wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 8°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne

Działanie 2. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych (łącznie 390 osób) wezmą udział w warsztatach z efektywnej komunikacji i innowacyjności. Zostaną oni zrekrutowani w porozumieniu z wychowawcami i rodzicami. Kryteria według których wychowawcy wskażą uczniów to potrzeby ucznia w zakresie podniesienia kompetencji kluczowych na rynku pracy oraz motywacja.

Reklama

Warsztaty zostaną zorganizowane w formie zajęć pozalekcyjnych (7 spotkań po 3 godziny każde, 1 raz w miesiącu, w każdej z 13 szkół, w każdej z 2 edycji projektu). Warsztaty realizowane będą w grupach po 15 osób, podzielonych na 2 podgrupy warsztatowe, a poprowadzą je profesjonalni trenerzy. Wraz z uczniami w warsztatach wezmą udział również nauczyciele jako opiekunowie grup, aby pozyskać wiedzę i w przyszłości służyć uczniom wsparciem merytorycznym. Program warsztatów obejmować będzie:

Uczniowie podczas warsztatów stworzą własne prezentacje, w których przedstawią swoje innowacyjne pomysły. Prezentacje zespołów uczniowskich będą przygotowywane z myślą o Międzyszkolnej Gali Finałowej, podczas której zostaną one zaprezentowane i ocenione przez jury. W drugiej części Gali zaplanowano panel dyskusyjny z przedstawicielami sektora publicznego i prywatnego na temat przedsiębiorczości i rynku pracy.

W toku realizacji projektu zaplanowano 2 gale finałowe – po jednej w każdym roku (cyklu) projektu.

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl