wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 18:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
 1. wroclaw.pl
 2. Przedsiębiorczy Wrocław
 3. Aktualności
 4. Google – światowy gigant stawia na Wrocław i zwiększa zatrudnienie
Siedziba Google we Wrocławiu Jarek Ratajczak
Siedziba Google we Wrocławiu

Nowy zespół Google Wrocław będzie pomagał wdrażać chmurę obliczeniową klientom Google Cloud w całej Europie. To docenienie fachowości wrocławskich pracowników Google.

Biurowiec u zbiegu ul. Drobnera i Bema to siedziba Google we Wrocławiu. W ramach rozwoju biura we Wrocławiu, Google uruchamia w nim nowy zespół technologiczny, który będzie odpowiedzialny za wdrażanie usług chmury obliczeniowej Google dla największych klientów firmy w Polsce i Europie. Czytaj także: Tajemnice światowego giganta – czyli co robi Google we Wrocławiu.

 • Zatrudnienie znajdą tu inżynierowie i inżynierki specjalizujący się w tej technologii oraz osoby z doświadczeniem w projektowaniu i wdrażaniu takich projektów.
 • Rozwój wrocławskiego biura to część trwających, znaczących inwestycji Google w Polsce.
 • Firma rozbudowuje też swoje centrum inżynieryjne w Warszawie i jeszcze tej wiosny otworzy pierwszy w Polsce ośrodek przetwarzania danych Google Cloud.

Google Wrocław będzie pracował dla klientów Google Cloud w Europie

Wrocław, według zapowiedzi Google, stanie się główną lokalizacją dla nowo utworzonego zespołu ds. chmury obliczeniowej. Zatrudnieni we wrocławskim biurze specjaliści i specjalistki będą odpowiedzialni za przeprowadzanie kompleksowych projektów wdrażania technologii chmury obliczeniowej Google w przedsiębiorstwach z całej Europy.

Poza zatrudnieniem nowych osób Google będzie też współpracował z innymi firmami obecnymi już we Wrocławiu, by tworzyć kolejne miejsca pracy oraz korzystać z wiedzy i doświadczenia najlepszych ekspertów.

Wrocław to międzynarodowe, dynamicznie rozwijające się miasto i trzecie co do wielkości centrum edukacyjne w Polsce. Mamy aż 24 uczelnie wyższe, które rocznie szkolą ponad 30 tys. absolwentów, w tym ok. 10 tys. w dziedzinie ekonomii, informatyki oraz inżynierii. Wrocław jest znany z tego, że skupia świetnych absolwentów i absolwentki kierunków informatycznych, dzięki czemu przyciąga najlepszych globalnych inwestorów, w tym Google, którzy zakładają tu swoje centra badawczo rozwojowe lub informatyczne. Technologia chmury obliczeniowej to obecnie najszybciej rozwijający się segment w sektorze IT, dlatego chcemy rozwijać ją z najlepszymi ekspertami; nie mamy wątpliwości, że znajdziemy ich właśnie we Wrocławiu.

Witold Wójtowicz, szef biura Google we Wrocławiu

Google Wrocław zatrudnienie

Google zdecydował się na inwestycję w nowy zespół we Wrocławiu ze względu na bardzo dobrą bazę uniwersytecką i liczną grupę zdolnych, znających wiele języków inżynierów, którzy kończą wrocławskie uczelnie. Kogo firma będzie poszukiwać?

 • Osoby z wykształceniem informatycznym i matematycznym, które mają doświadczenie w pracy z infrastrukturą chmurową, tworzeniem i optymalizacją aplikacji, migracją danych, a także znają języki programowania takie jak Java, Python, Go, JavaScript, C++.
 • Architektów danych oraz osoby doświadczone w zarządzaniu i consultingu projektów związanych z technologiami chmury obliczeniowej.

Informacje na temat rekrutacji będą pojawiały się na bieżąco na stronach Google.

Google Wrocław –rozwoju technologii chmurowych

Plany te są naturalną kontynuacją obecności Google we Wrocławiu. Biuro zostało otwarte w 2007 roku i obecnie zatrudnia około 100 pracowników.

Wrocławska inwestycja Google w nowy zespół jest efektem bardzo dynamicznego rozwoju technologii chmurowych. – Pandemia pokazała, jak duże jest znaczenie cyfryzacji dla utrzymania ciągłości prowadzenia biznesu, a analitycy przewidują, że rynek cloud computingu w Polsce będzie rósł aż o 15-20% rocznie (BCG). Firmy, które wdrażają rozwiązania chmurowe są bardziej konkurencyjne, szybciej wprowadzają innowacje i się rozwijają, a także mogą skuteczniej zarządzać swoimi danymi i finansami – podkreślają przedstawiciele firmy. 

Inwestycja we Wrocławiu poprzedza zbliżające się otwarcie pierwszego w Europie Środowo-Wschodniej regionu Google Cloud w Warszawie, czyli ośrodka przetwarzania danych, który umożliwi polskim firmom jeszcze łatwiejsze, wydajniejsze i bezpieczniejsze korzystanie z technologii chmurowych.

Biuro Google we Wrocławiu – 100 pracowników i 24 języki

We Wrocławiu firma ma międzynarodowy zespół liczący 100 osób i rozmawiają ze sobą w 24 językach. Tu w jednym pokoju, biurko w biurko siedzą ludzie z różnych kontynentów i kultur, ale mówią, że pochodzenie nie ma znaczenia.

– Dla niektórych to nie jest takie oczywiste, ale ta różnorodność to coś naturalnego, ludzie dogadują się i wspólnie pracują nad swoimi projektami. Zdecydowana większość z nich studiowała za granicą, mają szerokie horyzonty, ale ważna jest też wrażliwość i świadomość innych kultur i perspektyw na świat. Udaje nam się politykę zostawić za drzwiami – mówi Witold Wójtowicz.

 • Biuro Google we Wrocławiu otwarto w 2007 roku;
 • Do tej pory skoncentrowane na wspieraniu rozwoju technologii reklamowych Google i klientów z kilkunastu krajów;
 • Obecnie zatrudnia około 100 pracowników; dodatkowe wsparcie świadczy około 250 współpracowników z firm partnerskich;
 • Pracownicy mówią 24 różnymi językami;
 • Czołowe miejsca w corocznie publikowanym raporcie „Mój idealny pracodawca” Politechniki Wrocławskiej.

Google Cloud

Google Cloud zwiększa zdolność każdej organizacji do przeprowadzenia cyfrowej transformacji biznesu dzięki najlepszej infrastrukturze, platformie, rozwiązaniom branżowym i specjalistycznej wiedzy.

Dostarczają kompleksowe, zaawansowane i w pełni zintegrowane rozwiązania chmurowe, które wykorzystują najnowszą technologię Google, by pomóc firmom działać wydajniej, adaptować się do zmian oraz wprowadzać innowacje przyszłości. Klienci w ponad 200 krajach traktują Google Cloud jako zaufanego partnera, który rozwiązuje ich najważniejsze problemy biznesowe.

Google/jr

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl