wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

27°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 15:00

wroclaw.pl strona główna

Reklama

 1. wroclaw.pl
 2. Przedsiębiorczy Wrocław
 3. Aktualności
 4. Align Technology rusza z zakładem produkcyjnym we Wrocławiu

We Wrocławiu powstanie nowy zakład światowego producenta urządzeń medycznych Align Technology. Docelowo znajdzie tam zatrudnienie 2500 osób. – Miasto nieustannie stawia na tworzenie dobrych miejsc pracy, czyli takich, które pozwolą mieszkańcom w pełni wykorzystać ich potencjał i umiejętności, a także będą atrakcyjne finansowo – mówi Jakub Mazur, wiceprezydent Wrocławia.

 • Kolejna globalna inwestycja Align Technology w regionie EMEA – zakład, w którym produkowany będzie system Invisalign – powstaje w Polsce, we Wrocławiu.
 • Nowa inwestycja poszerzy możliwości masowej personalizacji rozwiązań firmy Align dla całego regionu EMEA, w tym szeroko zakrojonych technologii druku 3D, umożliwiających produkcję ponad 700 tysięcy unikalnych nakładek dziennie na świecie.
 • Nowy zakład produkcyjny jest kolejną inwestycją po placówkach planowania leczenia Invisalign we Wrocławiu, Madrycie i Kolonii, obsługujących obecnie ponad 62 700 certyfikowanych lekarzy Invisalign w całym regionie EMEA.
 • Plan inwestycji zakłada powstanie ponad 2500 nowych miejsc pracy w ciągu najbliższych kilku lat.

Align Technology zakład produkcyjny we Wrocławiu

Align Technology (Nasdaq: ALGN) jest wiodącym światowym producentem urządzeń medycznych, zajmującym się projektowaniem i produkcją systemu Invisalign, skanerów wewnątrzustnych iTero oraz oprogramowania CAD/CAM exocad wykorzystywanych w ortodoncji i stomatologii odtwórczej.

Firma ogłosiła plany uruchomienia nowego zakładu produkcyjnego we Wrocławiu – pierwszego w Europie i trzeciego na świecie (po zakładach w Juarez w Meksyku i Ziyang w Chinach), będącego odpowiedzą na rosnące zapotrzebowanie rynku w regionie EMEA (Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki). Obecnie w regionie EMEA żyje nawet 150 milionów osób z wadami zgryzu, a każdego roku ponad 5 milionów z nich rozpoczyna leczenie ortodontyczne, dążąc do zdrowego i pięknego uśmiechu.

Rozpoczęcie produkcji w nowym zakładzie planowane jest na początku 2022 r. Inwestycja jest jednym z działań w ramach strategii firmy, której celem jest ekspansja operacyjna w kolejnych regionach i krajach. Bezpośrednio z zakładu przezroczyste nakładki Invisalign będą dostarczane do współpracujących z firmą lekarzy, którzy wykorzystają je w leczeniu wad zgryzu u swoich pacjentów.

Niezmiernie miło jest mi ogłosić plany otwarcia naszego pierwszego zakładu produkcyjnego w regionie EMEA i trzeciego na świecie. To niezwykle ważna inwestycja, która odzwierciedli nasze zaangażowanie na rzecz ponad 62 700 certyfikowanych lekarzy Invisalign i ich pacjentów w regionie. Inwestycja ta będzie stanowiła rozszerzenie działań naszych lokalnych placówek, do których zaliczają się zakłady planowania leczenia (TREAT) w Polsce, Niemczech i Hiszpanii.

Emory Wright, starszy wiceprezes, Global Operations

Wrocław stawia na nowe miejsca pracy

Jakub Mazur, wiceprezydent Wrocławia Fot. UM Wrocław
Jakub Mazur, wiceprezydent Wrocławia
Jako miasto nieustannie stawiamy na tworzenie dobrych miejsc pracy, czyli takich, które pozwolą mieszkańcom w pełni wykorzystać ich potencjał i umiejętności, a także będą atrakcyjne finansowo. Obecność Wrocławia w czołówce w ostatnim rankingu „Miast Przyszłości” przygotowywanego przez międzynarodowy ośrodek badawczy fDi, należący do grupy „Financial Times” potwierdza słuszność wybranej przez nas drogi. Za każdym razem, z dużą wdzięcznością i nadzieją, witamy w naszym mieście nowych inwestorów. Tak jest i w tym przypadku. Jestem przekonany, że nowa inwestycja firmy Align Technology umocni naszą pozycję w świecie, dając miejsca pracy i rozwijając aglomerację wrocławską.

Jakub Mazur, wiceprezydent Wrocławia

ARAW przyciąga inwestorów

O to by we Wrocławiu powstał nowy zakład światowego producenta urządzeń medycznych Align Technology, aktywnie zabiegała Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. 

Bardzo cieszymy się, że globalna firma, jaką jest Align Technology czuje się dobrze we Wrocławiu i dynamicznie rozwija swoją działalność w naszym mieście. Budowa zakładu produkcyjnego to już drugi projekt inwestora, po centrum projektowym, które powstało w 2019 roku, a który ARAW miał przyjemność wspierać i koordynować. To pokazuje, iż Wrocław utrzymuje dobry klimat dla biznesu. Pomimo wyjątkowego czasu Wrocław niezmiennie posiada opinię miasta postępu i innowacji, a także wiodącego ośrodka ekonomicznego, technologicznego, a więc dobrego miejsca dla życia, które nie zwalnia tempa rozwoju. Liczymy, iż podjęta decyzja nie jest ostatnim słowem w zakresie planów inwestycyjnych Align Technology w naszym mieście.

Magdalena Okulowska, prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej

Align Technology największy na świecie w druku 3D

Firma Align Technology jest największym na świecie producentem wykorzystującym technologię druku 3D. Każdego dnia w jej zakładach na całym świecie powstaje aż 700 000 unikalnych części spersonalizowanych nakładek ortodontycznych.

Z systemu Invisalign korzysta ponad 200 000 certyfikowanych stomatologów i ortodontów na całym świecie. Dzięki rozwiązaniom firmy Align Technology lekarze pomogli już ponad 9,6 mln pacjentom, w tym 2 mln z regionu EMEA (według stanu z czwartego kwartału 2020).

Nasza nowa placówka we Wrocławiu przyczyni się do powstania ponad 2500 miejsc pracy do końca 2025 r. i będzie największą inwestycją firmy w regionie EMEA. Przez ostatnie 20 lat firma zwiększała w nim swoją obecność, otwierając nowe biura, budując mocne lokalne struktury oraz uruchamiając zakłady planowania leczenia na trzech różnych rynkach – z perspektywą dalszej ekspansji. Nowa inwestycja pozwoli nam umocnić nasze stałe zaangażowanie na rzecz lekarzy Invisalign w regionie i udzielić im bardziej indywidualnego wsparcia.

Markus Sebastian, starszy wiceprezes i dyrektor zarządzający, EMEA

Polsce zależy na innowacyjnych technologiach

Jarosław Gowin, wiceprezes Rady Ministrów i minister rozwoju, pracy i technologii komentując wrocławską inwestycję podkreśla, że rozwój polskiego przemysłu z wykorzystaniem innowacyjnych technologii, to jeden z priorytetów rządu, co znalazło się w opracowanej Polityce Przemysłowej Polski.  

Staramy się tworzyć jak najlepsze warunki zarówno dla rozwoju rodzimych firm, jak również zachęcania kapitału zagranicznego do inwestycji w Polsce. Konsekwentnie wspieramy inwestycje w cyfryzacje. Nasz kraj posiada jednych z najlepszych na świecie specjalistów z obszaru IT i cyfryzacji, a instrumenty wsparcia takie jak specjalne strefy ekonomiczne czy rządowy program grantowy znacznie upraszczają procedurę inwestycji i rozwoju biznesu. Cieszy nas, że kolejny inwestor – firma Align Technology, docenił te możliwości i zdecydował się na ekspansję w regionie EMEA lokalizując jedne z najnowocześniejszych zakładów druku 3D i produkcji cyfrowej na terenie Polski.

Jarosław Gowin, wiceprezes Rady Ministrów, Minister Rozwoju, Pracy i Technologii

Align Technology we Wrocławiu – jeden z największych projektów z branży medycznej

Krzysztof Drynda, prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu podkreśla, cieszy go decyzja Align Technology o dalszym rozwoju działalności w Polsce. To  w naszym kraju. 

Istotne znaczenie ma dla nas zarówno charakter, jak i skala tej inwestycji. Nowy projekt to ogromny potencjał jeśli chodzi o zatrudnienie, pracę znajdzie docelowo nawet 2,500 osob. Po pierwsze więc ludzie, ale po drugie, co równie ważne – nowe technologie. Cyfrowa transformacja zmieniła oblicze wielu branż i swoje miejsce znajduje także w sektorze medycznym, czego najlepszym dowodem jest nasz amerykański inwestor, który w swojej produkcji wykorzysta druk w technologii 3D. Warto podkreślić, że zainteresowanie branży medycznej polskim rynkiem wciąż rośnie. Potwierdzają to napływające do PAIH zapytania zagranicznych firm. Od ubiegłego roku Agencja obsłużyła sześć medycznych projektów inwestycyjnych, a kolejnych pięć jest już rozpoczętych. Przewidujemy, że trend wzrostowy utrzyma się na dłużej. Technologie wykorzystywane w sektorze medycznym są teraz wszystkim bardzo potrzebne. Chcę też podkreślić, że Wrocław to idealna lokalizacja dla tego typu inwestycji. Miasto jest wiodącym ośrodkiem innowacji z silnym zapleczem akademickim i największą w kraju liczbą jednostek badawczo-rozwojowych. W tej ostatniej kategorii od 2018 roku swój udział ma też Align Technology

Krzysztof Drynda, prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu

Align Technology

Firma Align Technology zajmuje się projektowaniem i produkcją nakładek Invisalign – najbardziej zaawansowanego narzędzia w leczeniu wad zgryzu, skanerów wewnątrzustnych iTero oraz oprogramowania CAD/CAM exocad.

 • Technologie te pozwalają na uklepszenie procesów ortodontycznych i odtwórczych, poprawiając wyniki leczenie pacjentów i efektywność praktyki dla ponad 200 000 lekarzy.
 • Są również kluczowe w dotarciu do 500 milionów pacjentów na świecie.
 • Do tej pory firma Align Technology umożliwiła lekarzom zastosowanie leczenia systemem Invisalign u ponad 9,6 mln pacjentów.

Align Digital Platform napędza również ewolucję w stomatologii cyfrowej, oferując pakiet unikalnych, autorskich technologii i usług dostarczanych jako płynne, kompleksowe rozwiązania dla pacjentów i klientów, ortodontów, stomatologów i laboratoriów/partnerów. Więcej informacji na www.aligntech.com.

Dodatkowe informacje o systemie Invisalign i lista lekarzy w twojej okolicy są dostępne na www.invisalign.com. Dodatkowe informacje o skanerach i usługach iTero dostępne na www.itero.com. Dodatkowe informacje o ofercie oprogramowania CAM/CAD Exocad oraz lista partnerów handlowych na www.exocad.com.

System Invisalign

Invisalign to przezroczyste, zdejmowane nakładki stosowane w prostowaniu zębów, produkowane przy wykorzystaniu technologii cyfrowej i 3D.

Tego typu rozwiązanie różni się od tradycyjnych aparatów ortodontycznych pod względem wygody i możliwości ich łatwego zdejmowania przed jedzeniem lub piciem. Nakładki Invisalign stosowane są zarówno w leczeniu drobnych, jak i złożonych wad zgryzu. W zależności od zaleceń lekarza, pacjenci wymieniają je co tydzień lub dwa, co pozwala na stopniowe przesuwanie zębów w kierunku przewidywanej pozycji końcowej.

Wrocław stara się o nowe inwestycje

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl