wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

29°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 11:40

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Trwa konferencja SOOIPP

Przedsiębiorcy, kadra menadżerska ośrodków innowacji, naukowcy oraz przedstawiciele ministerstw spotkali się w stolicy Dolnego Śląska na XXXIV Ogólnopolskiej Konferencji OOIPP, która w tym roku współorganizowana jest wraz z Przedsiębiorczym Wrocławiem. Jej uczestnicy rozmawiają o innowacjach, transformacji gospodarki oraz możliwościach rozwoju biznesu.

Reklama

Ogólnopolska Konferencja Stowarzyszenia Organizatorów Ośrodków Innowacji i Przedsiębiorczości w Polsce (SOOIPP) odbywa się już po raz trzydziesty czwarty, jednak po raz pierwszy we Wrocławiu, w Hotelu Bridge na Ostrowie Tumskim. Jej współorganizatorem jest Wrocławska Rada ds. Przedsiębiorczości.

W trakcie konferencji chcemy rozmawiać o modelach otwartych innowacji. Naszym celem jest jeszcze większa i bardziej efektywna współpraca między naszymi ośrodkami i firmami a dużymi ośrodkami.
Piotr Kubiński, wiceprezes Wrocławskiej Rady ds. Przedsiębiorczości

Bez innowacji nie ma rozwoju. Trwa konferencja SOOIPP

Jak twierdzi Marcin Urban, skarbnik Wrocławia, który jest współorganizatorem spotkania, temat konferencji jest niezwykle ważny.

Rozwój przedsiębiorczości i innowacyjne rozwiązania w biznesie to coś, co napędza nasze lokalne gospodarki. Mam nadzieję, że wydarzenie to pozwoli na wymianę doświadczeń i nawiązanie nowych kontaktów, co jest niezwykle ważne dla rozwoju polskich miast.
Marcin Urban

Już dziś ważne są kompetencje jutra

Wśród tematów poruszanych podczas konferencji znalazły się m.in. transformacja gospodarki, innowacje modeli biznesowych oraz kompetencje jutra. Mowa jest również o cyberbezpieczeństwie, innowacjach dla zielonej transformacji, strategiach ESG, finansowaniu innowacji oraz nowych kierunkach i programach akceleracji.

Według prof. Marii Mrówczyńskiej, Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, dyskusje prowadzone podczas konferencji pośrednio dotykają obszarów związanych z edukacją.

Budowanie kompetencji i kształcenie kadr na potrzeby przemysłu to istotna rola uczelni. Obok rosnącego znaczenia kompetencji cyfrowych trzeba pamiętać o tych bardziej miękkich jak kreatywność, inteligencja emocjonalna czy myślenie analityczne. Ich nauczenie wymaga innego podejścia niż stosowane dotychczas.
prof. Maria Mrówczyńska

Inwestycje w innowacje są opłacalne

Jak twierdzi Jan Szyszko, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, podczas konferencji poświęconej w szczególności transformacji gospodarki w obszarze innowacji, działalności firm, cyfryzacji, cyberbezpieczeństwa i kompetencji jutra, uczestnicy mają możliwość nabycia nowej wiedzy na temat możliwości wsparcia projektów w tych obszarach.

Innowacje, rozwój i przedsiębiorczość to najważniejsze siły napędowe gospodarek, w tym przemysłu. Polska posiada szczególnie duży potencjał w obszarze kapitału ludzkiego, wielkości rynku czy możliwości pozyskiwania wsparcia na działalność innowacyjną. Z roku na rok widzimy systematyczny wzrost liczby innowacyjnych firm. Świadczy to m.in. o tym, że polscy przedsiębiorcy zaczęli przekonywać się do opłacalności inwestycji w innowacyjność oraz badania i rozwój.
Jan Szyszko

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Organizatorów Ośrodków Innowacji i Przedsiębiorczości w Polsce oraz Przedsiębiorczy Wrocław 2030.

Patronatem honorowym konferencję objęli m.in. Ministerstwo Nauki, Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, a także prezydent Wrocławia.  

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl