwiązań związanych z internetem.

BSH Home Applianes Group została utworzona w 1967 r. wspólnie przez Robert Bosch GmbH (Stuttgart) oraz Siemens AG (Monachium). Od stycznia 2015 r. w całości należy do Grupy Bosch. W ciągu swojej półwiecznej historii z niemieckiego, lokalnego eksportera stała się drugim największym producentem AGD na świecie. Globalnie BSH zatrudnia niemal 58 000 pracowników, a w roku 2019 firma osiągnęła przychody w wysokości 13,2 mld euro. BSH posiada 40 fabryki na świecie, gdzie produkuje pełną gamę nowoczesnych urządzeń gospodarstwa domowego.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl