wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

1°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Budują Browary Wrocławskie
Browary Wrocławskie przy ul. Jedności Narodowej - wizualizacja inwestor
Browary Wrocławskie przy ul. Jedności Narodowej - wizualizacja

Przed laty ogromny zakład przemysłowy i perła dolnośląskich browarów, a wkrótce jedna z najnowocześniejszych części Wrocławia. Archicom rozpoczyna przebudowę dawnego Browaru Piastowskiego w Browary Wrocławskie.

Reklama

Powstaną m.in. apartamenty i lofty a także trasy spacerowe, kawiarnie, klub kajakowy, kino i biura. Pierwsze budynki będą gotowe za 3 lata, cała inwestycja za 5 lat. Deweloper nie zdradza na razie ile inwestycja będzie kosztować. 

Browary Wrocławskie tak nazywać się będzie nowa inwestycja Archicomu na terenie dawnego Browaru Piastowskiego przy ul. Jedności Narodowej.

– Warzone niegdyś piwo cieszyło podniebienia przez ponad 130 lat. Miejsce to było dumą naszego miasta, a jęczmienny napój ceniono nie tylko lokalnie, ale również za granicą. Dzisiaj czasy świetności nadodrzańskich zakładów powracają, choć w zupełnie nowej odsłonie – mówią przedstawiciele inwestora.

Browary Wrocławskie – wizualizacja, źródło: inwestor

Inwestycja z historią

Browary Wrocławskie to 14 obiektów, zarówno XIX-wiecznych, zrewitalizowanych, jak i nowopowstałych, które detalami oraz indywidualnym charakterem będą nawiązywać do przeszłości – chodzi m.in. o butelkowanię, leżakownię, warzelnię, starą stajnię, wozownię, słodownię, wytwórnie kawy, wiatrownię, korkownię, kapslownię, nową butelkownię, formiernię oraz dwie wille.

Deweloper wybuduje apartamenty z widokiem na rzekę lub panoramę miasta, nowoczesne lofty z neogotyckimi elementami oraz pełne światła, komfortowe mieszkania – łącznie aż 1000 lokali.

W pierwszym etapie do sprzedaży trafi 150 mieszkań w nowych budynkach Formierni i Nowej Beczkowni. Zakończenie budowy dwóch pierwszych budynków jest planowane na początku 2020 r. Cała inwestycja ma być gotowa do 2022 r. Deweloper nie zdradza na razie ile inwestycja będzie kosztować. 

Browary Wrocławskie – wizualizacja, źródło: inwestor

Browary Wrocławskie otwarte dla wszystkich

Inwestor podkreśla, że Browary Wrocławskie będą otwartą przestrzenią z trasami spacerowymi i rowerowymi, kawiarniami, restauracjami, sklepami oraz biurami. W ramach inwestycji powstanie dla mieszkańców chillout room, fitness, klub kajakowy, kino letnie tuż przy Odrze.

– Główną ideą nowego założenia jest połączenie historycznego placu o charakterze społecznym z rekreacyjnym nabrzeżem Odry. Dwie wyraźne przestrzenie - zurbanizowana i zielona zdefiniują istotę tego miejsca. Historyczny kontekst uzupełni współczesna architektura i starannie dobrane detale – mówi Kazimierz Śródka, architekt, współtwórca koncepcji Browarów Wrocławskich.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl