wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

26°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:50

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Amerykański Altimetrik otworzył odział we Wrocławiu

Co najmniej 250 pracowników do końca 2021 roku chce zatrudnić we Wrocławiu spółka Altimetrik. Amerykanie właśnie poinformowali o otwarciu swojego oddziału. Firma zajmuje się wspieraniem rozwoju działalności cyfrowej.

Reklama

Raj Sundaresan, dyrektor generalny Altimetrik na łamach Business Wire mówi, że stworzenie ośrodka technologicznego Altimetrik Wrocław było decyzją strategiczną, która pozwoli spółce sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu ze strony klientów.

Kładziony przez nas nacisk na działalność cyfrową, innowacje, oraz inżynierię produktu i danych to doskonałe uzupełnienie z silnym polskim sektorem technologicznym, oraz pozycją Polski zapewniającą bliskość zarówno wykwalifikowanych pracowników, jak i centrów biznesowych.
Raj Sundaresan, dyrektor generalny Altimetrik

Altimetrik Wrocław: to strategiczna decyzja

Altimetrik Wrocław zatrudnia ponad 60 osób i zamierza w najbliższych miesiącach poszerzyć działalność o obszar analityki danych oraz uczenia maszynowego. Ciekawymi obszarami, w których Altimetrik Poland będzie szukał wzrostu, są również obecnie bardziej niszowe, ale wzbudzające już duże zainteresowanie dużych klientów biznesowych technologie i języki jak Flutter, Go czy Rust.

– Do końca 2021 roku naszym celem jest przekroczenie liczby 250 pracowników w oddziale wrocławskim i zdobycie uznania jako jeden z najlepszych pracodawców technologicznych w Polsce – informuje Raj Sundaresan.

Dzięki dołączeniu wrocławskiego oddziału do istniejących już w USA, Indiach, Urugwaju, Japonii i Kanadzie – Altimetrik jest jeszcze lepiej przygotowany na zaspokajanie rosnących potrzeb klientów w zakresie działalności cyfrowej w każdej ze stref geograficznych.

W Altimetrik utrzymujemy bardzo wysoką poprzeczkę, jeśli chodzi o wymagania rekrutacyjne. Obserwujemy duże zainteresowanie naszych wymagających amerykańskich klientów rozszerzeniem działalności na Europę Wschodnią. Nasz zespół w Polsce dostarcza im nie tylko świetnych fachowców, ale i jest w stanie pomóc im lepiej radzić sobie z wyzwaniami związanymi z funkcjonowaniem w Europie – zgodnością z przepisami UE, bezpieczeństwem, własnością intelektualną, prawami autorskimi i wszystkimi innymi aspektami niezbędnymi do zapewnienia sukcesu w biznesie. To kompleksowe podejście bardzo pomaga w przyciąganiu nowych klientów do tego regionu.
Jarek Wawro, dyrektor działu inżynierii i Centrum Technologicznego Altimetrik w Polsce

Polski rynek technologiczny

Business Wire informuje, że polski rynek technologiczny regularnie odnotowuje stabilny wzrost rzędu 5-10% w skali roku. Polska jest również jednym z czołowych krajów docelowych tzw. nearshoringu (outsourcingu procesów biznesowych do kraju sąsiedniego), w którym każdego roku studia kończy około 15 000 nowych inżynierów oprogramowania.

W tym gronie znajdują się m.in. najzdolniejsi programiści na świecie, a Polska zajmuje 3. miejsce w rankingu Top Coder w skali globalnej. O Altimetrik we Wrocławiu czytaj także na www.dbusiness.com

Altimetrik wspiera rozwój działalności cyfrowej

Firma dostarcza rozwiązania, które pozwalają organizacjom na zwiększenie skali digitalizacji w celu przyspieszenia wzrostu przychodów bez zakłócania bieżącej działalności biznesowej.

Altimetrik w swoich oddziałach na całym świecie zatrudnia ponad 2500 pracowników. Współpracuje ze spółkami z listy Fortune 500 i firmami średniej wielkości, aby zwiększyć ich sprawność i wzmocnić ich pozycję.

Amerykanie wybierają Wrocław

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl