wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

7°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 12:02

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Dowiedz się więcej o perspektywach rozwoju branży IT. Już 18 października Made in Wroclaw 2022
Rozwój branży IT będzie jednym z tematów Made in Wroclaw. ARAW
Rozwój branży IT będzie jednym z tematów Made in Wroclaw.

Sektor IT będzie miał w najbliższych latach kluczowe znaczenie dla rozwoju gospodarki, nauki, miast i życia każdego człowieka. O tym, jakie panują tu trendy i w jaki sposób aglomeracja może utrzymać wysoką pozycję w tej branży, będzie można dowiedzieć się podczas szóstej edycji Made in Wroclaw, która odbędzie się 18 października br. we Wrocławskim Centrum Kongresowym.

Reklama

W Polsce branża IT rozwija się głównie w dużych ośrodkach miejskich takich jak Wrocław, który jest hubem nowoczesnych technologii informatycznych.

Przyszłość IT będzie tematem panelu dyskusyjnego Digital Future. Podczas Made in Wroclaw porozmawiamy o tym, jak wykorzystać w przyszłości potencjał zarówno akademicki, jak i dojrzałość i profil firm operujących na naszym terenie.
Mateusz Jarzombek, dyrektor Centrum Wspierania Biznesu w Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej

Konieczna współpraca nauki i biznesu

Siła wrocławskiego sektora IT jest znana i ceniona zarówno w Polsce jak i za granicą. Analiza jego potencjału i możliwości to sposób na pokazanie trendów rządzących całym sektorem IT. 

Wrocław jest już teraz silnym ośrodkiem akademickim i gospodarczym w branży ICT. Duży sektor usług biznesowych, firmy programistyczne oraz centra badawczo-rozwojowe to wizytówka naszego miasta. Aby to zachować i zwiększać udział sektora ICT w rynku pracy, należy utrzymywać i zacieśniać współpracę pomiędzy sektorem akademickim, dużymi firmami branży ICT oraz środowiskiem startupów. Kluczem dla rozwoju sektora jest kształcenie wysokiej klasy fachowców i umożliwianie im dobrego startu na lokalnym rynku pracy oraz innowacyjność sektora.
Zbigniew Traczyk, Dyrektor Generalny Kyndryl Customer Innovation Center

Podobnego zdania są inni eksperci, którzy wskazują, że rynek IT, mimo licznych globalnych kryzysów, konsekwentnie rośnie w siłę i oferuje nowe perspektywy rozwoju.

Wrocław to bez wątpienia miasto napędzane innowacjami, którego przewagą są doskonałe uczelnie, wykwalifikowani specjaliści, nowoczesne centra naukowo-badawcze oraz otwartość i międzynarodowy charakter. To właśnie te cechy przyciągają inwestorów oraz specjalistów z całego świata. Kluczem do dalszego rozwoju hubu innowacji jest jak najmocniejsza integracja nauki z biznesem, która pozwoli kreować więcej innowacyjnych projektów i jeszcze lepiej wykorzystać potencjał wrocławskich firm.
dr Rafał Gołąb, partner, radca prawny w JP Weber

Porozmawiają o przewadze konkurencyjnej w IT

Jaka przyszłość czeka sektor IT? Co stanowi jego przewagę konkurencyjną i jakie specjalizacje mają największy potencjał w przyszłości? Między innymi na te pytania będzie odpowiadał panel dyskusyjny Digital Future, w którym wystąpią eksperci: JP Weber, Coventry University, SoftServe Poland, CShark, Kyndryl Customer Innovation Center. Eksperci zdefiniują szanse i zagrożenia wynikające z przyszłości branży IT.

Przed nami trudny czas - kryzys klimatyczny, postpandemiczna rzeczywistość, trwająca wojna, zmiany społeczne wynikające z różnic pokoleniowych. Przyszłość jest niepewna. Jednak niemalże pewnym wydaje się fakt, że branża ICT będzie w stanie pomóc w wielu problemach, które przed nami - budując cyfrową alternatywę. Praca, życie społeczne, edukacja, medycyna już uległy znacznej cyfryzacji, a z dnia na dzień będzie ona rosła. Nadchodząca era Web 3.0 spowoduje to, że każdy człowiek będzie mógł stać się już nie tylko współtwórcą cyfrowej rzeczywistości, ale także jej posiadaczem.
Martyna Mrozek, Head of Design, CSHARK

Panel dyskusyjny będzie pełen przykładów rozwiązań, dobrych praktyk oraz wielu inspiracji. Podobnie jak cała konferencja przedstawi różne perspektywy spojrzenia w przyszłość. 

Weź udział w Made in Wroclaw 2022! 

Made in Wroclaw to święto innowacji, które co roku ściąga do Wrocławskiego Centrum Kongresowego setki przedsiębiorców oraz ekspertów świata nauki. W tym roku odbywa się pod hasłem „Future Mindset”.

W trakcie wydarzenia odbędą się trzy panele dyskusyjne i prelekcje pełne nie tylko futurystycznego podejścia, ale też praktyki. Jak zawsze nie zabraknie przykładów działań i sukcesów firm z lokalnego rynku oraz inspiracji, którymi podzieli się m.in. keynote speaker Natalia Hatalska. Dyskusje będą dotyczyć m.in. przyszłości branży ICT, zmieniającego się rynku pracy i coraz silniejszej na Dolnym Śląsku branży kosmicznej. 

Made in Wroclaw 2022 startuje 18 października. Aby wziąć udział w konferencji, należy wejść na stronę wydarzenia, gdzie można kupić bilet na konferencję lub dokonać bezpłatnej rejestracji na EXPO oraz wydarzenie networkingowe dla startupów.

Organizatorem Made in Wroclaw 2022 jest Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej i Miasto Wrocław. Patronat honorowy nad konferencją objęły: Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Ekonomiczny, AHK Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa, AmCham Amerykańska Izba Handlowa oraz Scandinavian - Polish Chamber of Commerce.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl