Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)
Konkurs „Zagraj o mentoring” pomaga innowacyjnym startupom
Ideą konkursu jest wyłonienie startupów, które w unikatowy sposób podchodzą do technologicznych wyzwań i problemów biznesowych. Celem organizatorów jest pomóc im w rozwoju poprzez akcelerację i mentoring.
Dlaczego warto wziąć udział? Laureaci poprzednich edycji zachęcają
Laureatem V edycji „Zagraj o mentoring” jest firma FibriTech tworząca innowacyjne, biodegradowalne materiały stosowane w sektorze rolnym, budowlanym oraz opakowaniowym.
– Jako zwycięzcy poprzedniej edycji gorąco zachęcamy do wzięcia udziału. Organizatorzy są profesjonalistami, warsztaty i szkolenia są prowadzone na bardzo wysokim poziomie, a mentorzy dostosowują rodzaj współpracy do potrzeb projektu ‒ zachęca Monika Jeżak, kierownik laboratorium FibriTech.
Zgłoszenia do konkursu „Zagraj o mentoring” do 16 maja
Startupy zainteresowane uczestnictwem w konkursie powinny do 16. maja wypełnić formularz zgłoszeniowy, zamieszczony na stronie internetowej inQUBE oraz przesłać prezentację, w której opiszą swój startup, przedstawią zespół, opracowane rozwiązanie oraz wytłumaczą, na czym polega jego innowacyjność i jaki problem rozwiązuje.
Na co mogą liczyć finaliści konkursu
Spośród nadesłanych propozycji kapituła konkursu wybierze te, które zakwalifikują się do etapu finałowego. Głównymi kryteriami selekcji będą przyjęty model biznesowy oraz poziom innowacyjności prowadzonych prac. Finaliści otrzymają szansę bezpośredniego zaprezentowania swojej propozycji przed członkami kapituły. Finał konkursu odbędzie się 22 czerwca 2022 roku.
Każdy z uczestników otrzyma certyfikat udziału w konkursie, a zwycięzca nagrody głównej dołączy do grona laureatów VI. edycji programu mentoringowego InCredibles oraz będzie mógł bezpłatnie odbyć studia podyplomowe przeznaczone dla innowatorów i właścicieli startupów na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.
Co to jest Incredibles i inQUBE
Incredibles to zainicjowany w 2017r. wszechstronny program mentoringowo-edukacyjny dla najbardziej innowacyjnych polskich startupów. Wyróżnia go autorska formuła „szytych na miarę” warsztatów oraz indywidualnych konsultacji z mentorami, potencjalnymi klientami, inwestorami oraz uznanymi praktykami biznesu.
Twórcą programu jest Sebastian Kulczyk – prezes Kulczyk Investments, inwestor na rynku globalnym, od dwudziestu lat aktywnie zaangażowany w budowę i rozwój sektora nowych technologii.
inQUBE to Uniwersytecki Inkubator Przedsiębiorczości, utworzony by wspierać biznesowe aspiracje studentów, absolwentów, pracowników naukowych oraz początkujących przedsiębiorców z branży ICT. Wrocławski Inkubator skupia wokół siebie wielu ekspertów z różnych dziedzin i z powodzeniem wspiera merytorycznie osoby planujące oraz rozwijające swoją działalność gospodarczą. inQUBE to także nowoczesna przestrzeń wykorzystywana do pracy i nauki, stanowiąca część kampusu największej ekonomicznej uczelni na Dolnym Śląsku.
inQUBE/jr